Świetny rok z Google Chrome

Przypadek Google Chrome jest uderzającym przykładem tego, co powiedział cztery lata temu: “przeglądarka, która ma być OS”

clip image002 The great year of Google Chrome

Pamiętam, we wrześniu 2008 roku, napisałem o tym, jak Google uruchomiła własną przeglądarkę, gdy oczekiwanie na zdetronizować Internet Explorer wydaje się szaleństwem, jak myśli teraz, że iOS dogoni Windows w ciągu najbliższych trzech lat. Powyższy wykres pokazuje, że IE miał 71%, Firefox 26%, a reszta były trzymane w kolejce z nie więcej niż 2%.

30 miesięcy później, po prostu rok temu poszedłem do dotknąć kwestię ponownie, z artykułu o nazwie Google Chrome 30 miesięcy, wykorzystując moje statystyki I pokazał, jak Chrome został umieszczony o prawie 23%, podczas gdy Firefox osiągnął 29%, a Internet Explorer spadł gwałtownie do 44%.

clip image004 The great year of Google Chrome

Ale w ubiegłym roku wykazały, że byłem w błędzie, choć myślałem, że ta przeglądarka będzie wyprzedzić obu, nie sądzę, to może to zrobić, przynajmniej w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Zobacz, jak statystyki z ostatnich 30 dni dokonać Chrome jest na 39%, Internet Explorer w 31% i Firefox w 23%. Oznacza to, że przeglądarka ma usunąć użytkowników z obu, ale zwraca również uwagę Safari wzrost osiągając prawie 4% w ciekawy zdjąć dzięki pozycjonowaniu telefonów komórkowych.

clip image0051 The great year of Google Chrome

Więcej szkody poniósł nie tylko przez Internet Explorer, ale również systemu Windows i pakietu Office, ponieważ większość tego wzrostu nie słucha tylko przeglądanie, ale integracja powiązanych usług, które mogą być teraz wykonane z Chrome w prostych rzeczy, takich jak:

Budowanie dokumentu Word / Excel wspólnie. Doświadczenie, które nosimy ze GabrielOrtiz i Cartesia w strukturyzacji Z! Spaces modelu i muszę przyznać, że nigdy nie byłoby to możliwe w starym stylu mody za pomocą programu Microsoft Word.

W tym tygodniu Google uruchomił wersję dla iPad / iPhone, i mimo że jest dość surowy, na pewno będę go używać więcej niż Safari. Nie znajomość przez władzę, lecz przez świadomość, że obecne błędy zostanie rozwiązany w ciągu dwóch tygodni. Pamiętam, że był klon iPad nazwie Chromego, który miał zmienić jego nazwę po zagrożeniu przez użytkownika Google pozywa –nie poprzez wykonanie kopii lub użyć ich nazwy, ale nadużywając ich brak kreatywności-.

Być może przykład GoogleDocs “Wspominam to rzadkie, ale prędzej czy później będziemy sobie sprawę, że czasy się zmieniają szybko, już nie jesteśmy tak bardzo z systemem operacyjnym, czy można to zrobić z chmury – i telefon oczywiście-. I podczas gdy komputer stacjonarny będzie nadal są przy użyciu i sprzedaży, przewiduje się, że w przyszłym roku będzie sprzedawać więcej tabletek niż PC. powoli przyzwyczajamy się skoncentrować na tym tablecie, które implikowane przemijającą programu 12 miesięcy, 6 szybko psujących notebooki University w trzech, e-mail, książki rysunek, słowniku odtwarzacz muzyki, lista sklepów, supermarketów kamery …

Chociaż mam dyskomfort z Google, nie tylko dlatego, że może stać się kolejnym Microsoft, ale ponieważ może być gorzej, muszę przyznać, że podziwiam co najmniej cztery z ich produktów, z którymi udało mi się być bardziej wydajne:

  • Google Earth / Maps, co nas, że na mapowanie więcej codziennie
  • AdSense, z którym łatwo się reklama internetowa
  • Google Docs, z łatwym dostępem do najczęściej używanych dokumentów

I oczywiście Chrome, jako przykład produktu, który może wygrać bitwę w mniej niż 4 lata.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.