StitchMaps, wspólne problemy

StitchMaps był jednym z najlepszych aplikacji, które zostały wykonane do tworzenia ortofotomapy z Google Earth mozaik wykonanych; rozmawiałem clip image0012 StitchMaps, common problemso tym, jak to działa od dawna.

Ci, tak jak ja, kto zrobił ten proces przed ręcznie, Google pobieranie screeny a następnie łącząc je w Photoshopie lubBentley Descartes, Wiem, że StitchMaps robi znacznie więcej. Każdy capture wymaga specjalnej kalibracji w stosunku do poprzedniego, robi to ręcznie można zauważyć, że każde pole ma mały przyrostową obrót wzdłuż zakrzywionych linii, co Google robi celowo, a także dlatego, że jest płaska reprezentacja Ziemi krzywizny . Więc co StitchMaps nie jest przechwytywanie strumień bezpośrednio z ActiveX i kalibracji to niezgodne z mozaiki, które sprawia, że ​​na początku, ostrzy tylko w węzłach kontroli przeglądanych kiedy plik kalibracji pobrać Ozy Explorer.

Dlatego serwerami Google Earth nie może wykryć do pobrania, jak stało się z GIS Kolektor, który zablokował jego IP. Ale w tym przypadku, przechwytywanie odbywa się z ActiveX.

Po kilku latach używania go, tutaj odpowiadam wątpliwości, że często tam znaleźć:

1. Gdzie StitchMaps można pobrać?

To pytanie pozostaje bez odpowiedzi, niestety to teren, który rozprowadzany nie jest aktywne. Być może dlatego jego rozrywki z ewentualnego Ŝądania Google dla dystrybucję komercyjny program, który naruszyła jej warunki. Błogosławieni są ci, (jak ja), który spędził kwota równoważna niosąc ładna dziewczyna oczy do restauracji mody, bo nie można już kupić. Może nie widzimy innej wersji górną niż StitchMaps 2,6 na sprzedaż, a nie za 49 USD. Zakup będzie warto, może się wydawać, jest dostępność do nabycia w ShareIT! ale nie wydaje się dostępny do pobrania prób.

Strzeż się, że już nie istnieje nie oznacza, że ​​dozwolone jest hack. Rzeczywiście, kilku konfiguracjach pokazanych w tym poście, to tylko w StitchMaps wersji Plus 2.6, dlatego niektóre nie dotyczą wersji 2.5 lub starszej.

2. Czy to jest pobieranie zdjęć z StitchMaps zbrodnia?

To nie zbrodnia w użyciu aplikację kupiliśmy prawnie jest. Nie jest przestępstwem pobrać i scalić Google Images, czy za pomocą tego programu lub kombinacji PrintScreen plus kilka skryptów do cięcia krawędzi i modyfikować każdy nagłówek obrazu. Co to jest zbrodnia jest wykorzystanie Google Images komercyjnie bez zgody, więc jeśli mają być używane do gmin, w których każdy rząd 4 lata za zmiana zabiera katastru rentowności, można powiedzieć, że nie jest przestępstwem wlEmoticon smile StitchMaps, common problems.

3. Dlaczego nie mogę zapisać zdjęcie?

Jedynie płatne wersje mogą zapisać obraz, wersje trial tylko zrobić połowu i pokazać, jak mozaika będzie.

4. Z których Google Earth w wersji działa StitchMaps?

Współpracuje z każdą wersją, nowsza jest zalecana.

5. Dlaczego to zawiesić podczas zapisywania obrazu?

Wiąże się to w większości przypadków, ponieważ mamy problemy z RAM. Zwykle proces działa, ale tylko podczas zapisywania pojawia się komunikat, że “Nie ważne control“, A następnie wyświetla bluźniercze wiadomość w języku niemieckim i wisi na nie zapisać obraz Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na to, biorąc je pod uwagę, może pomóc nam uniknąć pamięć przeciążania:.

