Zagrożenia mój kurs ArcGIS

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

Przed mówiąc im, że idzie do rozwoju szkolenia w wykorzystaniu ArcGIS 9.3, z pół trybie ogromnym na odległość, mój czas krótki i zawodach studenckich. Teraz zostawiam kilka wniosków:

O metodologii:

Gdyby wszystko było takie proste. Gdyby to było do prowadzenia szkoleń, nauczania na przykładzie przywiezione z Wenezueli i to wszystko, ale jeśli nie jest to wymagane do realizacji procesu, ludzie muszą pracować.

O warunki:

  • Jest to trudne do realizacji projektu z ludźmi, którzy dodali do swoich codziennych zajęć nie mają wystarczająco dużo czasu, aby osiągnąć nawet tych zadań.
  • Być może to nie przypadek, ale może to być trudne, aby uczyć ludzi, którzy nie mają dużo chęci do nauki.
  • Co ciekawe, bez dalszego komentarza.

Informacje na temat oprogramowania:

Zdecydowanie, Kolektor jest znakomitym oprogramowaniem do wdrożenia w prosty sposób. Teraz dziwne, na dwóch podróży dzień możemy mieć działający system bez większego zwrotu.

Tutaj zostawiam krótkie porównanie:

ArcGIS Kolektor
Kup to, czy można, czy nie można zrobić to, co się podoba, a nie umieścić mnie w swoich problemach 300 USD i nie myśleć o nielegalności
Kształtowanie geobazie … mmm, ArcCatalog, dla zaawansowanych użytkowników, od stworzenia nowego featureclass do realizacji domeny. . Mapa jest Geodatabase, tworzenie folderów, tworzenia rysunków, stosować style, praca!
Przynieś dane z CAD, pełna mijania nauka z wielokątów do featureclass Przynieś go do nowego rysunku, wybierz, copy + wklej do warstwy, i to wszystko.
Topological Clean … po walczy na chwilę, to lepiej zrobić to w DGN pierwszy. Stosowanie narzędzi biznesowych i zabawy (jeśli to możliwe)
Zrób unię wielokątów w innej warstwie … O mój Boże! Wybierz je, copy + wklej w drugiej warstwie, zastosowanie związku do wyboru, i to wszystko.
Warstwa z linii i punktów. To nie jest możliwe. Po prostu zrób to. Czy nie jest to stosowane?, Cóż, to się dzieje, gdy geometria jest z wielokąta i nie jest uzyskanie opieki nad jego definicji … To jest umieścić jako punkt.
 

Przydzielony do tabeli programu Excel … Jakbyśmy byli głupcy (*)!

Łączenie tabeli, wybierz arkusz, a następnie skojarzony kolumnę, i voila!
Praca z kml … gdyby nie to jedno, to jest inny. Coś jeszcze?
Wyślij do sieci … inny pieniądze (**), Kolejny kurs Plik> Zapisz jako stronę internetową,> …

Źle: Jeśli te stworzenia są odwoływani przez główną w przypływie gniewu, gdzie mogli znaleźć ludzi, którzy wiedzą, zblocza?

Ale nie idziemy, szczęśliwy dzień, w złym humorze dzień. Moje dzieci korzystają z jazdy około trzech godzin na trzy weekendy. Zrobiliśmy tylko przystanek techniczny na wymioty (***).

clip image001282 Hazards of my ArcGIS course

clip image002208 Hazards of my ArcGIS course

A z resztą … Jestem stara się być znowu wolny.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) ser toroyoPotoczne wyrażenie, które oznacza jest głupi

(**) pistoTo jest Ameryka Środkowa żargonu co oznacza słowo pieniądze.

(***) amarrar el zopeIdiom Ameryki Środkowej, to nawiązuje do aktu wymioty.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.