Wycena katastralny

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

clip image00159 The cadastral valuation

Co to jest wycena nieruchomości

Jak już wspomniałem wcześniej, ocena może być uznany za transakcję do obiektu w celu znalezienia wartości odniesienia zwany szacowanej wartości. Obiekt może mieć clip image00235 The cadastral valuationWyceny, z wielu różnych metod i dat. Jest zazwyczaj poniżej wartości rynkowej (między 40 i 60%), nie tylko dlatego, że pochodzi z ogromnej pracy, ale ponieważ zazwyczaj nie są uważane za niektóre czynniki, które wpływają na ostateczną wartość rynkową, jako narzut na profesjonalne usługi, koszty reklamy i koszty administracyjne rozwoju firmy.

Jego przydatność

Najczęstszym zastosowaniem jest do stosowania w poborze podatku od nieruchomości i podatku od nieruchomości. Celem oceny jest prawo wkładu własnego społecznego, przy założeniu, że podatek jest rozprowadzany w zakresie wartości nieruchomości (płaci więcej, kto ma więcej).

Jego zastosowanie

Przepisy prawa każdego kraju, w tym zmiany implementacji podatkowego, takie jak Salwador, gdzie nie istnieje pod tą nazwą, w przypadku Kolumbii, gdzie podatek ten obejmuje:

Podatku dla parków i sadzenie drzew

Podatku dla stratyfikacji społeczno-gospodarczego

Dopłata geodezyjne

Istnieją również różne formy wniosków, niektóre w ramach autonomii lokalnej, jak w przypadku Hondurasu i innych w ramach scentralizowanej kontroli, jak w Hiszpanii, gdzie Ministerstwo Finansów czynią naukę wartości przez strefy, ale gminy zrobić prezentacje dla zawarcia podatków lokalnych .

Kurs zazwyczaj przejść między 1 a 15% z każdego tysięcy, oznacza to, że nieruchomość o wartości 200.000 dolarów, jeśli stawka ta będzie wynosić 4% będzie płacić 400 dolarów rocznie. To nie wydaje się dużo, ale zazwyczaj drugie najcięższe, gdy pamiętamy, że istnieje clip image00324 The cadastral valuationinny rodzaj podatków bezpośrednich:

Przemysłu i Handlu

Dopłata na benzynie

Oświetlenie uliczne

Naklejki

Dopłata środowiska

Wyznaczanie i planowanie

WC Pociąg, ogień i inne usługi

clip image00417 The cadastral valuation

Miejskie oceny

Ogólnie rzecz biorąc, miejski wyceny metodą kosztu odtworzenia (są inne) pomniejszonych o umorzenie z dwóch elementów:

Wartość gruntu. Zwykle pochodzi z badań na podstawie transakcji rynkowych, które jeśli wykonane w reprezentatywny sposób może spowodować jednorodnych obszarów, w których można uzyskać przybliżone wartości gruntów.

Dodatkowo, czynniki, które wpływają na indywidualnie określonych właściwościach:

Warunkiem Corner, które mogą jeździć na 15%
Topografia

To dostaje wartość gruntu

W przypadku Medellin nie są uważane za wartości, które wpływa na wartość topografia terenu, wykorzystania gleby, dróg oraz usług publicznych. I obszary te nazywane są geo-ekonomicznych jednolitych obszarów i tabele regresji w innym poście pokażemy cały proces Medellin.

Wartość budynku, Odnosi się to od konstruktywnych rodzaje studiów na podstawie ważenia typowych budynków, które z kolei zostały obliczone przez chipy kosztów jednostkowych. Po proces przechwytywania klasyfikuje konstruktywnych elementów, które wpływają na wartości, więc można rozważyć: zastosowanie, dla których budowa clip image00510 The cadastral valuationzostał wybudowany, jakości materiały i jakość pracy lub suma elementów konstrukcyjnych wagi, może być zdefiniowane, do których zwyczajowo typ odpowiada.

Po zidentyfikowaniu konstruktywną typologię, która stosuje to mnoży się przez całkowitą liczbę metrów kwadratowych, jeżeli jest więcej niż pierwszym piętrze stosuje współczynnik zmiany i sumę generuje Wartość budynku.

Dodatkowo zastosowanie współczynnika amortyzacji, dla których jest on również używany tabelę opartą na latach budownictwa i przywrócenie go otrzymała. Dla specjalnych budynków ekspertyzy wykonywane są przy użyciu innych metod, takich jak w przypadku kurortów, stref przemysłowych, zorientowanych na technologię, lotniska itp. Dodatkowe informacje są obliczane osobno, choć są one również w badaniu budynków.

