TeamViewer: najlepiej zapewnić zdalne wsparcie

Każdy dzień jest łatwiej dać wsparcie techniczne, jeśli wykorzystują korzyści płynące z połączenia internetowego i programy zdalnego dostępu.

Problem:

Technicznego katastru, w gminie z biednych dróg dojazdowych umieszczone 48 mil od hotelu, wezwał nas. Powiedział, że w przeciwieństwie do niego byli Corporation powierników, aby obejrzeć prezentację i nic nie wydawało się do pracy. Spędził 5 minut, aby wyjaśnić problem, inwestujemy 10, starając się zrozumieć i wyjaśnić, aby w końcu dojść do wniosku, że trener ciśnienie uczynił go nie rozumiem nic, a my wcale nie być w stanie udzielać pomocy telefonicznie.

Wcześniej pracował przy LogMeIn, Co jest bardzo solidna platforma dostępu do komputerów zdalnie poprzez Internet lub Intranet. Jedna z tych nocy, Meksykańska egeomated Przyjaciel zaproponował mi TeamViewer, zważywszy, że będziemy pracować z wolnego połączenia za pośrednictwem modemu i łączenie z laptopami Toy (Acer Aspire One netbook). Mam niespodziankę po bagatelizować tego, co wydawało się być bardzo proste narzędzie.

Jak uruchomić TeamViewer

Musisz go pobrać, Wybierając platformę, na którym działamy. W tym TeamViewer jest najlepszy, można go uruchomić na Windows, Mac, Linux, a nawet na telefon komórkowy (I-Pad, Android, iPhone). Konieczne jest, aby zarówno użytkownicy uruchomić tę samą wersję oprogramowania, jeśli nie, system ostrzega użytkownika do aktualizacji, to znaczy wersja TeamViewer, nie ważne w przypadku pracy w różnych systemach operacyjnych.

clip image001277 TeamViewer: the best to provide remote support

Nie jest wymagane, aby go zainstalować, jeśli odbywa się kontrakt z prawami administratora. ZStart Opcja działa z prawie wszystkich funkcji, Wolę to, bo z tym na co dzień to nowa wersja staje się jednym można instalować za każdym razem. Również uruchomić go w ten sposób jest bezpłatna, pod warunkiem, że nie jest do celów komercyjnych.

Raz wykonana, system zapewnia identyfikator komputera jak 145 001 342 i 4-cyfrowe hasło, ale może jeszcze to. Jest to numer, który użytkownik powinien dać kiedy chce połączyć się zdalnie, jest napisane w prawym okienku za pomocą Pomoc zdalna i wpisać klucz.

clip image002205 TeamViewer: the best to provide remote support

Po podłączeniu, można zauważyć to, co użytkownik robi, w tym o kontrolę za pomocą myszki lub klawiatury. Są to podstawowe funkcje, takie jak komunikatory z transmisji głosu i plików, które dają większe wykorzystanie programu.

Rozwiązanie

Użytkownik łączy się z Internetem, pobrać TeamViewer (gdyby nie zrobiono), uruchom go i wyślij do nas ID / hasło. Dzięki temu można uzyskać dostęp do komputera i rozwiązać problem, jest to również możliwe wykorzystanie go do łączenia się ze zdalnym komputerem, gdzie sam system działa poprawnie podczas prezentacji.

Potencjał TeamViewer

Przydatność tego narzędzia jest wiele. Po prostu, kiedy pokazałem połączenia poprzez zdalne wsparcie, ale są inne opcje przesyłania plików, prezentacje i połączenia VPN. Także, jeśli go zainstalować, jest więcej opcji do zarządzania użytkownikami, co akcje i niektóre inne zawiłości.

Krótko mówiąc, widzę wielki potencjał w tych czasach, że społeczności edukacyjne dają różne wartości do klasycznego treningu jeśli skorzystać z tego połączenia.

  • Narzędzie może być dla celów zdalnego wsparcia, jest to również możliwe, że wielu użytkowników może połączyć się z tym samym komputerze, mogą być postrzegane przez różnych użytkowników w różnych specjalności. Na przykład, programista, mapowanie i techniczne wsparcie techniczne lokalnej, może być podłączony w celu rozwiązywania złożonych problemów.
  • Innym ciekawym narzędziem jest dla zdalnych prezentacji, takich jak wyświetlanie systemu zainstalowanego na komputerze desktop lub która dotyczy danych, które nie mogą być przenoszone na dysk zewnętrzny.
  • Również w celach szkoleniowych, jest bardzo funkcjonalna. Technik może być wykłady na całym świecie i mają różne użytkowników online oglądanie procesu, w tym interakcji ze sobą.
  • Może być również bardzo przydatna, jeżeli planujesz podróż, i oczekuje się, aby mieć dostęp do komputera w lewo w Urzędzie.

Płatna wersja obsługuje więcej sprzętu, w tym tworzenia niestandardowego panelu do dystrybucji, co może przynieść klucz, logo i kolory, które nie wydaje się być z TeamViewer.

clip image003156 TeamViewer: the best to provide remote support

Według firmy mówi, że połączenie jest szyfrowane, co zapewnia bezpieczeństwo. Należy jednak nauczyć użytkowników, co się dzieje, kiedy jest zapewnienie zdalnego dostępu, ponieważ może on być stosowany w podłym w celach szpiegowskich.

Pobierz TeamViewer.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.