Home > TopoCAD ponad Topo ponad CAD

TopoCAD ponad Topo ponad CAD

TopoCAD jest proste, ale kompleksowe rozwiązanie dla geodezji, rysunek CAD i projektowania technicznego, choć nie więcej niż w rozwoju, która miała ponad 15 lat po jego urodzeniu w Szwecji. Teraz jest na całym świecie w 12 językach i 70 krajach, ale nie wydaje się, że osiągnął wyższy segment rynku.

TopoCAD jest Chaos Systems Flagowy produkt firmy, która również ma Rhinoceros program modelowania 3D, solidny, ale nie było zbyt wiele mówić o (tym razem). Istnieje również Chaos Pulpit Document Manager, podobny do tego, co ProjectWise robi. Chociaż bardziej praktyczne, integracja z Microsoft Outlook i łatwość kojarzenia dokumentów i metadanych, na TopoCAD produktów posiada wizjera, natomiast formaty jak DGN, DXF i DWG mogą być postrzegane jako obrazy.

TopoCAD

Koncepcja rozwiązania Chaosu, przez TopoCAD jest bardzo ciekawy, ale jego nazwa pojawia się krótki, jego wnioski są począwszy od zbierania danych, korekty i regulacji, rysunki CAD, integracja GIS, projektowania technicznego i sekwencji kończy z możliwością wysyłania danych z powrotem do zespołu badań.

clip image00265 TopoCAD, more than Topo, more than CAD

Podobnie jak każdy inny, linia Chaos ma wersję czytnika, z wariantem, który może zawierać plus dla importu i eksportu do formatu DWG / DXF lub interakcji z geodezji instrumenty. Reszta jest modułowy, można rozstrzygnąć między pakietami projektowania topografii i sprzedawane osobno lub jako pożądane, zgodnie z ról, które są jasno określone w modelu:

clip image00349 TopoCAD, more than Topo, more than CADOd pola do biurka: Pomiary / CAD. Pakiet o nazwie podstawy TopoCAD obejmuje COGO, może połączyć się topograficznych sprzętu; może wielokąta regulacji za pomocą metody najmniejszych kwadratów. Może pracować również modele terenu (DTM i TIN), w tym, co sugeruje jego wyniki jako konturów, profili, obliczanie woluminie i przekrojów (nie projekt). Jako narzędzie CAD ma wszystko, co może być wymagane, precyzyjne komendy budowlanych i może zadzwonić do odniesienia lub importować popularne formaty, jak DWG, DXF, DGN i plików LandXML kształt. Jednak jak. Top formatu może obsługiwać wiele atrybutów w tej samej mapie, podobny do XFM z Bentley Map. Moduł podstawowy zawiera również układy “(arkusze) czytnika i bazy danych atrybutów czytnika lub metadane z Chaosu pulpicie

clip image00435 TopoCAD, more than Topo, more than CADNa pulpicie do bazy danych: GIS / maps. Zdarza się, że “. Top ‘format nie jest proste CAD z atrybutami, ale jego xml schema przechowuje informacje, które mogą być później wysłane do ArcGIS. MXD, obracając tabel i atrybutów, takich jak to, co będzie widać w TopoCAD. Może także współpracować z bazami danych za pośrednictwem ArcSDE.

Może eksportować do popularnych formatów, takich jak KML Mapinfo lub bazy danych przestrzennych. Niedawno został uruchomiony złącze FDO, które pozwala na interakcję z danych z otwartych standardów, takich jak MySQL, PostGIS, Oracle, MS SQL Server Spatial, SQLite, ESRI ArcSDE, SDF (Autodesk MapGuide), ESRI SHP, ODBC, WFS, WMS, GdaĹ (Geospatial Abstrakcja Library Data) (Raster), OGR (format Grafika: shp, gml, dgn, kml, MapInfo itp.).

clip image00521 TopoCAD, more than Topo, more than CADNa pulpicie do plotera: plany / mapy. Ma dużą zdolność do tworzenia układów, zwany arkusze z tabel danych pochodzących z atrybutami. Obiekty wektorowe, obie, linie i figury, dynamiczne elementy, z którymi operacje mogą być wykonywane z układu, na przykład teksty rozmiary w modelu może być regulowana z układu bez większego zwrotu. Wspiera pracę szkic typu, aby zwolnić artystyczne wrażenie na produkcie końcowym.

Z pulpitu do projektu: Inżynieria.Zawiera funkcje do wzoru geometrycznego dróg, jak to będzie Civil 3D lub konkurencji. To również ma coś do projektowania linii kolejowych, tuneli, rurociągów, kanałów i wałów przeciwpowodziowych.

Sposób dane są przetwarzane, na przykład w przekroju jest większa niż dynamiczne wspólnego, znajduje interakcji zarówno z dostosowania roślin i profilu generowanego.

Od projektu do pola: Pomiary / Postawienie.Dane projektowe mogą być eksportowane do plików tachimetr lub GPS mogą być używane do pracy. Bez względu na to, że import przekształca dane do UTM, a następnie mogą być eksportowane jako współrzędnych płaskich, aby uniknąć uszkodzenia przez ustawienia projektora. I wtedy ten cykl można powtarzać w kółko clip image00617 TopoCAD, more than Topo, more than CADponownie.

Wniosek

Ogólnie, wydaje się interesujące narzędzie. To CAD z możliwością mapowania, projektowania i interakcji geodezji. Cena bazowa wynosi od około 1.500 dolarów, w zależności od tego, co dodać.

Tutaj można pobrać TopoCAD wersja próbna

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.