Urban sprawl, 2011 problem

Demograficzna kwestią będzie w modzie w tym roku – oraz dodaje się – Bo nie ma wiele do zrobienia, aby rozwiązać rozwiązań na skalę światową. Celem tego roku jest Geographics Krajowych ludności na świecie w przededniu regulacji jest 7000000000. Styczniowy numer jest classic collection.

clip image002 Urban sprawl, 2011 issue

Lincoln Instytut Polityki Terytorialnej umieszczono kilka materiałów, które są produkty z prac i badań pochodzących z badania ponad 3000 miast, które przekroczyły 100.000 mieszkańców w 2000 rok.

Publikacja którą najbardziej lubi to nazywa się dokument Dokonywanie miejsca na planecie miasta. Jest to ciekawy raport, który analizuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość miejskich na całym świecie wzrostu. Proponuje nowy paradygmat, jak powinniśmy przygotować się do wzrostu w najbliższych latach.

To wielkie dzieło Angel, Shlomo, z rodzica Jason, Daniel L. Civco i Alejandro M. Li. Można je nabyć w drukowanej do 15 dolarów i pobrać w formacie pdf za darmo (tylko musi być zarejestrowana w miejscu). Do roku 2012 planuje się na uwolnienie materiału o nazwie Rozbudowa miast, Że na pewno będzie ciekawy wniosek, który powinien zawierać Miasta czarterowe Modele, które przypomina mi Facebook CitiVilles Zasady i niebezpieczeństwo nam stworzenie nowego kryzysu politycznego, bo chociaż jest to bardzo ciekawa propozycja, wiele zobaczyć go jako nową formę kolonializmu.

Inne Lincoln treść Institute, zawsze w tym temacie jest atlas ekspansji miejskiej. To jest bezcenna kolekcja informacje dostępne do pobrania, który zawiera mapy w formacie obrazu i KML xls arkusze, które stanowiły podstawę do budowy – i inne – Wymienić dokument. Istnieją również dane w formacie GIS być odczytane z programu GIS.

To jest podzielony na pięć sekcji:

1. Pierwsza część, Istnieje jpg powstałe diagramu parami tak, aby być drukowane jak plakatów. Obraz tej pary zawiera statystyki i dane graficzne i inne, zawiera mapy terenów miejskich, zbudowany metodą teledetekcji ze zdjęć satelitarnych w obszarach metropolitalnych 120 miast w dwóch okresach: jedno zrobione około 1990 roku, a drugi 10 lat później, w 2000 roku.

clip image0036 Urban sprawl, 2011 issue

Top mapa pokazuje 120 lokalizacja miasta, kolorowe nich to regiony, podzielona na badania. Jako przykład mogę zostawić parę Madrycie.

clip image0046 Urban sprawl, 2011 issue clip image0052 Urban sprawl, 2011 issue

2. Druga część z atlas zawiera 25 miast Badanie wzrostu populacji historycznych, analizując na mapach z końca 1800 właśnie zakończony. Te 25 miast są rozmieszczone tak jak pokazano w poniższej mapie: 7 w Ameryce, 4 w Europie, 6 w Afryce, 12 w Azji i 1 w Oceanii.

clip image0061 Urban sprawl, 2011 issue

Dolne zdjęcia są przykładem przypadku metropolii Meksyku. Po lewej obszarach objętych aglomeracji od 1807 do 2000 r., oraz w prawo są dane dotyczące populacji, pokryte ha, wykresy gęstości i starożytnych map przedstawiciel.

clip image0071 Urban sprawl, 2011 issue clip image0081 Urban sprawl, 2011 issue

3. W trzeciej części zawiera tabele programu Excel z wszystkich danych, który obsługuje pracę 15 i 120 miastach. Wyjątkowy, ponieważ filtry Excel dostarcza nam zobaczyć te dane zgodnie z naszymi interesami.

4. Część czwarta zawiera dane dla programów GIS wyświetlaczu. Oba regiony geometrie, administracyjnych z warstw. SHP. DBF i. Shx należy rozpatrywać z dowolnego programu, a także,. Plików PrJ za georeferencing,. Img do wyświetlania rastra i. LYR widząc warstw theming właściwości i struktury w ArcGIS.

5. Część piąta zawiera informacje z 3,646 miast w arkuszu kalkulacyjnym Excel oraz w pliku KML z wszystkich obszarach miejskich badanych, można go oglądać w programie GIS lub Google Earth.

W skrócie, bardzo cenny materiał, który może być przydatny dla studentów, rząd urzędników, naukowców, projektantów i osób zaangażowanych w kwestiach społeczno-gospodarczych rozwoju.

Zarówno atlas i dokument zawiera ramy koncepcyjne i wydaje się, że po raz pierwszy, dane empiryczne z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wymiarach obszarów miejskich miast na całym świecie. To otwiera perspektywę wyzwanie nie wiemy, jak rozwiązać w nadchodzących dekadach.

Na razie nie widzę, czy jest możliwe, aby kupić płytę CD lub DVD, ponieważ pobieranie powinno być wykonane indywidualnie.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.