Home > Spojrzenie na gvSIG 1,10

Spojrzenie na gvSIG 1,10

Po kilku dniach podróży na całym gvSIG 1,9, moja niecierpliwością na jego wersja tych błędy i inne profity, teraz wracam do gvSIG kwestii. Po nie dotknął tego oprogramowania na chwilę były owocne dla mnie, ponieważ otwarcie tej nowej wersji i porównać go z fotografii, którą miałem przy tej okazji jest bardzo ciekawy.

clip image001252 A look at gvSIG 1.10Życie poety technologicznego nie jest proste, przegląd oprogramowania przez zobowiązania, z konieczności lub pasją wymaga cierpliwości; używać ironii z własnego oprogramowania, które sponsoruje header jest do przyjęcia, ale rozumie, promotorów na Open Source Initiative kosztowało mnie więcej. Również za pomocą klawiatury może zaburzyć nam wolności w sztuce przesłuchania z czasem w tonie, z artystycznego sarkazmu do podobieństwa trzech widoków, które zazwyczaj mają dwa Żydów podczas dyskusji w normalny sposób.

Przyznam szczerze, że postęp widzę w tej wersji mnie opuścił bardzo zadowolony. Uruchomienie go w wersji Java silnika 1.6, kompatybilny z Vista / Windows 7 oraz z tego samego projektu używane ostatni raz … na pewno jest to godne uwagi postępy. Myślę, że od wejścia jest szybciej i czystsze interakcji, wielkiej pracy na użyteczności, nawet jeśli jest Java i nie mam na celu, aby przejść do Linuksem. Na pewno za te 15 minut mojego podziwu, że są tysiące godzin zamieniły się w kodzie, nie tylko przez programistów w pozycji embrionalnej, ale cała społeczność, która zobowiązała się do badań, aby odpowiedzieć na list, promowanie konferencji i ostatecznie podjąć tego narzędzia dla jednego z najbardziej trwałych i systematycznych sposobów widziałem.

Na koniec tego rozdziału, co wszyscy mamy nadzieję gvSIG jest narzędziem, które może być trwałe w czasie, wynikające z naszej ñ inicjatywy, oferujemy do każdej gminy z gwarancją, że nie umrze, gdy zabraknie pieniędzy, że teraz on utrzymał . Szczególnie w strategicznej walki, które mogą podjąć konkurencję ESRI, Autodesk, Intergraph i Bentley, gdy jest on widoczny (tyle już jest), albo przez takie uogólnienie widzieliśmy na początku (i ma na odwrocie) do rozważenia oprogramowanie wolne mniej konkurencyjne i niepewne trwałość.

Na koniec tego rozdziału, z gvSIG co wszyscy oczekują jest narzędziem, które może być trwałe w czasie, produkt naszej inicjatywy z N list, że możemy zaoferować każdemu gminy z zapewnieniem, że nie umrze, gdy pieniądze, które dla teraz zostały potwierdzone to, koniec. Zwłaszcza przez strategicznego walki, które mogą zobowiązują ESRIAutodesk, Intergraph i Bentley raz staje się widoczny konkurencji (że dużo już jest) Lub też do uogólnienia, które widzieliśmy na początku (i ciężko pracowali, aby odwrócić), Ponieważ uważają wolne oprogramowanie mniej konkurencyjny i niepewny w jego trwałości.

W każdym razie, z pół stopy w Holandii, nie mam zbyt wiele czasu na flirty i moja nostalgia nie zawsze będzie wydajne. Zobaczmy co zwrócił moją uwagę w pierwszej linii.

Czystą instalację

W przeciwieństwie do poprzednich czasów, w procesie miałem do wyboru tylko Java Virtual Machine i języka, który musi być tak. Reszta jest ciągła krok.

Został on zainstalowany w:

clip image002181 A look at gvSIG 1.10“C: Program Files gvSIG_1.10_RC1 bin gvSIG.exe”

Nie widzę niezgodności z poprzednimi wersjami. Ale po obejrzeniu tej wersji, nawet nie wiedząc, że jest RC, nie znajduję żadnego powodu, aby zachować stare wersje.

Ponadto jeszcze jedna ikona na pulpicie z gvSIG figurki tylko nas zmylić.

Do tego, musimy udać się do folderu Program Files i odinstalować stamtąd. Nie zawsze jest folder o nazwie Uninstaller , który zawiera procedurę, aby usunąć instalację. Polecam ten sposób od tego, że centrala nie może być szybszy sposób lub nie może wyświetlić wszystkie zainstalowane wersje jeśli jesteśmy złośliwi z rejestracji.

Ciekawe funkcje.

Mam trochę czasu teraz, aby dokonać kompleksowego przeglądu. Ale widać, nowości w wersjiObszar pobierania, Teraz skupię się na trzy zmiany, które wydają się interesujące dla mnie.

Mapie jest lokalizacja. Miało to przełom, aby współdziałał z różnych procedur wizualizacji i mniejbłędy. I nawet zobaczyć to mocniejszy uDig i QGIS, że już dzień.

