Home > Sokkia Test 520 k SET

Sokkia Test 520 k SET

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

clip image001298 Testing the Sokkia SET 520 kSadece gelecek yıl en az 20 şehirlerin ölçme ülkesinde kullanacağınız Sokkia Set520k total station, açma ediyorum. Ayrıca ben bir veri aktarım kablosu, tripod ve kutup iki prizma almak zorunda kaldı.

Bu ben gösterdi toplam istasyonları karşılaştırmalı tablolarda görünmüyor, böylece, oldukça yeni olduğunu sadece 10 k serisi kadar ulaşır.

Bu cihaz önceki, bu düşürür çözünürlük (26x), daha az açı hassas (6 “) ve kontrol paneli düzeni tek taraflı olduğu vardı 620K, şimdi bu çift getiriyor. Bu bir 40 “hassasiyet seviyesi (seviye plaka) değil, desteklenen bellek kartı veya kablosuz klavye seçeneği getirerek yoktu.

Iyi durumda modelleri biz SET320k ve, 3 “ve 2” ulaştığı daha da çift hızda “ince hareket vida” destekler ama bana sormayın açısal hassasiyete sahiptir aldığım bir, farklı 220k görebilirsiniz iken ne Henüz hiç denemedim çünkü etkisi neden olur ve yazma bitirmek için tehlike var yanlış bir şey (*)

Bazı ilginç özellikleri, aşırı koşullarda (nem, toz, kar) çalışan koruma ve 10k modelleri ile karşılaştırıldığında varsayılır arasında, işlerliğini iyileştirmeler% 25 kadar kullanım kadar artırmalıdır. Bu ekipmanlar sadece Sokkia temsilcisi (teoride) tarafından devre dışı bırakılabilir özelleştirilebilir bir şifre koruması getirmek. Pazartesi günü ben ilk testleri yapmak istiyoruz, burada genel özellikleri şunlardır:

  • Çözünürlük: 30x / 3 “
  • Minimum odak mesafesi: 1.0 mt.
  • Açısal Hassas: 5 “/ 1.5mgon / 0.025 mil
  • Kapsam 1 prizma: optik koşullar altında 3.500 mt kadar
  • Prizma ile Hassas: Hızlı mod en ince modunda 2 + 2ppm, 5 +5 ppm
  • Bellek Depolama: 10.000 puan, ayrıca flash bellek destekler
  • Pil Şarj süresi: 2.5 saat
  • Sürekli kullanımda Süre: 10 saat (1.200 puan), sadece açı kullanımı altında 13.5 saatclip image00312 Testing the Sokkia SET 520 k

Ya da en azından beni görmek eğer babamın fuara götürdü ve Hintli sıkıcı yüz bana bir oyuncak at aldığımda ben gibi değilim, önümüzdeki hafta size haber var, broşür ne diyor … ama bu başka bir hikaye Ben söylemek istiyorum ama bu blogda olamaz.

Bir süre sonra, ben ekipman hakkında konuşmak:

 

TERCÜME NOTLAR:

(*) barrabasada: Dev bir hata yapmak için gidiyoruz belirtmek için kullanılan bir jargon

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.