Testowanie netbooka CAD / GIS

clip image00146 Testing a NetBook in CAD/GIS

Kilka dni temu miałem za badania, jak to działa w Netbook Geomatyki nośniku, w tym przypadku byłem testowania Acer One, że obszary wiejskie technicy zlecił mi kupić podczas wizyty w mieście. Badanie pomogło mi podjąć decyzję, czy mój kolejny zakup zostanie zainwestowana na innych wysokich HP wydajności czy te nowe rozwiązania mogą być opłacalne.

Sprzęt

Urządzenia te nie są przeznaczone do bardzo procesów zasobochłonnych, jednak nie oznacza to, że nie mają wystarczającej zdolności:

  • 1GB RAM
  • Twardy dysk 160 GB
  • 10 “ekran
  • Przynosi trzy porty USB, Datashow Port, połączenie bezprzewodowe, kilka kart i audio / mikrofonu.

Klawiatura jest nieco mniejsza, nie ma problemu dla tych, którzy pisać dwoma palcami (jak kur jedzenia kukurydzy), ale jeśli, gdy byliśmy dziećmi wzięliśmy kurs pisania, zajmuje trochę przyzwyczaić do niego. Jest to trochę irytujące, klawisze strzałek i myszy obsługa palcem jest pół rozbroić, przeciągnij na prawo ma możliwości przybliżania, ale przyciski są bardzo trudne do druku, myślę, że lepiej pracować z zewnętrznej myszy.

Większy powód, aby podjąć decyzję, że nie jest to sprzęt do ciężkiej pracy, jest wielkość ekranu, który męczy wzroku, to jest dobre dla podróży, ale za to, że osiem godzin łamanie naszą głowę wektorami i czarnym tle … nie wiem że tak. Mimo, że posiada port do podłączenia monitora w przypadku, chcemy używać go w biurze.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to jest z systemem Windows XP, który jest dobry do spożycia zasoby niskie “, chociaż jest to wersja Home Edition, które nie przynosi IIS … zły na kolektorze. Jest również wyposażony w 60-dniowej wersji pakietu Office 2007, a tylko w przypadku przynosi Microsoft Works, który jest zawsze w firmie Microsoft, ale w bardzo niskiej cenie.

Praca z CAD

I zostały uruchomione na tym MicroStation V8 Geographics podłączonych do bazy danych Access przez ODBC. Panowie, to działa bez większych trudności, Bentley Map czuje się cięższy, ale nie w warunkach ekstremalnych.

Ładowanie sześć ortofotomapy. Ecw 11 MB każdy, to nie jest tak źle. Dwadzieścia dwa map katastralnych 1:1000 dgn … no problem.

Konwersja ECW do HMR … OGH! Tu zaczyna się dobry test, maszyna nie posiada wysoką wydajność, ale w końcu to zrobił w 2:21 minuty; stała 8MB ecw do ciągu 189 MB hmr, absurd konwersji wiem, ale ten format działa bardzo szybko w.. Microstation. Nie sądzę, że to jest idealne do pracy. Tiff z powodu jego wagi, ale może być. Opcja ITF, że ma dodatkowe możliwości.

Zdecydowanie, z Microstation pójdzie dobrze to małe urządzenie, chociaż są inni, że posiadamy kartę graficzną NVidia, który z pewnością sprawia, że ​​mają lepsze wyniki.

Wnioski

Dla lekkich programów jak Mikrostacji widzę to dobrze. Nie sądzę gvSIG z jego ostatnich zmian działa tutaj, chyba że chłopcy optymalizacji wykorzystania zasobów pracy z wielu warstw lub podłączyć do usług OGC.

clip image00229 Testing a NetBook in CAD/GIS

Mam dość zadowolony, co to będzie mój zastosowanie: Mam załadowany MicroStation V8, BitCAD, GIS w kolektorze, AviraMicrosoft Works, Writter żywo, Foxit i Chrome. Po tygodniu jestem zadowolony z mojego częstego statusu ulotki, bloger i amatorskiego CAD / GIS … szkoda, że ​​maszyna została zapożyczona.

Na 400 dolarów wart tej zabawki, nie widzę zła inwestycja, ale musimy wziąć pod uwagę zyski, które inni mogą oczekiwać. To jest dobre myślenie alternatywne możemy chodzić z nim w wewnętrznej kieszeni naszej kurtki lub płaszcza, ponieważ ma rozmiaru programu, a staje się bezpieczniejsze przeprowadzenie jej w środku portfel, to mniejsze ryzyko niż noszenie teczki Targus w środowiskach, gdzie wszyscy przestępcy zakładają to, co tam jest w środku.

Musimy również wziąć pod uwagę wady, ponieważ nawet jego waga jest bardzo zarządzaniu, nie przynosząc CD-ROM zmuszają nas do włączenia tego akcesorium jako extra, z 8 GB USB w instalacji programu nie wydaje się skomplikowane, ale jeśli jest to konieczne do formatu lub detoksykacji z karnego wirusa … mam wątpliwości. Jeśli dodamy do tego bezprzewodową mysz z bateriami AA i tablety … jest prawdopodobne staje się niemal tak ciężki jak jeden z 14 “.

Gdybym miał kupić wysokiej klasy sprzęt, wolałbym, że 500 dolarów Compaq z ponad 2 GB pamięci RAM, Intel Duo i pojedyncze karty graficznej. Prawda jest taka, że ​​dla krótkich netbooków czasu są na rynku od ASSUS, jest to na pewno, że w półtora roku będziemy mieć bardzo solidne maszyny w tych formatach miniatur.

Strona WWW: Acer Aspire One

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.