Jest to możliwe do interakcji z nim dokonanie okien zbliżeń z lewym przyciskiem myszy. Co to jest zaznaczone w oknie zostanie wyświetlona na ekranie. Następnie w prawym przyciskiem myszy, można przeciągnąć ramkę, zachowując rozmiar, a także po kliknięciu będzie umieścić okno o tej samej wielkości, istnieje.

clip image003137 A look at gvSIG 1.10

Za pomocą przycisku koła obsługuje zoom, choć nie znalazłem sposobu, aby powrócić do oryginału zasięg. Na pewno musi to być coś w instrukcji, która jest punkt, w którym musimy zacząć.

Konfiguracja warstw ‘w tej mapie lokalizacji jest w “Widok> Ustaw lokalizatora.”

Szybka informacja. To jest rutynowa ToolTip typ, który wyświetla te pola wyboru, po umieszczeniu wskaźnika myszy na warstwę. To pozwala wybrać warstwę, pola, w tym obliczone dane (nie przechowywane), takich jak obszar, obwodzie i długości.

clip image00495 A look at gvSIG 1.10

Nie widziałem, jak zmienić cały różowy ale z pewnością jest to możliwe, i wydaje mi się trochę wolnego na początku, jeśli wybierzesz kilka pól. Nie mam oferty z tego koloru, ale mi się nie podoba mi się denerwować przez Chiapanecos clip image0051 A look at gvSIG 1.10, Jak również jest możliwe, że AcerAspireOnenie jest najszybszą maszyną do GIS.

Stół Navigation. Jest to najbardziej atrakcyjne z tego co widziałem. Byłem pół świadomy błędywymienione na listach dyskusyjnych, ale to, co zobaczyłem mnie ucieszyło. Składa się z podobną funkcję, co zostało wykonane z Geographics ‘ Lokalizować, To podnosi się tabelę atrybutów obiektu, za pomocą przycisków, aby przejść do następnego wyboru i opcji Powiększenie lub obiektu selekcji do ich dynamiczny. Tutaj staje się atrakcyjna mapę lokalizacji.

clip image00646 A look at gvSIG 1.10

Ma dobrą opiekę z przyciskami na dole, więc może usunąć rekordy, skopiować dane z jednego elementu do drugiego i zapisać go. Musimy także sprawdzić, czy okno to nie może być stały wzrost, ponieważ jest to marnowanie miejsca, gdy istnieje niewiele danych, nie próbowałem, ale gdyby miał więcej to, co pasuje, myślę, że to pokazuje, przewijać bar. Wybrałem gminę do testowania i załadowałem go, a następnie okno było pół obwieszone null.point.error.

Potem już spróbować innych cech, ta wersja przynosi.

Wnioski.

Ostatecznie myślę, że to jest dość solidne wykonanie z wielu zmian, że społeczność została prosi. Widzę też, że nie jest wielkim badania, kilka błędów, które widziałem już słyszał w list dystrybucyjnych i pewnie ze względu na mój odrobinie cierpliwości dla procesów uruchomionych w tle.

Silne wyzwania pozostają w tej wersji, w większości na dobre. Konferencja w Americas Wydaje się, że gra ciężko, ale musimy włożyć więcej wysiłku w to, zwłaszcza z zagranicznych projektów współpracy. Inne strategie pracy w Europie, ale na tej stronie stawu może być cenne nasiona, które mogą kiełkować wybuchowo. W wielu krajach Ameryki Łacińskiej nie pracują projektów współpracy ze środków Unii Europejskiej i funduszy dwustronnych z Niemiec, Holandii, Finlandii i Hiszpanii, aby wymienić najsilniejsze. Poza tym istnieją projekty współpracy zarządzane bezpośrednio z prowincji, regionów autonomicznych i miast z europejskich firm, ongach lub gmin z dobrym sensie. W większości z tych projektów są składniki przekrojowe, takie jak ochrona środowiska, dziedzictwo, luka, zmiana klimatu, portale przejrzystości, itp. w tym pulpitu i produktów internetowych kartograficznych.

Byłoby miło, aby móc towarzysko bardziej ku tej niszy, jako beneficjenci zaakceptuje dostarczonego oprogramowania i utrzymania go, ponieważ otrzymują instrukcje i szkolenia. Ponadto, zasoby mogą być rozciągane bardziej minimalizując koszty licencji i ostatecznie tworzą kapitał ludzki wpłyną na trwałość w gvSIG dyfuzji działania przyznawane przez Akademię i sektora prywatnego, która świadczy usługi w zakresie terytorialnym zarządzenia. Jeśli może to mieć wpływ polityki dla swobodnej migracji oprogramowania … lepszego.

Była ciekawa inicjatywa o nazwie gvSIG i współpracy, być może będziemy mogli domagać się ożywia go. Inwestowanie w systematyzacji doświadczeń i upowszechnianie jest najlepszy, że Stowarzyszenie wydaje się robić to dobrze. To dobrze, powinien nalegać na trwałości, który pochodzi ze zbiorowej popytu z powodu replika z trzeciej wzmocni już osiągnięty.

To jest bez sensu, aby to wsparcie dla najnowszej formacie CAD, będzie to broń, która własne oprogramowanie utrzyma. Ale warto byłoby wspieranie GIS Portable faceci zawierają tę wersję tylko dlatego, że zawiodła się na 1,1. Czekamy na ta konferencja roku; Pewien, że będziemy wiedzieć więcej wiadomości.

Stąd można pobrać gvSIG 1,10

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.