Home > Zarządzanie gruntami: metodologia LGAF

Zarządzanie gruntami: metodologia LGAF

Jest znany jako LGAF metodologii, które w języku hiszpańskim jest znany jako gruntu Governance Framework oceny.

lgaf cadastreTo urządzenie, z którym jest wykonywana w kraju diagnozy zatrudnienia prawnych, w zakresie ustawodawstwa i praktyk związanych z porządkiem publicznym, w kategorii własności i użytkowania gruntów. Bank Światowy i FAO, między innymi, promuje go, jest zwykle stosowany w krajach, gdzie są napędzane projektów administracji gruntami modernizacyjnych, od przedstawienia przez Klausa Deininger, Harris Selod i Tony BurnsGovernance Teren Assessment Framework: identyfikację i monitorowanie dobrych praktyk w sektorze ziemi.

Etapy metody zarządzania gruntami

Jednym z potencjału tego ćwiczenia jest to, że pozwala w drodze analizy, panele i kontynuacji umów, udziałem ekspertów i techników w zakresie diagnozowania pięć podstawowych obszarów:

  1. Ramy prawne i instytucjonalne
  2. Planowanie użytkowania gruntów, administracja i Podatki
  3. StateLand Administration
  4. Zapewnienie społeczeństwu informacji gruntów
  5. Rozstrzyganie sporów i Conflict Management

Każdy z tych obszarów ma szereg etapów, koncentruje się na 21 wskaźnikach ładu przestrzennego, rozproszonych w 80 podstawowych wymiarów, z którymi może stopniowo wskazywać postępu, wąskich gardeł, i koniecznych działań, aby zintegrowane zarządzanie terytorialne mogą być punktem wsparcia dla rozwoju. Dodatkowo stosuje się dwa moduły, które są zazwyczaj związane z projektów, w których proces uregulowania osiągnął niezbędnych etapów w tworzeniu ram prawnych:

  1. Large-Scale Nabycie praw do ziemi
  2. Leśnictwo

Dokument można pobrać ze strony internetowej Banku Światowego, w różnych językach. Mimo, że zostawił go na Scribdbo bardzo przydatne dokumenty trafiają do przerwanego łącza w czasie. Ogólnie rzecz biorąc, firmy zapewnia systematyczny podręcznik do koordynacji i wdrażania metody zarządzania gruntami, dane ekspertów wymagań rekrutacyjnych, zawiera instrukcje dotyczące zbierania wstępnych danych, organizacji paneli ekspertów oraz wykonanie wywiadów semi-strukturalnych i dostarcza formatu do organizowania Wyniki.

Wiele z tych ćwiczeń może wydawać się poetycki dla techników, którzy są powołani do określenia, w jaki sposób robić rzeczy, dlaczego i jak to mogło być lepiej, zwłaszcza, że ​​administracyjne / state problem jest zwykle najsłabszym punktem w miejscu, gdzie badania Geografia i Rozwoju osiągnął niesamowity poziom. Ale w końcu, jest konieczne, jeśli chcemy, że zdobyte punkty w wykończeniu pola w zakresie polityki publicznej, które wytwarzają bogactwo i poprawić warunki życia mieszkańców.

Gospodarka przestrzenna w porządku

I przesłać tutaj dokument, ponieważ jego program jest w interesie publicznym, a jednocześnie nadal polecam lekturę najlepszą propozycję: “Dlaczego Nations nie”. Dlatego proponuję wspólną analizę tych dwóch instrumentów jest, bo my, Geografia, nie są wiele poświęcić studiować ekonomię i to jest jedna książka, która została najbardziej podkreślił, których tematem będzie wydają się nam dobrze znane. Książki (dlaczego Nations Fail) jest od Daron Acemoglu i James Robinson, w mistrzowskim postawy za pomocą przykładów, w jaki sposób wizja terytorium dla decyzji dotyczących polityki społecznej może być czynnikiem decydującym o naród powodzenia lub niepowodzenia.

Jest prawdopodobne, że czytanie rozrywka inspiruje nam dobre cygaro marihuany, gdyby nie nasze, z treści autorów. Ale poza żart, to jest możliwe, że refleksji skłania nas do myślenia, że ​​w tej sprawie jest wiele do zrobienia, więcej od cudzych dobrych praktyk niż reinvention już sprawdzonych dobrych praktyk.

  • Mieszkańcy wyglądać niewielkie korzyści z tytułu własności w ręku, gdy czwartorzędowy sektor (administracja) postęp bardzo powoli w jego służbie cywilnej w modernizacji personelu.
  • Wędzone studium zagospodarowania przestrzennego może zakończyć się w ciągu kilku map malowane na murach miasta, jeśli nie towarzyszy rozwój planów po prostu wskazuje, jak z ich zasobów można osiągnąć wizję terytorium.

LGAF_Complete obsługi wdrożenie w Spanish_2013_03_04b – copy.docx

Jak wdrożyć diagnozę obszarze zarządzania (LGAF)

Na razie będę pracował w niektórych obszarach procesu mają zostać opracowane w tej sekcji UTM Strefa 15N. Więc mam nadzieję, że o tym mówić od czasu do czasu, i paszy, w sposób praktyczny, co może być interesujące dla czytelników, którzy lubią demokratyzacji wiedzy.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.