Zatem miejskie ocena składa się z sumy:

Wartość gruntów

Wartość budynku

Wartość dodatkowych szczegółów

clip image0068 The cadastral valuationRural oceny

Wiejskich wartość lub rustykalnym jest podobny do miejskiego o następujące elementy:

Wartość gruntów, do badań wartości gruntów są specjalne metody oparte na stosunku wartości rynkowej i wydajności w danej strefie ekonomicznej i klimat. Klasyfikacja ta obejmuje czynniki fizyczne, topograficzne, klimatyczne, dostęp do produkcji geograficznego i podstawowe.

Tak to jest klasyfikacja gleby na podstawie ich agrological zdolności, które także staje się w jednorodnej powierzchni. Wartość zostanie określona przez wartość za metr kwadratowy powierzchni, działki, to w przeciwieństwie do miejskich jest modyfikowanie czynników, które wpływają na wartości, takich jak:

Odległość do węzłów handlowych

Dostęp do dróg

Odległość do źródła wody i systemu nawadniania

Topografia

Po nałożeniu, otrzymasz wartość gruntów na wsi

Również wartość obszarów wiejskich obejmuje grunty wartość budynków; Badania typologie budynków mogą zawierać tradycyjne konstrukcje na obszarach wiejskich, takich jak magazyny, gospodarstwa rolne, galerii itp. Nie będzie również dodatkowe szczegóły, które mogą być obliczane oddzielnie, jak w miastach, takich jak baseny, ganki, ściany, licówki, podłogi, schody, itd.

Wartość uprawy trwałe, W tym celu, zwykle w oparciu o badanie kosztów produkcji, clip image0075 The cadastral valuationKoniec pracy i mechanizacji średnio do różnych roślin (kawa, kakao, African palm itp.), lub w przypadku trawy za metr kwadratowy. A te zmiany będą miały czynniki związane z oczekiwaniem wydajności, które wciąż czekają na tej uprawy, w tym:

Stan zdrowia

Wiek roślin

Następnie, produkt z ogólnej liczby roślin, na koszty uprawy i pomnożonej przez jego współczynnik modyfikacji będzie wartość upraw trwałych.

Następnie wiejskich ocena składa się z sumy:

Wartość gruntów

Wartość budynków i ulepszeń

Wartość dodatkowych szczegółów

Wartość upraw trwałych

Czy warto?

Jest możliwe, że niektórzy z was, o połowę postu czułem się jak gdyby śpiewał Capon koguta gra przed Melquiadesa dojść do wyleczenia bezsenności w Macondo (*).

Ale warto, przynajmniej jeśli jest to dla celów podatku od nieruchomości. W przypadku Kolumbii, w związku z tym, w celu urzeczywistnienia trzech fazach Medellin aktualizacji katastralnego, którego łączna wartość inwestycji wyniosła około 8,840 mln pesos, dodatkowe dochody, które mogą być rozliczane w ramach projektu w formie podatku od nieruchomości w pierwszym 3 lata pracy jest równoznaczne do około piętnaście razy zainwestowanej kwoty.

Jako wiodąca instytucja podatkowych lub katastralny narzędzi strefy, systematyzuje i zapewnia ciągłość z metodologią, wycena może być bardzo skuteczne ćwiczenia przydatne nie tylko dla spraw podatkowych. Koszt indywidualnych inicjatyw lub metod hybrydowych może być większa niż spodziewane dochody.

Wpływa to również na biednych polityki w miejskim konkursie pracy, kiedy patronat polityczny sprawia, że ​​konieczne jest szkolenie ludzi za każdym razem pojawia się rząd za zmiany.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Opowieść Capon kogutaJest to opowieść, która pojawia się w powieści Gabriela Garcii Marqueza: 100 lat samotności, gdy kapłon jest kurczak gospodarski którego siatka jest drobniejsze niż zwykłych kurczaków. Bezsenność w Macondo jest sytuacja, która pojawia się również w tej powieści.

Intencją autora tego zdania złożonego to oznacza, że ​​prawdopodobnie czytelnik czuje się nieco oszołomiony i zdesperowany raczej mylić z procesu, ale jest to jedyny sposób, aby iść dalej na tej pracy.

 

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.