Home > Testowanie Bentley Map: Współpraca z ESRI

Testowanie Bentley Map: Współpraca z ESRI

Jakiś czas temu widzieliśmy, jak zrobić z Microstation Geographics V8, a alternatywa importowania plików z. Typu SHP.

clip image00217 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRIZobaczymy, jak świat zmienił się z wersji 8.9 znanego jako Bentley Map XM. Sposób, aby sobie z tym poradzić jest bardzo solidny w tym sensie, że teraz Microstation może czytać, edytować, zadzwonić przez odniesienie … nie tylko kształt, ale również MXD i więcej.

1. Otwieranie pliku SHP.

Odbywa się to po prostu z “Plik / Otwórz” i wybór formatu SHP. To jest otwarty z atrybutów tylko do odczytu, ale jak to może być dwg do DGN.

Bentley zrobił bardzo dobrze tę możliwość otwierania plików bezpośrednio, ponieważ oprócz. DGN. DXF i. Dwg już można otworzyć komórki (. Cel), biblioteki (. Dgnlib), Redline (. Rdl), 3D Studio plików (.3 ds), SketchUp (. skp), MapInfo (. MIF i. tab natywny format), między innymi.

Po otwarciu kształt, można dotykać przedmiotów, jak gdyby był wspólny map.

clip image00410 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRIclip image00574 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRI

Przeglądanie tabeli właściwości, można odczytać z nimi związanych. Bazy dbf …wow!

Również za pomocą “atrybutów recenzję” polecenia, to jest wyświetlany o XFM tabeli funkcje, ekwiwalent. Danych DBF.

clip image0072 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRIclip image00831 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRI

2. Wywołanie odwołanie

Używanie jako odniesienia “pliku / mapa menedżera” można nazwać na różne sposoby:

  • Jako obrazu:

clip image0103 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRITutaj można nazwać ESRI plików, takich jak. Mxd,. LYR i. Shp. Zaletą wywołanie go z tego jest to, że obsługuje kategoryzacji, która wiąże się MXD a simple shp będzie z czystym kolorem. Ponadto, jak to nazywa, jak obraz może łatwo obsługiwać kontrolę przejrzystości.

  • Jako atrybuty:

Jest to specjalny panel, w którym można wybrać klasy elementów oddzielnie do wyświetlania w różnych poglądów, czy zgromadzone płoty.

  • clip image0122 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRIW mapie odniesienia:

Wywoływana jako odniesienie, może być sterowane opcję przyciągania, choć ciekawym aspektem jest to, że jako odniesienia obsługuje również pliki MapInfo (. Tab i. MIF).

Tak więc, gdy zostały wniesione w panelu manager mapie można włączyć lub wyłączyć funkcje, grup, warstw funkcji lub klas funkcji.

3. Zapisz plik. Shp

clip image0141 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRIPlik można zapisać w różnych formatach, dgn, dwg, dxf, dgnlib (dgn library) lub rdl (redline dgn).

Dane są przechowywane w formacie XML w DGN, czyli dgn zawiera dane … cud realizacji znanej jako funkcje XFM.

4. Importowanie poprzez interoperacyjności:

clip image0161 Testing Bentley Map: Interoperability with ESRIOpcja nazywa interoperacyjność jest alternatywą, która umożliwia podłączenie do danych podawanych przez źródło danych: ODBC, OLEDB i Oracle, ponieważ byłoby to ArcSDE usługi lub ArcServer.

Jedną z zalet robi to by go poprzez to, że można wybrać klasę elementów oddzielnie, przypisując typ atrybutu, który zostanie przywieziony w rodzaju linii, wypełnienia itp. przejrzystość także jeśli masz projekt może być wybrany atrybuty docelowe .

Odbywa się to poprzez “file / import / GIS danych”

Podobnie może być eksportowane usługi … co znaczy, że powinien być postrzegany przez ESRI użytkownika … Nie próbowałem tego, ale zrobię to jeden z tych dni, kiedy mam czas.

Wnioski:

To nie jest źle, biorąc pod uwagę, posiada CAD edycji i interoperacyjności z ESRI formatach.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.