Home > Testowanie i krytykując gvSIG 1,9

Testowanie i krytykując gvSIG 1,9

To było niedawno ogłoszone wersja 1.9 z gvSIG w wersji alpha, po przetestowaniu się Iclip_image002Postanowiliśmy zostawić trochę wrażenie przed zapominając je:

Pobierz

Jest to możliwe albo pobierz wersja z warunków, który waży 103 MB dla Windows i 116 MB dla systemu Linux. Jest to dobra alternatywa, jeśli nie ma 1,3 instalację lub, w przypadku gdy masz wersję instalacyjną pracy, można go pobrać w wersji bez warunków wstępnych, które przechodzi przez 80 MB.

Jest również dostępny w wersji 1.9 kodeksu.

Instalacja

Pobrałem wersję bez warunków wstępnych i to działo się do mnie, że instalacja zostawił mnie wisi z komunikatem:

Jawa.io.FileNotFoundException: C: Documents and settings …

Podobno to dlatego, że niektóre właściwości muszą być przypisane do Javy, mogą to być od obowiązków do czasu podpisania listu śmierci, tak, aby nie utrudniać mi odinstalować istniejące wersje. Potem, gdy ponownie uruchomić Instalatora zachęcam do przeglądu, jeśli wymagania są potrzebne i to zainstalować odpowiednią wersję Java … potem wszystko poszło gładko.

Po zainstalowaniu, nie stworzył mi pulpicie lub w menu Start (chociaż myślę, że zapytał mnie, czy chcę tego, a ja powiedziałem tak), więc musiałem stworzyć skrót na którym jest zainstalowany.

C: Program Files gvSIG_1.9_alpha bin gvsig.exe

Do tego to się robi “kopiuj” do pliku, a następnie “wklej skrót”

Wykonanie

Po otwarciu istniejącego projektu, że rozpoczęła mi się wulgaryzmy wiadomość, najwyraźniej przez typu projekcji … ale nie sądzę, że jest stałym error.

Koordynowanie błąd operacji: + proj = tmerc + lat_0 = 0,0 + lon_0 = -3,0 + k = 0,9996 + x_0 = 500000,0 + y_0 = 0,0 + ellps = zagr. + units = m + proj = tmerc + lat_0 = 0,0 + lon_0 = – 87,0 + k = 0,9996 + x_0 = 500000,0 + y_0 = 0,0 + ellps = WGS84 + datum = WGS84 + units = m:

Myślę też, że teraz zużywa więcej zasobów, to czuje się trochę spowolnić proces, w związku z tym, że ogłosił się usprawnień w dziedzinie architektury … i muszą za to.

Można przypuszczać, że ta wersja daje dużo o sobie, coraz funkcje zostały zintegrowane stopniowo i potrwa dojrzałość.

Przyjmuje się, że jest to wersja testowa, i wkrótce będziemy mieli gvSIG 2stable wersję, to wątpliwości, które nadchodzą do list dyskusyjnych zostanie rozwiązany … przy okazji, kilka prostych banalność np. charakter zagubionej tam.

clip_image004Wśród najlepszych cech, które wspomniałem wcześniej, że coś jest włączenie sekstant w jednym kliknięciem. Wewnątrz niego znajduje się wiele, ponieważ konwersji danych rastrowych do wektora aż do hydrologicznym analizy.

Ale oprócz tego jest:

-Włączenie TIN stworzyć trójkątne oczka … Myślę, że można pracować kontury (3D analiza …)

Narzędzia do analizy sieci

Narzędzia do konwersji raster na wektor (arc scan …)

Włączenie topologii

… Wśród wielu innych, że będziemy mieli czas, aby porozmawiać

clip_image006Wygląd … wiele do zrobienia

Dobrym krokiem jest to, co zrobili, ale ja szczególnie że kurs ikonografii przyjdzie także do grafików, ponieważ musimy pamiętać, co “ikony” i jak takie z nich musi prowadzić do czegoś, graficzny czyszczenie i utrzymanie tożsamości korporacyjnej .

Aby ikony wymagane kryteria poza podejmowania bardzo złożonych rysunków w programie Corel Draw, a następnie użyć Gimp, aby przekształcić je w postaci 64 × 64. Stosowanie cieni, poświaty i gradientów musi być przesłuchiwany w przyciski, które po prostu wziąć jedno kliknięcie, uproszczenia i poświęcić więcej czasu na ikony “na myszkę” może być zakład dobry.

clip_image008

Znowu, nie jest projektantem świeci z wielkich dzieł sztuki zamienił się figurki, musimy uznać, że zostały stopniowo o lepsze możliwości graficzne z archaiczną stworzony przez pędzlem z 8-krotnym zoomem, ale nie należy nadużywać i zboczeńcem oryginalnej koncepcji “ikona”

Tu można zostawić kilka przykładów

 

clip_image012To samolot, nie ptak, nie, to jest … linii poleceń

… F *, jak nie mogę sobie tego wyobrazić … jeśli wydaje … wydaje … co to wydaje?

clip_image014Drukarka, tank war … nie, jest historia

Co się stało … nie widzisz, że to wygląda jak symbol mikrofilmów przechowywane w szyfrant.

clip_image010W ogóle, ikony wydają się być bardzo ciemne, bardzo silne liniowe krawędzie i jednolitością brak, patrz splajn w odniesieniu do innych obiektów tworzących. Nie jest przeznaczony, jak będzie widoczne jako ekran o wyższej rozdzielczości, a więc mniejszy jest używany.

clip_image016Są chwile, kiedy lepiej jest przypominają przyjęte konwencje, takie jak “cofnij” i “przerobić”, niż do tych strzałek nawigacyjnych … * XtraX oraz z pomarańczowym granicy …

Jak również rozwoju oprogramowania, w którym funkcje zostały dodane do ogólnego projektu, ikonografia musi uwzględniać tożsamość … jeśli nie, to będzie wyglądać jak choinka, na który zostały wiszące figurki bez kryteriów, takich jak harmonia, symetria lub ruch.

Ale dobrze, zapraszamy do dobrych rzeczy, że ta wersja obiecuje.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.