Zrozumienie koncepcji BIM z Bentley Systems perspektywy

W uproszczeniu mówiąc, BIM (Building Information Modeling) Jest ewolucja tradycyjnej koncepcji zwanej CAD (Computer Aided Design) I choć istnieją całe książki pisane o tym po Termin został spopularyzowany przez Jerry Laiserin, dla celów edukacyjnych postaramy się być tak uproszczone spojrzenie możliwe:

Przed, podczas projektowania budynku, architekt po dobrym stawu marihuany wykonał szkic odręczny i modelować oczekiwane wolumeny, to nie pojedyncze uderzenia, które zostały określające dystrybucję, wreszcie jakieś szczegóły, które dotarły do ​​środowisk poziomie. Zamknął teczkę i poszedł popływać w basenie, podczas gdy w biurze inni architekci i inżynierowie szukali na sposoby chalkboard tłumaczyć, że informacje, aby specjaliści ustąpią z cech strukturalnych, budowy, mechanicznych i ekonomiczne … w skrócie, długo i odłączony proces, w którym zakończyła się w wielu dyscyplinach plany budowy.

Koncepcja BIM jest oparta na wykonać cały proces na podstawie modeli cyfrowych georeferencyjnej od pierwszego dnia z analizy oświetlenia, oszczędność energii, warunki geotektoniczne a pierwsze tomy zostały poczęte. I cały proces projektowania i budowy jest związana. Tak, kolejne zadania, które były ostatnio i bolesne jak rysunki powykonawczej są generowane na budowie lotnego. Proces nie kończy się na budowę, ale tylko początek pracy, tak, że obiekt wygląda jak facet, który rodzi się, rozwija, produkuje dobre samopoczucie i pewnego dnia umrze.

Między mówi i robi jest wielka różnica, i ktoś mógłby nawet pomyśleć, że jest to efekt cannabis. Użytkownicy Autodesk, który wcześniej grał z Architectural Desktop i teraz wiem, Revit będzie mniej więcej wiedzieć, że pojęcie to nie jest tak daleko, a ci z nas, którzy widzieli Bentley I model również zrozumieć, że nie idą do rzeczy poza budynkami i powody, które codziennie sprawia stanie się popularny temat:

 • Moc tworzenia oprogramowania symulacyjnego
 • Potrzeba standardów interoperacyjności dla danych cyfrowych
 • Potrzeba osiągnięcia prawdziwych modeli wirtualnych miast
 • Rozpuszczanie granic pomiędzy dyscyplinami jak geodezji, budownictwa, teledetekcji, Electro-Mechanics, design …
 • … Nie możemy wykluczyć ludzkich emocji przez sny paliły się wzniosłe.

 

I twierdzą, że to kwestia 3D katastrów i miast model jest dużo dla wielu naszych krajach, które cierpią z podstawowych zadań, ale muszę przyznać, że element nie musi być znana, ponieważ wielu naszych miastach, takich jak Bogota, Sao Paulo, Buenos Aires, Meksyku, podać przykłady mogą być piloci scenariusze coś, że europejskie kraje rozwinięte oraz Stany Zjednoczone postrzegają jako zabawny sposób. Gry online takie jak miasta Ville doprowadzić do praktyki koncepcji planistycznych, które stają się żucia, aby ci z nas, którzy pochodzą z koncepcji CAD i byli podekscytowani dyscyplin związanych z GIS temacie musi utrzymać wzrok w BIM, bo przyjdzie w tym siebie natrętnie prawie jak przestrzennej GEO jest teraz i będzie ewentualnie zabawić nas następne 15 lat.