 • Wskazane jest, aby używać formatu jpg jako zapisany, bo chociaż wybrać TIFF, jakość obrazu nie poprawi, ale w zamian za to będzie ważyć dużo MB.
 • Zaleca się rejestrowanie rozmiaru 512 × 512. Podobnie, wybierając duże obszary nie korzysta w ogóle, ponieważ jest wychwytywania StitchMaps PrintScreen.
 • Zalecana jpg jakość kompresji jest 70.
 • Zalecany format pikseli jest 24 bitów, aby zachować dźwięki. Chociaż przy użyciu 16-bitowego nie zmienia wiele.

clip image0032 StitchMaps, common problems

 • Nie jest właściwe, aby mozaiki zbyt duży. 10 × 10 mozaika pójdzie bardzo szybko, ale jeden z 24 × 24 wymaga komputera pamięć RAM powyżej 2 GB. Korzystne jest, aby pobrać w części, oraz okrągłe wysokości do 400 metrów.

clip image0041 StitchMaps, common problems

Ważne jest, aby włączyć “Automatyczne zapisywanie obrazu mapy“Opcji, aby przed wdrożeniem wbudowanego mozaikę już został zapisany, więc jeśli zamarza to nie ma znaczenia.

Ponadto, zaleca się nie mieć wiele otwartych programów podczas uruchamiania StitchMaps, ponieważ obciążenie niepotrzebnie pamięci RAM. Polecam blisko jakieś dodatkowe procedury, za pomocą menedżera zadań poprzez ctrl + alt + del i bliskich niepotrzebne procesy, takie jak Pomocnik ItunesGoogle UpdaterHPutilitiesAcrobat Reader, Itp.

Pojawia się znak wodny lub Google kompas

Aby uniknąć każdy przechwytywania danych, która trwa po zrujnować mozaikę, należy wyłączyć kompas i Google Pasek stanu Ziemi. Zwykle dzieje się, gdy masz bardzo niską rozdzielczość w ustawieniach monitora, aby dostać kawałek logo Google na każdym obrazie, to jest rozwiązane poprzez rozszerzenie obszaru splicingowy, jako “Obrazy pokrywające mapie“. Generalnie 10% idzie dobrze, ale może wykonać 15 lub 20, jeśli to konieczne.

Jak georeference obraz

Istnieją inne sposoby, aby to zrobić, jeden jest bezpośrednio z programu GIS, który obsługuje KML i poprawianie obrazu. W moim przypadku użyłem następującej procedury:

 • W Google Earth narysować ćwiartkę obszaru chciałbym ściągnąć za pomocą wielokąta kontur rysunku i tylko jako opcja. W przypadku zbyt duża, dodać dodatkowe linie do siatki.

clip image0051 StitchMaps, common problems

 • Następnie pobrać całą mozaikę, pozostawiając włączone warstwy zawierającej wielokąt, więc zostanie on zapisany osadzone w końcowym obrazie.
 • Przechowywać wielokąt jako kml
 • I otworzyć go z programu GIS jak GIS w kolektorze lub gvSIG.
 • I przypisać mu projekcję używany przez Google Earth, współrzędne geograficzne punktu odniesienia szerokości, długości i WGS84
 • Następnie zmodyfikować projekcję przypisując mu UTM i punktu zerowego zainteresowania (przykład Strefa 18 North, Datum WGS84)
 • I wyeksportować go jako dxf, aby otworzyć go jako plik wektorowy w programie CAD.
 • Następnie w programie CAD, które mogą być Microstation i AutoCAD, wzywam obraz z pozycji ‘ręcznie’ to opcja, a następnie wygięcie go za pomocą narożników narysowane na mapie jako pochodzenia, jak i narożników wektorów docelowych wielokąta.

Dodatkowe wskazówki

To dobry czas, aby pobieranie jest w nocy. Zwłaszcza, że ​​można załadować dużą mozaikę i zabiorę was do snu chwilę lub oglądać telewizję. Aby uniknąć marnowania czasu i wyjść z niespodziankami musimy pamiętać, że nie należy się za pomocą innego programu, ponieważ wykorzystanie dajesz zostanie załadowany w obrazach ” PrintScreen rujnuje całą pracę.

Również usunąć wygaszacze ekranu, które mogą aktywować powodu myszy bez ruchu, lub energooszczędne, które wyłączyć monitor lub dyski twarde po pewnym czasie.

Inne alternatywy dla StitchMaps jest Allallsoft, Również coś Civil 3D sprawia, że ​​nawet przy ograniczonych rozmiarach i rozdzielczości, PlexEarth

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.