Home > Z programu Excel do programu AutoCAD, łatwiejsze niż kiedykolwiek

Z programu Excel do programu AutoCAD, łatwiejsze niż kiedykolwiek

My już o tym rozmawialiśmy wcześniej, więcej na, zrobiliśmy Podsumowanie z najlepszych, ale nie mogłem uniknąć pokusy mówić o jednej najprostszej wersji użytkownika danego Cartesia Forum było wrzucone właśnie dzisiaj.

Jest to prosty arkusz kalkulacyjny Excel z kolumnami wprowadzania danych, nazwa Dot i współrzędne xyz, idealny do zarządzania punkty. Te są podnoszone za pomocą tachimetru i są zapisywane w osobnym pliku txt przecinkami. Jak zawsze, nie należy zapominać, że jest to konieczne, aby makra włączone.

clip image0019 From Excel to AutoCAD, more easier than ever

Można ustawić kilka podstawowych parametrów, takich jak kolory, tekst-size, jeśli wysokość jest uwzględniana.

clip image0025 From Excel to AutoCAD, more easier than ever

Prosty punkt z tej aplikacji jest to, że opiera się siatki punktów tylko wysyłanie danych bezpośrednio jako obiekt OLE, z każdym AutoCAD otworzył wersję. To jest tworzony w oddzielnych warstwach punktów, kodów i tekstów.

Wymaga to tworzenia w pełni wzrok, aby zobaczyć wszystkie punkty, to go z jego współrzędną i tekstów pozostaje na 0 elewacji.

To bardzo interesujące, i jako kod nie jest zabezpieczony, możemy dowiedzieć się, jak została ona zbudowana.

clip image0032 From Excel to AutoCAD, more easier than ever

Próbowałem z danych I już wykorzystywane do budowa linii konturu z AutoCAD Civil 3D i to naprawdę działa. Idź tam i pobrać go tak szybko, jak to możliwe, zanim zapyta o hasło, czy może to już nie być tam, to musi być zarejestrowany w Forum Cartesia.

clip image0041 From Excel to AutoCAD, more easier than ever

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.