Jak Bentley Systems widzi BIM termin

Jednym ze sposobów, aby zobaczyć uruchamiając BIM identyfikacji twórców oprogramowania planują wdrożyć go. AutoDesk prowadzi własną linię, w tym przypadku będę wyświetlać jak Bentley wyświetla go, ponieważ jest to temat, który oglądałem więcej niż trzy lata I-Model klin.

clip image0015 Understanding the BIM concept from the Bentley Systems perspective

Bentley koncentruje się na trzech narzędzi, które doprowadziły ich do sławy:

 • Microstation do modelowania informacji, Odpowiednik AutoCAD, deski kreślarskiej, na którym działają, narzędzia analizy strukturalne geotektoniczne, architektura, mierniczych, sieci dróg, modelowanie, itp.
 • ProjectWise integracji projektu, Menedżer informacji włączone do modeli zbudowanych z Microstation
 • AssetWise stworzenie inteligentnej infrastruktury, Który kontroluje działanie obiektów rzeczywistych, co pozwala na jego historię życia.

Wszystko, szuka tego ostatniego celu, że infrastruktura i jego cyklu życia powinna być podstawowym punktem zainteresowania, ale nie aż tak obojętnym obiektu, ale jako przedmiot z życia i znajduje odzwierciedlenie w tym, jak wszystkie platformy zostały dostosowane do jego podejścia do geoinżynierii:

Bentley BIM Understanding the BIM concept from the Bentley Systems perspective

Potem, model nie jest więcej niż pojemnik infrastruktury dokumentacji, jak również są one w człowieku.

 • I urodził się jeden dzień … Mam plik, który daje mi niepowtarzalną tożsamość i rejestruje w moim wieku. Pewnego dnia zarejestrować moją śmierć.
 • I poszedł do przedszkola, a zakończył z mistrzem … Mam osiągnięcia naukowe, które odzwierciedla mój trening.
 • podjął projekty … mam rekord która mnie mieszać moją wiedzą z moich umiejętności, zdolności, dopełniacz z innymi, którzy byli moi partnerzy i współpracownicy
 • I ożenił się, miał dwoje dzieci, teściowa … Mam rekord rodziny
 • Pracowałem w 3 firmach … mam rekord pracy
 • Mój dodatek został usunięty … Mam książeczkę zdrowia
 • I został złapany w oddawaniu moczu w rondzie … Mam rekord do zachowań społeczeństwa

 

I tak nasze życie jest nie tylko niż zestaw plików, które przenoszą naszą historię od kiedy zostały stworzone aż umrzemy. Jeśli idziemy do lekarza, musimy odwołać się do rekordu, jeśli płacą podatki, jeśli sprzedajemy pojazd … to wszystko jest częścią urodzenia, wzrost, reprodukcję, generowania bogactwa i umierają.

Dla Bentley, BIM jest równolegle do tego w I-modelu jako kontener plików:

 • Infrastruktura jest poczęty w chwili … dokumentacji projektu, który jest analizowany z Projektant AECOsim budynku, Simulator Energy, Compliance Manager …
 • Zdefiniuj możliwe miejsce, gdzie plik zostanie umieszczony … dokumentacji geotechnicznej dyskutowane z PowerCivil, gint …
 • Informacja jest zajechaliśmy na pobliskiej infrastruktury, linii energetycznych, rurociągów … że masz z Kartezjusza, Raceway, Cable Management …
 • Konstrukcja jest pracował … z Staad, RAM …
 • Elektromechaniczny system jest przeznaczony … AECOsim, OpenPlants …
 • Jest zintegrowany z systemem hydro-zdrowia … WaterGEMS, SewerGEMS …
 • Jeden dzień będzie kontrolować jego działanie (AssetWise), w tym jego rozbiórki, gdy umiera.

 

Wielki zysk Bentley jest w unikalnym formacie: DGN teraz z możliwościami BIM i który jest znany jako I-modelu. Rozumiem, że jest wędzone, Astral, a nawet naiwne. Ale muszę przyznać, że jest godny podziwu.

Microstation Understanding the BIM concept from the Bentley Systems perspective

Dokąd idzie Bentleya z tematu BIM

Przyjrzyjmy się sytuacji, w której całe miasto jest schowany wewnątrz wirtualnego modelu:

Załoga gang się rozwiązać połączenie złamanego kanalizacji. Technik bierze tabletki i uchwycić punkt, w którym jest umieszczony, współrzędnych wskazuje, że w tym punkcie zbiega się z powiązaną infrastrukturą: ulicę z spoiwa hydraulicznego 20 cm, dół podstawy 20 cm i sub-podstawy 35 cms . Poniżej przechodzi linii kanalizacyjnej PVC 8 ​​”, wybudowany 11 lat temu, i że otrzymał konserwacji 13 miesięcy temu.

