Home > Trzęsienia ziemi w Google Earth

Trzęsienia ziemi w Google Earth

Kilka dni temu rozmawiałem z płyt tektonicznych, które przygotował dla USGS wyświetlaczu w prosty plik KML z 107 k, i to musimy uznać, że Google Earth zmienił nasze życie, na to, co jest możliwe, widząc, z tej prostej intuicji tych, którzy nie są ekspertami w temacie.

Ta warstwa trzęsienia ziemi mogą wyświetlić informacje o trzęsieniach ziemi obecnie stosowanych przez media, aby zapewnić mniej mylące informacje.

Tak jest w przypadku trzęsienia Honduras się 28 maja 2009, na północ od Wyspa Roatan, wyraźne białe kółko wskazuje 100 km w okolicy, gdzie można spodziewać się trzęsienia ziemi może spowodować poważne szkody w trzęsieniu ziemi na mniej niż 7 stopni w skali Richtera.

clip image00119 Earthquakes in Google Earth

Podczas gdy cały ten błąd znany jako winy Motagua, który przecina Gwatemali i oddzielnych płytkach karaibskie i te w USA znajduje się w kategorii od torn; na mapie, że cały odcinek podzielony jest na mniejsze segmenty, w których efekt szoku jest inna. Na przykład, linia żółta jest szelf kontynentalny, a następnie sekcji zaznaczone na czerwono, a następnie zielona linia odpowiada platformie wiertniczej. Te strike-slip błędy są spowodowane dna morskiego rozprzestrzeniania i miliony lat będą wyniki w podwodnych gór wulkanicznych, obserwować, jak Bay Islands są konsekwencją tego zjawiska i są równoległe do winy.

Chociaż Honduras doświadczyło trzęsienia ziemi z 7,4 (według USGS), to jeszcze nie ilościowo 10 trupów po dwóch dniach, ponieważ epicentrum znajdowało się w platformie oceanu (10 km głębokości), gdyby to było na szelfie kontynentalnym, to było poważne, ponieważ szkodliwe of strike-slip wad jest to, że jego epicentrum jest zazwyczaj blisko powierzchni. Trzęsienia ziemi o podobnej wielkości nie zostawili fatalne wyniki, jak w przypadku, w Nikaragui (6.2 stopni, 5 km głębokości, 10000 martwe) i Salwador (7,7 stopni, 39 mil głębokie, martwe 1,259): bo nie było w strefie subdukcji i bliżej głównym ośrodków miejskich.

Zobacz, które można również zobaczyć repliki doszło wczoraj:

  • Z tej samej usterki, o 4,8 stopni w tym samym dniu
  • Bliżej wybrzeża 4,5 stopni
  • Blisko Olanchito, o 4,6 stopni, to jest na lądzie.

Poprzez wybór punktu epicentrum widać inne funkcje, takie jak mapa intensywności, co wskazuje, w którym barwy nie było więcej ruchu na ziemi. Szkoda, że ​​USGS utrzymuje mapę z opóźnieniem, około 7.000 metrów, ale jeśli łapie się w dokładny sposób byłoby widać obszary oznaczone w Orange spadek na granicy departamentów Yoro i Cortes, które nawiasem mówiąc są oddzielone przez Ulua Rzeka gdzie most El Progreso zawalił.

clip image00211 Earthquakes in Google Earth

Definitely, Internet i Google Earth zmienił sposób ludzie postrzegają świat, o to chodzi, to może być już widoczne w sekcji poświęconej Wikipedii 2009 trzęsienia ziemi, Choć w innych celach my ukrzyżować ich obu.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.