Home > SPOT zintegrowane w Google Earth

SPOT zintegrowane w Google Earth

Co miał.

Do tej pory Google Earth utrzymana obrazy na miejscu tylko jako sposób katalogu, sprawdzane po kliknięciu na “inny, Image Spot” opcji.

To pozwala siatkę istniejących ujęć różnych i widząc właściwości piłki widzimy warunki i cechy danych.

clip image003166 SPOT integrated in Google Earth

Bad

To było po prostu katalog, to nie może być pokazany na świecie, to, co pozostało, to wybrać typ obrazu, zasięg i płatności. Po zdjęciu nie może być załadowany z Google Earth w sposób georeferencyjnym.

Dobry

Jednak został on już ogłosił, że istnieje dostępności ostatnich 3 zdjęć rok SPOT usługi z Google Earth “gotowy do Google Earth”. Przykład pokazuje pożary w Kalifornii.

clip image004116 SPOT integrated in Google Earth

Dzięki tej usłudze, zdjęcia są serwowane przez kml, że adres “gotowy do Google Earth” zasięg lub w DIMAP formacie GeoTIFF

Zdjęcie będzie dostępna między 6 i 8 godzin po zdobyciu, co pozwala widać zdjęcie satelitarne poprzedniego dnia, może być również wymagane do pobrania za pośrednictwem FTP lub skopiować na DVD.

Brzydki

Tylko dla użytkowników Google Earth Enterprise, Jak wiemy, różne licencje tego narzędzia są:

Bezpłatne Google Earth, Google Earth Plus (20 dolarów rocznych), Google Earth Pro (400 dolarów) i Google Earth Client Enterprise … dla którego wiele osób nie ma interesu w znając cenę, ale w tym poście mówiliśmy o różnych funkcjach, które mogą być osiągnięte przez wersji .

Co dalej

Chociaż nie jest to krok, który emocje dla nas wszystkich, to jest ciekawy krok do tego, co od dawna czekali: funkcjonalność przy czym może być utworzony georeference obrazu do Google Earth, aby utworzyć z zewnątrz, to jasne, że to będzie być lepiej, że Google wprowadzi możliwość odczytu standardy, które mają już istniejące formaty (ECW, tiff, jpg2000, img i inne), które są wykonywane przez innych aplikacji GIS

Oczekujemy również, że tak się stało od przyszłego roku z GeoEye, i nie musielibyśmy się dużym zainteresowaniem.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.