Spojrzenie na Mobile Mapper 100

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

clip image001246 A look at the Mobile Mapper 100Ashtech niedawno swój nowy model sprzętu, który został przedstawiony w niedawnej międzynarodowej konferencji ESRI, jego nazwie Komórka Mapper 100, który jest ewolucja do telefonu Mapper 6 cech, ale z powyżej dokładnością do ProMark3.

W istocie, jest to sprzęt Wierzę, że Magellan zorganizuje w najbliższych latach, bo to w końcu pokona, że ​​zamknięte PM3 systemu, który jest bez wątpienia osioł do pracy, ale jest to ograniczone w to, co wszyscy w wątpliwość.

Zła ProMark3 jest to, że nie pozwala uruchomić aplikacji firm trzecich, takich jak ArcPad przypadku. Choć prosta gra ekrany z numerami wielkości dziadka oczy są bardzo praktyczne.

Promark miał również ograniczenia ładowania konwencjonalnego rastrowych, chyba że były one binarny. W przeciwnym razie jest to świetny sprzęt, czy jego kabel jest traktowane ostrożnie, który dał namproblemy (*) Jeden dzień.

Również Promark miał ograniczenia ładowania konwencjonalnego raster chyba były binarne. W przeciwnym razie świetny zespół, jeśli jest dokładnie kabel, który już dał nam Tin dni.

Następnie MobileMapper 6 pozostała ograniczona być urządzenia, które nie obsługuje podwójną częstotliwość, choć wspierany post-processing, jego możliwości, aby osiągnąć submetric precyzji były ograniczone. Nie może być podstawą i wielkość liczb cierpi wydaje dziedziczy do 100.

Co to jest najlepsze z MM100

  • Precyzja. Z pewnością jest to najbardziej wartościowa cecha, choć sprzęt jest w pobliżu US 5,000 dolarów. Prawie 2000 dolary więcej niż Promark i cztery razy, co MM6 koszty. Chociaż niektóre zapewniają optymalizację do przechwytywania danych w kanionach lub pod kołdrą posiadających wysoką precyzję:

Oferuje on mniej niż 50 cm w czasie rzeczywistym SBAS, mniej niż 30 centymetrów DGPS prawdziwym ltime i mniej niż jeden centymetr w RTK lub przetwarzania post.

  • Opis GNSS. Opcje korekty różnicowe są większe innowacje w porównaniu z MM6 i nawet PM3:

45 równoległych all-in-view kanały
-GPS
-GLONASS
-L1 C / A
-SBAS: WAAS / EGNOS / MSAS
Technologia BLADE
DGPS, RTK i postprocessing z Urzędu MobileMapper
Można to robić surowych danych jako podstawę, a także może być ruchomego.
Wyjście NMEA 183 wiadomości
RTCM2.3, RTCM3.1, CMR y CMR +, DBEN,
ATOM (To Ashtech fala nazywa zoptymalizowane Messaging)
Obsługuje RTK baz od stron trzecich, takich jak: VRS, FKP, MAC

  • System Windows. W 11 językach, w tym hiszpański, z którego można uruchomić ArcPad lub dowolnej aplikacji do przechwytywania lub nawigacji, który działa na systemie Windows Mobile 6.5.
  • Extra Software. Pochodzi z Mobile Mapping, która jest zgłoszeniowy Ashtech, regulacja GNS dla GNSS Toolbox, Mobile Odwzor i Microsoft Office Mobile. Oprócz innych aplikacji, takich jak Internet Explorer, ActiveSync i Transcriber który służy do rozpoznawania pisma ręcznego.
  • W zakresie łączności, MM6 daje Bluetooth, ale obsługuje Wireless 802,11. Obsługuje również stację dokującą.
  • Jak MM6 przynosi kamery, czujnik kompas, mikrofon i przechowywanie głośnika.
  • clip image002176 A look at the Mobile Mapper 100 Pochodzi z 256 MB Karta i bateria litowa jest już załadowany w ciągu trzech godzin. Ponadto, ponieważ adapter nie jest dziwne, ale uniwersalna ładowarka AC.

W skrócie, to jest w czasie rzeczywistym urządzenia submeter. Nawet nowość, powinniśmy się spodziewać gry nazwiska, ponieważ nie są one wymienione PROMARK Promark 100 i 200, które jak rozumiem są takie same, ale z anteną oraz oprogramowanie Geodezji.

Nie wygląda to źle, ale to musi być udowodnione. Że sprawą Ashtech staje Magellan, a następnie powrotu do Magellan zaczyna stabilizować, chociaż zajęło jednego lub innego przedstawiciela jednej z tych dwóch marek. Ale ze złych doświadczeń z czasów MMPRO widzieliśmy lepsze możliwości wsparcia z Ashtech i oczekujemy ProMark3 skok do tych zespołów nie znaczy uczynić je całkowicie nieaktualna, co się stało z Pro

Dobrze Plusy, ale chaotycznie jego obsługa błędów.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) dar la lataHiszpański idiom, który oznacza, że ​​coś może spowodować problemy

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.