Jeśli wszystko zostało wprowadzone do standardowego modelu BIM, niezależnie z jakiego oprogramowania został zaprojektowany lub w jakim czasie został zbudowany, a jego plik będzie taki sam. Nabycie 2012 mają teraz sens logiczny: SpecWave, SITEOPS, FormSys, elcoSystems. Bentley ma standaryzacji, stanowisko, co przyjazny format zrealizować BIM termin.

clip image004 jpg Understanding the BIM concept from the Bentley Systems perspective

Jakie oczekiwania ma Bentley prowadzić z BIM

Podczas ESRI priorytet temat GIS i jej zastosowań, AutoDesk obejmuje zakres od projektu budowlanego do animacji dla filmu, Intergraph integruje się z ERDAS, Leica i inne rodziny HEXAGON, Bentley postanawia skupić się na infrastrukturze od jego budowy do jej funkcjonowania: dróg, budynków, zakłady przemysłowe, morskie platformy, koleje, elektrownie, górnictwo, systemy wodno-sanitarne, 3D miasta, itp. To pozwala nam zrozumieć, co się szuka z jego ostatnich sojusze z TrimbleSIEMENS i dlatego otwarcie interoperacyjność z Revit.

Młotkiem z I-modelu pochodzi od nazywa Be-Inspired w Baltimoreportfolio projektówZakres ostatnich nagród jak Bangalore w Indiach, nacisk na CAPEX, OPEX, zrównoważonego portfela, w którym można wymieniać licencje w zależności od zapotrzebowania … wszystko wskazuje mieć wystarczającą ilość danych, tak aby infrastruktura mówić przez ich ewidencji:

 • Umowa z Trimble w 2012, że uczynił je wstawić pojęcie georeference x, y, z związanych z obiektem, z jednym identyfikatorem przestrzennego.
 • Modelowanie infrastruktury podziemnej zrobić z radaru sondy i generowane z Descartes Pointools
 • Włączenie dzieła życia w AssetWise, który ostrzegł, że konserwacja powinny być wykonane z powodu trzęsienia ziemi z cztery lata temu, aby zmniejszyć jej żywotność i strukturalną zmianą ulicy.
 • Dodanie umowy serwisowej przeprowadzono na tej linii w ProjectWise, pozwalając opinię, czy jest w zasięgu obowiązywania gwarancji lub zrobić pod nową opłatą.
 • Jeśli za pośrednictwem wejść w konserwacji obejmuje wpływ pas ruchu w arterii ruchu drogowego, powodując zatory w godzinach szczytu … etc, etc etc i wszystkie konsekwencje, które system może mieć domyślnie w czasie, w którym wszystkie węzły są połączone.

 

Podsumowując, każdy dzień będzie zobaczyć więcej BIM w naszych codziennych obowiązków technicznych i administracyjnych, ale nie konkretnie o tej nazwie, a jak widać, poza budynkami, które było określenie, w którym idea została po raz pierwszy wymyślił. Łączność teraz cieszyć się i trend prowadzenia programów komputerowych będzie, że to, co ja tylko ilustrującym z modelu Bentley, stają się realne.

Według Wikipedii: BIM jest wytwarzanie i proces zarządzania danymi z jednej infrastruktury podczas jego cyklu życia za pomocą programu do modelowania dynamicznego budynków w trzech wymiarach w czasie rzeczywistym, aby zmniejszyć stratę czasu i środków w zakresie projektowania i budowy. Proces ten tworzy model informacji, infrastruktury (także w skrócie BIM), który obejmuje geometrię budynku, relacje przestrzenne, informacje geograficzne, jak również ilości i akcesoria właściwości infrastruktury.

Dla Bentley, BIM jest inteligentnych infrastruktur.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.