Home > Windows 7 microstation 8.5 sorunlar

Windows 7 microstation 8.5 sorunlar

Bugün MicroStation 8.5 kullanmak için umut olanlar Windows 7 ile uyumsuzlukları için sanal makinelerde Windows XP kullanmanız gerekir. Mansiyon metin editörü sorun, Ki ben daha önce bunu çözmek için nasıl söz, ve aynı zamanda görüntü yöneticisi ve ODBC bağlantısı için bkz. Kullanıcının bu sorunlar çözüme nasıl görelim.

Raster Yöneticisi ile sorun

Insanlar hala 10 yıl sonra bu sürümünü kullanmak neden bir tartışma meselesi değildir. Gerçek şu ki, 2004 en MicroStation V8 tüm yenilik olmasıdır. İnsanlar hala 16-bit bir dgn ile geçen yıl sonra acı potansiyeli için bu sürümü ekledi. Şimdi okumak ve bir tarafta sol AutoCAD 2006 dwg / dxf yerli dosyası, entegre tarihi rekor, düzenleme olabilir MDL acı Visual Basic for Applications (VBA) benimseyerek dil ve tabii ki, zaten sınırlı değildi DGN v8 potansiyelini istismar 64 seviyeleri veya nesnelerin sayısı.

Yukarıdaki takım gelişmesine rağmen siyah tonda döndürülen nesnenin görüntüsü şeklinde ferahlık bir tür, taşıma asetatlar ve imleç etkileşim sınırlı bir grafik arabirimi ile, Clipper hala. Ama bunların dışında, etkileyici bir şekilde, cihazlarının RAM orantılı değildi kendi bir ortam sahip verimli bir şekilde veri büyük miktarda ele verebilir.

Bentley potansiyel zarar vermemek için umut verici, gerçekten “pencere” sürümünü almak için söz verdi. “Son olacak ve daha fazla bir şey beklemek değil” mesajıyla reklamı neden garip insanlar merak rağmen Yani 2006 yılında, XM serisi ortaya çıktı. Bundan sonra birkaç yıl Bentley şimdi ben-model kavramı altında faaliyet tüm getirdi V8i, ortaya kadar öyleydi.

Tabii ki bu sürümü Bentley Map veya MicroStation V8i herhangi bir sürümü ile yapabilirsiniz şimdi ne eskimiş olduğunu. Ancak program kendi temel ihtiyaçlarını karşılayan eğer sürümü için VBA üzerinde geliştirilen birisi, kolayca değişmez ise, kalkınma gidiyordu çok daha az eğer böyle bir MicroStation coğrafya, ProjectWise, Geoweb Publisher, ya da dikey o bir DGN yeteneklerini istismar varsa tarihsel olarak tarih.

Bla, bla, bla … tarih. Kullanıcının sorunu çözmek için nasıl görelim:

Raster Yöneticisi sorununa dönersek, her şey MS_RASTER_CFILE_FOLDER dahil olmak üzere farklı değişkenler, tanımlanmış olan MicroStation önbellek değişikliğinin yönetimi bulunmaktadır.

XM için, Bentley, Windows XP önbellek ulaşmak mümkün değildir yapar, sonra haklar bazı klasörlerde daha karmaşık nerede klasörler yerleri, 64-bit ile çok daha fazla geliyor … değişir, tabii ki, farklı bir yönetim entegre, ve. Sadece olarak, sıkıştırılmış dosyaları ile olur. Ecw. Hmr ya. Tiff, gibi jpg ilkel dosyaları gibi olmaz çünkü Ama işlevselliği var.

Meseleyi çözmek için kolay yolu kopyalama gereğidir hrfecwfile.dll Biz MicroStation XM ile yaptığımız ilk denemelerinde bu çözülmüş ne olduğu, dosya.

Peki, ne gerekiyorsa İnternet MicroStation XM arama olduğunu, yüklemek ve bu dosyayı aramak. Ardından ortak dosyalar konumda geçersiz:

C: Program Files (x86) Common Files Bentley paylaştı RasterFileFormats ECW hrfecwfile.dll

64-bit Microsoft Access ODBC sürücüsü ile sorun

MicroStation Geographic’ler kullanıcıların durumda, o, bir Oracle Driver kullanarak bir veritabanı çok sağlam bağlantı oldu ODBC Microsoft Access. Geographic’ler hala hala Be Inspired bu özellikleri kullanarak gelişmeleri görmek garip değil ki ölçüde, birçok proje tarafından kullanılan Bentley Haritası ile ilgili eski iken.

microstation-windows-7

Genellikle okuma olmayanlar için sorun, 64-bit Windows 7, Access veya Excel bir ODBC bağlantısı yapamazsınız olmasıdır.

Biz geleneksel bir şekilde ODBC bağlantısı erişin:

Denetim Masası / Yönetimsel Araçlar / Sistem / Başlangıç ​​ve Güvenlik / Yönetimsel Araçlar / ODBC Veri Kaynakları

Sadece sürücüler SQL Server eklenebilir görebilirsiniz. İlk seçenek, yönetici izinleri adresinden Odbcad32.exe dosyasında etkin olmayan hangi ile 32 bit, bu çalıştırmak için çünkü Ama bu

C: Windows System32

microstation-windows-71

Teorik olarak, bu yönetici haklarına değiştirmek, Properties sağ tıklayıp etkin olabilir, ancak bazı durumlarda bunu göze alamazdı, bu yüzden

Yapmamız yolu üzerinde, 64-bit ortamında aynı komutu aramak ancak şudur:

C: Windows SysWOW64

Burada aramak Odbcad32.exe Komut. Eğer komutu çalıştırdığınızda Ve gerçekten de, biz umuyoruz tüm seçenekleri görebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.