Home > Teşvik girişimleri: DielmoOpenLiDAR

Teşvik girişimleri: DielmoOpenLiDAR

Birkaç gün önce ben LIDAR veri yönetimi üzerinde çalışmaları hakkında konuştuk, bu yüzden bugün ben DIELMO 3D SL yayınladı resmi bir açıklama geçmek

DielmoOpenLiDAR: LIDAR veri yönetimi için ücretsiz yeni yazılım

5 yıldan fazla için DIELMO 3D SL, LIDAR veri işleme için yazılım geliştirme üzerinde çalışıyor çok sayıda proje üzerinde Sayısal Arazi Modelleri üretimi (DTM) için dahili olarak kullanarak, mevcut daha sunulan nihai ürünlerin daha fazla kalite ve hassasiyet elde Piyasada ticari yazılım.

Yakın zamana kadar, niyetimiz oldu yeni bir özgür yazılım geliştirmek için inisiyatif almaya karar verdik CIT yardımıyla, ancak veri sağlayıcıları amaçladık ticari bir yazılım olmak için başlangıçtan itibaren Lidar işleme veri için yazılımı yeniden Lidar veri işleme son kullanıcı odaklı için, daha geleneksel çizgisine göre ticari yazılım odaklı.

Son olarak, Altyapı ve Generalitat Valenciana (CIT) Ulaştırma Bakanlığı yardımıyla biz DielmoOpenLiDAR (Daha fazla bilgi ve indirme oluşturmak için inisiyatif almaya karar verdik http://www.dielmo.com/dielmoopenlidar.php).

DielmoOpenLiDAR Lidar veri işleme için gvSIG dayalı GNU GPL lisansı ile ücretsiz bir yazılımdır. Şimdiye kadar gvSIG içinde Lidar veri erişimi için bir sürücü geliştirdik. Bu sürücü geliştiricileri en şeffaf ve basit bir şekilde LIDAR verilerle çalışmak için izin temel araçları ile gvSIG sağlamak için o kadar farklı standart formatlarda işleme veriler için temel oluşturur. Öte yandan, aynı zamanda gvSIG kullanıcıların özgün Lidar verileri (LAS ve BIN) açın sağlar, onları diğer coğrafi bilgi için üst üste görselleştirmek, her noktasının özgün değerlerine başvurun ve bunları düzenleyebilirsiniz.

Bir kez gvSIG içinde Lidar verileri ile ilgili gelişmeler için temel kurulan, bir sonraki aşama gvSIG ile işleme tam bir Lidar veri yapmak için gerekli tüm araçları geliştirmek olacaktır. Bir yandan otomatik hesaplama algoritmaları ile gvSIG uygulamak ve ikinci kalite kontrol sonuçlarının izin verdiği için manuel düzenleme geçerlidir. Biz projenin ikinci aşamasında üretmek başardı mallardan, üçüncü aşamada yeni katma değerli uç ürünlerin oluşturulması için akıllı araçlar geliştirmek üzerinde oluşur.

Lidar veri yönetimi için bu ücretsiz yazılım geliştirilmesi ile, DIELMO 3D kullanımı genişletmek amacıyla, standart CBS kullanıcıları ve bilimsel topluluk için Lidar teknoloji kullanımı getirmeyi amaçlıyor. Buna ek olarak, mevcut trendi giderek daha fazla Lidar veri topraklarının büyük yayılmasına kapsayan kullanılabilir hale gelir ve herkes erişim için bir kaç yıl içinde tüm bu bilgileri ücretsiz olacak olan. Örneğin, LIDAR veri Bask genelinde şu anda vardır ve Gipuzkoa İl Konseyi ve Çevre ve Bask Hükümeti Mekansal Planlama Bölümü Harita Servisi aracılığıyla kullanılabilir.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.