Home > Tarihi görüntüler, Google Earth 5.0 en iyi

Tarihi görüntüler, Google Earth 5.0 en iyi

Geçen hafta söylediğim gibi, bugün Google Earth’ün 5.0 yeni bir sürümünü yayımladı, ve biz analiz rağmen ve olacaktır spekülasyon yapmak ( duman ) Getirecek bir şey, benim Google bugüne kadar 2002 yılından bu yana arttı görüntülerin tarihsel arşiv görüntüleme işlevselliği etkiledi bıraktı.

clip image00139 Historical images, the best of Google Earth 5.0Üst çubuğunda açıldığı alana tarihsel görüntüleri görüntülemek için bir seçenek belirir ve güncelleme gösterilir nerede tarihleri. Sadece büyük, bu önceki gizli bırakarak, son resmi görmek için mümkün olmadan önce, çünkü, ben bu Google Maps aynı devam edecek sanırım.

Bir araç formu vardır doğru, düğmeye de belirli bir süre için sürekli bir animasyon ayarlayın ve aynı zamanda geçiş hızını ayarlamanızı sağlar.

En bu bir örnek görelim:

Ben gösteriyorum olması bir kilise, bu yeni çatı ile Kasım 2008’de güncellenen son görüntüdür.

clip image00225 Historical images, the best of Google Earth 5.0

Şimdi, 2002 tarihli görünümünde, aynı kilise görmek yeni bir çatı ile binanın henüz kurulmamış olduğunu fark. Ah, her çekim arasında 52 metre hafif bir fark ile.

clip image00328 Historical images, the best of Google Earth 5.0

Aşağıdaki grafikte de farklı yıllarda ‘çekimlerinde aynı binada işaretlenir. Genel olarak, son dört farkı 9 metre olan, yalnızca ilk 50 m. ‘

clip image00420 Historical images, the best of Google Earth 5.0

Bu Google Earth özelliği yararı bu kabul edilebilir aralarında birçok amaç için çok pratik:

  • Kentsel büyüme
  • Kadastro Planlama ve bakım işlemleri
  • Mülkiyet yeniden değerlendirilmesi için planlama
  • Ormansızlaşma ve çevresel bozulma

Biz Google Earth API geliştirilmiştir uygulamaları uygulama göreceksiniz. Sürüm 5.0 için diğer yeni hileler Okyanusu ve tasarrufu Video vardır aralarında, daha sonra ele alınacaktır. Bu arada, burada görüntüler ‘tarihini gösteren bir video.

clip image0068 Historical images, the best of Google Earth 5.0

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.