Home > Zemin mekaniği için GEO5 Yazılım

Zemin mekaniği için GEO5 Yazılım

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

clip_image001Ben Staad kullanılan bu yana birkaç yapıları programları, son yıllarda beni etkiledi, ve Bentley aldım önce ben orijinal versiyonu anlamına gelir.

Bu vesileyle bu beni Google AdSense biri ilanları vurdu MundoGeek Blog, ben bu şekilde bizim bloglar ile para kazanmak olan hepimiz gibi bir tıklama oynamak çok somurtkan olmama rağmen, ben yazılım bulduğu her şeyi ve inanan değil benim alışkanlığı ile hızlı çözümler (*) Bana dikkat çekti.

Ben yazılım tarafından yönlendirilen, GEO5 bakın FineSoftwareVe bu Pazar barış yararlanarak en bu teknoloji diğer uygulamalardan öne ki ne bir göz atalım:

Jeoteknik Rehberlik

Programlarının GEO5 ve aralığı, EaglePoint tarafından popüler farklı kılan jeoteknik sorunları çözmek için tasarlanmıştır Bentley ve AutoDesk, Olan vurgu bina tasarımı ve arazi geliştirme yöneliktir, onlar da başka şeyler yapmak da.

clip_image002

Bir İnşaat Mühendisi veya Jeolog gerektirir ne gider çünkü Yani bu GEO5 diğer platformlar tarafından keşfedilmeyi rağmen, bir alanda olduğu için kredi alır, fiyat her zaman rekabetçi olacak. Her uygulama sağa lisans başına fiyat belirtti, bu satış için, birçok kişi fahiş fiyatlar ile eksikliği ilişkilendirmek açar sağlıklı bir alışkanlıktır.

clip_image003Entegre seti

GEO5 araçları çeşitli olmasına rağmen, bütünlüğünü bir tasarım bir set olarak, bu konuda, bir programdan diğerine gönderilen bir uygulamadan eğim analiz edilebilir aslında kendini, ama sonra bacak uyum gönderilebilir Başka bir uygulama kez taban genişliği tanımlanır.

Bir kez yüklemek ve çalıştırmak için pratik bir şekilde için Java ile geliştirilmiş izlenimi veren program, yüklü. Başlat menüsünde, farklı uygulamalar görülebilir.

Programlar modüler olarak satın alınabilir, geniş bir yelpazede var görebilirsiniz; örnek koymak, bu duvarlar tasarım elde etmek için mevcut farklı uygulamalar şunlardır:

clip_image004 Dayanak clip_image005 Konsol Duvar
clip_image006 Toprak basıncı analizi clip_image007 Gabion Duvar
clip_image008 Yerçekimi duvar clip_image009 Duvar Duvar
clip_image010 Nailed yamaçlarında clip_image011 Prefabrik Duvar
clip_image012 Prefabrik Duvar Duvar

Buna ek olarak, enjekte bölme için uygulamalar vardır ve aynı zamanda sonlu elemanlar yöntemi (FEM) kullanarak tasarım yapıları için, hem tünel ve diğer jeoteknik çözümleri.

Vakıflar tasarımı için çeşitli uygulamalar, bu gerginlik kirişler, kazık, mikro kazık, temel plaka ve sürekli temeller gibi öğeleri de vardır.

Kuşkusuz, bu araç farklı uzmanlık alanlarında jeoteknik danışmanlık adanmış bir şirket için iyi bir çözüm gibi görünüyor. Program şev stabilitesi analizi, kaya şev ve tünel inşaatı için yerleşim yüzeyler içerir, bu dijital arazi modeli (DTM) bir simülasyon içerir.

Yazılım hakkında.

GEO5 belirtildiği gibi FINE ve Ingeosolum, neredeyse 1.500 şirket ve profesyonelleri dahil olmak üzere, teknoloji kullanımı ile üretilir ARUPO hepimizin geçen yıl Olimpiyat Oyunları gördüğünü Su Küpü ile BE Ödülü kazandı çünkü, ben bu mega-firma hatırlıyorum.

Ben indirdiğiniz, demo sürümünü fazla 80 MB ağırlığında ve dosyaları kaydetmek ve malzemelerin bazı türleri yapılandırmak dışında hemen hemen tüm özelliklere sahiptir.

Arayüz tasarımı “hemen hemen tüm” ne çalışan bir rutin içinde gerekli olan sağdaki panelde tutarak, oldukça temiz. Dilleri çeşitli geniş, ama İspanyol içermez.

clip_image013

Raporlar

Bu araç, Windows 3.1 beri GUI ile Prag Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi doğdu eski bir uygulama dayanmaktadır. Şimdi kullanıcı dostu tasarımları görüntüler ve mühendisler görmeye alışık isimlendirme ile çok sağlam bir ortam var.

clip_image014

Eğer şirket ve kullanıcıların verileri özelleştirmek nerede Sonra raporları, tam bellek gibidir.

clip_image015Bağlam-duyarlı yardım

Ekranlar ve program işlevleri genellikle yönelik yardım programlarının aksine, GEO5 çalışma zamanı rutinleri temelidir Teorik malzeme vardır. Fiziksel matematiksel hesaplama süreçleri her iki kuralları içerir.

Aunque el Programa tiene origen en Checoslovaquia, cumple la normativa internacional, y por supuesto, la europea.

Program Çekoslovakya’da kaynaklanan rağmen, Avrupa olanları uluslararası standartlara uygun, ve tabii ki.

Yapabilirsiniz Daha fazla bilgi için FineSoftware sitesini ziyaret edin.

TERCÜME NOTLAR:

 

Burada kullanılan ifade mide sorunları için “Alkazeltzer” hızlı bir çözüm olduğundan (*) Not.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.