Home > Tworzenie aplikacji VBA z MicroStation

Tworzenie aplikacji VBA z MicroStation

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

Aby aplikacje, Microstation obsługuje różne języki, w tym MicroStation Development Language (MDL) , który jest preferowany przez guru przez Bentleya. Obsługuje również stare Podstawowe ponieważ wiele lat temu i po raz obsługiwane Javy, stąd, że wersja o nazwie MicroStation J.

Ale rozwijać się z przyjemnością i bez wiele z powrotem, to jest bardziej praktyczne do pracy w module Visual Podstawowe że pochodzi z programu, w wersji przed XM (8.9) zawiera Visual Basic 6.3 pełny edytor, w najnowszych wersjach, to idzie dalej.

clip image001227 Developing VBA applications with MicroStation

Jak rozpocząć pracę

To oczywiste, że ktoś, kto nie ma pojęcia o programowaniu nie ma wiele do zrobienia. Jednak dla kogoś, kto rozumie, programowania obiektowego, a grał z Visual Basic 6, będzie znaleźć prawie umarł śmiechu. Z programu pochodzą zazwyczaj kilka przykładów, ale tutaj jest trick widziałem używany przez techników: Wykorzystanie makr.

Microstation ułatwia rutynowe jest przechowywanie w postaci makra mvba rozszerzenia; widząc kod ułatwia rozruch w sposób, jak to działa, a nie programowania Microstation zaczynają od zera (*). Na razie użyję przykładu meksykańskich przyjaciół “, którzy w ubiegłym tygodniu poprosił mnie o pomoc przy kategoryzacji w Geographics.

Jak zostaną utworzone makro.

Narzędzia> Makro> project manager.

clip image002161 Developing VBA applications with MicroStation

Tutaj można utworzyć nowy projekt, i jest przypisana nazwa. Zwykle nie są przechowywane wProgram Files / Bentley / workspace / projects / vba ale można wybrać dowolny cel.

clip image003122 Developing VBA applications with MicroStation

Jak zostanie on zapisany.

Aby rozpocząć nagrywanie, naciśnij niebieską ikonę koła. Program zapisuje wszystko wykonane z tam roku.

Na przykład: Umieść Ogrodzenie z widokuWyłącz wszystkie poziomy oprócz granice bloku i centroidy, linki granice, ruch do centroidów, tworzenie kształtów na poziomie 62, wyłączyć granice, usunąć linki z centroidów do kształtów, polecenie obciążenia dla kategoryzacji, kategoryzacji według sektora, w którym są umieszczone bloki o określonym kolorze dla każdego sektora, umieścić legendę.

Proces może być zatrzymana na pauzę, lub koniec z symbolem czerwonego kwadratowy. Jeśli naciśniesz grać przycisk, program będzie realizowany w pełnym rutyny, jak to zostało zapisane. Narzędzie to nawet bez programowania jest bardzo ciekawy, czy to może być wykorzystane, widziałem menu zrobione tylko z makro wykonane przez nie-programistów ludzi.

Jeśli chcesz, aby za każdym razem możemy uruchomić Geographics makro zostanie załadowana, zostanie aktywowany Czwarta kolumna oznaczona Auto-load, I że stworzy zmienną msgeo.ucf plik.

Jak edytować kod.

Aby zobaczyć kod, naciśnij przycisk, który otwiera Edytor Visual Basic.

clip image00487 Developing VBA applications with MicroStation

Wszystko jest zapisane jako pojedynczy moduł, ale w przypadku co krok po kroku, to jest ułatwione integrację sprawozdania. Można również uruchomić z krok po kroku opcja, która pozwoli na realizację w etapach jak debugger.

clip image00553 Developing VBA applications with MicroStation

Przykład pokazuje, że jestem już pracował przez Mexican-tych(**) Przyjaciele, obejmuje oddzielnie, moduły zapewniające połączenie z bazą danych, wykonujący związane rutynowe, tworzenie jednostek powiązanych, zastosowanie motywu i jeden dla globalnych konfiguracjach. Kod może mieć hasło, Co uniemożliwia operatorowi spowodować katastrofę lub ułatwiają oddzielenie bibliotek klas, które nie chcą się dzielić z programatorem użytkownika.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) hacerse mangas la camisa desde ceroTo hiszpański Idiom czyli zacząć od zera.

(**) CharroTo potoczny sposób odnosić się do obywatela Meksyku.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.