Życie po ArcView 3,3 … gvSIG

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na koniec tego postu

clip image00232 Life after ArcView 3.3 ... GvSIGI skończył nauczanie pierwszy moduł gvSIG, do instytucji, które od siebie niż wdrożenie systemu do użytku gminy, spodziewa się także szkolenia na wolnym GIS. Instytucja ta rozwinęła aplikację na Alei, ale kiedy myśli o migracji do ArcGIS 9 dały mi możliwość pokazania im darmowe alternatywy i wreszcie zagadnienie szedł dobrze. Od 8 osób tylko jedna wiedziała ArcGIS 9 konsekwentnie, co łatwo dostosować się do gvSIG i mimo, że są świadomi, że ESRI jest bardziej znana technologia i marki lepszą pozycję mają też doszedł do wniosku, że nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby inwestować w 10 GisDesktop licencji, 2 za ArcEditor, 1 za GisServer i trzech innych extensiones … Ach! i 36 licencje dla swoich klientów projektów pilotażowych.

Tu powiem ci, jak to było.

Uczniowie

8 użytkowników ArcView 3.3, choć technologii raczej starego jest dobrze rozprowadzane przez wiele instytucji … doceniony za prostotę i liczby techników, które dominują to.

Stojaki z wszystkich studentów programista chłopiec, który obsługuje Java całkiem dobrze i już rozpoczęła prace nad budową rozszerzeń dla gvSIG choć pracował więcej na NetBeans i wydawało mu się, że to raczej dziwne (*) Do czynienia z Zaćmienie. Jest też osobą, która wie, programowanie w Alei, dwa więcej deweloperów zaangażowanych w projektowanie stron internetowych z dobrego zarządzania MySQL / PHP. Inne są ekspertami w coraz bezużyteczny (**) Kwiecień

Zespoły

Jeden z zespołów był z Linux Ubuntu nie wszystko było wspaniałe.

5 zespoły mają XP, nie było problemu

2 zespoły mają system Windows Vista, było kilka błędów incydentów Java Runtime, właśnie dlatego, że instalacja, które zostały wykonane było z gvSIG wersji przenośnej. Najlepszym sposobem na to jest instalacja podłączona do sieci, ponieważ system przeszukuje Runtime Environment wersja Java, który najlepiej nadaje się do systemu. Błędy występowały zwykle w obciążeniu rastrowych lub podczas wykonywania kwerendy z SQL budowniczego.

Ale w ogóle to było dość dobrze wydajność choć jednym z urządzeń prawdopodobnie załadowany “zainstalować i odinstalować” sposób lub miejsca na dysku, ponieważ niski. Są czuliśmy się trochę spowolnić działanie programu … wśród nich był mój laptop, który jest już z prośbą o przedłużenie po poddaniu różnych symulacji na Golgocie.

Wady gvSIG dotyczące ArcView 3x

Robiąc przegląd porównawczej wśród nich, który odczuwał brak ArcView, to ich wyniki:

 • W tabelach, nie można zmienić kolejność kolumn z prostego przeciągnij
 • Podczas importowania danych z pliku csv, wymaga, aby symbol oddzielający lista powinna być średnik (;), co oznacza konieczności zmiany ustawień regionalnych w systemie Windows, tak aby w przypadku eksportowania w programie Excel go w ten sposób … a jeśli pliki są konwertowane jest to problem (***). Do tego dodano, że Excel 2007 nie można eksportować do DBF.
 • Style linii i punktów wydają się dość ograniczone w porównaniu do ArcView jest … co … Chyba więcej style przedstawia gdzieś w internecie, ale firmy nie przyniesie to wskazane.
 • Opcje, aby zmienić układ Fields “w tabelach jest nieco ograniczona
 • Nie było możliwe, aby doprowadzić siatkę na mapach, takich jak współrzędne geograficzne sieci

Zalety

Mimo, że ten pierwszy moduł został ograniczony do obsługi widoki, tabele i mapy, to jest to, co lubi najbardziej:

 • Wybór kolorów, gdy Skórki
 • Tworzenie przejrzystości
 • Właściwości warstw wyboru zoomu maksymalną i minimalną
 • Cięcie okno jak georeferencyjnej obrazu
 • Opcji, aby przejść do określonych współrzędnych
 • Grupowanie warstw i wybór drzewo ze znakiem plus (+)
 • Możliwość dodawania projekcji poglądów, a nie tylko projekt
 • Prawidłowa interpretacja znaków specjalnych, takich jak akcenty i N
 • Import z pliku CSV
 • Wybór języka
 • Opcje do zdefiniowania, w którym są dane źródłowe
 • Zdolność do rozwoju, wiedząc praktycznie każdy gvSIG funkcjonalność jako składnik w Javie
 • Eksport do formatu PDF
 • Tworzenie ramek jako marker w widokach

W ciągu kilku tygodni mam w posiadaniu drugiego modułu, który obejmuje budowę danych, integrację rozszerzeń, SEXTANTE i później byłby trzeci, w którym będziemy trenować usług temat OGC utworzenia. W przypadku gdy zostały one w lewo dokonywania migracji z ich APR GVP i integrację funkcji, które nie były z ArcView.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Tirado de los Cabellosidiom, który oznacza, że ​​coś jest raczej z normalności, być może coś nieco szalony

(**) destromparbezużyteczny

(***) es una lataidiom, który oznacza, że ​​coś jest raczej denerwujące

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.