Home > Roboty przyszedł na pobyt

Roboty przyszedł na pobyt

clip image00180 The robots came to stay

Kilka miesięcy temu, Krajowe Geographics poświęcony jego pokrywę do tematu i kilka stron, aby mówić o tym, jak robotyka awansowała do celów praktycznych. Oczywiście, to nie ma nic wspólnego z tym, co 1980 serial telewizyjny “pokazał, w którym przewiduje się, że przez ten czas, że będziemy mieć roboty z postaci ludzkich, interakcji z nas, myśląc, i nawet atakując świat, by przejąć kontrolę to.

Ale oryginalny pomysł robotów awansowała każdy dzień, w przemyśle widzieliśmy go na długo, do procesów obróbki. Firmy takie jak iRobot dokonały te przyjechać więcej codziennych celów. Innym razem byłem w Houston, z przyjacielem, który ma piękny pies, ale to pozostawia włosy wszędzie, zaczęliśmy filozofować (egeomate), Dlaczego te zabawki przyszedłem się tak ważne w tym świecie, i po znacznie niższych cenach niż by to kosztowało, aby wykonać te procedury z mieszkańców. Wśród zastosowań najbardziej rynkowych są militaria, sprzątanie domu, sprzątanie przemysłowe, prywatna ochrona, pilot komunikacyjny i badania.

Wojsko używa

Konieczność ratowania życia doprowadziły do ​​opracowania zabawek, które wykrywają miny, sprawia Półautonomiczne wycieczki, skanuje w dwóch i trzech wymiarach lub generuje mapy, to nie tylko na lądzie, ale przez powietrze i środowiska morskiego. W maju tego roku, firmie Irobots ‘zgłaszane do wniosku z US Navy na 16.800.000 dolarów. Na przykład pokażemy co najmniej trzy kopie w akcji.

iRobot Wojownik iRobot Negociator iRobot Ranger
clip image00253 The robots came to stay clip image00340 The robots came to stay clip image00429 The robots came to stay
Może manipulować skałę do 150 funtów, zobaczymy w filmie, jak współdziała z wybuchem obiektu Może wspinać się po schodach. Idealne do wysyłania do zwiedzania nie tylko do celów wojskowych, ale dla bezpieczeństwa publicznego. Można go wykryć miny na morzu, a nawet może generować informacje do cyfrowego modelu łodzi podwodnej

Home używa robotów

Ale nikt z nas nie ma wiele planów, aby kupić przedmiot z nich, bo nie są wojskowymi. Ale wspólne zadania, zmęczony, i rutynowe, które zabierają naszą cierpliwość być pierwszym, które weszły w świecie robotyki. Zamiatanie, odkurzanie, koszenie trawy i czyszczenie kanałów i basenów są procedury, że w pierwszych dwóch latach małżeństwa I nawet bardzo zadowoleni z nich. Ale tak często, jak to konieczne, ton, kto cię prosi, by to zrobić lub cena za kogoś kto zrobi to staje się nudne.

I nie ma gdzie wchodzi do obrotu tych produktów, ponieważ w tych dniach czas jest bardzo cenny, aby wydawać je na czyszczenie kota szarpie na co dzień. Zobaczmy kilka przykładów:

iRobot Roomba iRobot Looj iRobot Berro
clip image00518 The robots came to stay clip image00614 The robots came to stay clip image0078 The robots came to stay
Odkurzacze dywan, jak wykwalifikowanych pracowników. Z tą różnicą, że jej czujniki mają wymaganą dokładność, aby wiedzieć, kiedy jest potrzebny kolejny przepustkę bez pozostawiania calowy obecnie. To jest jeden zachwyca mnie oczyścić kanały, wystarczy umieścić go w końcu i porusza jak bohaterski mąż usunięcie wynik miesięcy otwartym powietrzu. Może ona czyścić dno basenów, po prostu umieścić go i jest odpowiedzialny za usuwanie kurzu, włosy, a nawet glony i bakterie

Odmiany te jak Scooba i DirtDog ułatwiają skanowanie prac, sprzątanie w gorszych warunkach i koszenie. Oprócz dodatkowych akcesoriów, które są art.

Cena

Pracownik, który wykonuje na basen za sprzątanie dwa razy w miesiącu, kosić, czyszczenia dywanów dwa razy w tygodniu i wymiata brud w garażu, włosy i szczątki zwierzęcia na co dzień może być rysunek w środowisku rozwiniętym kraju nie mniej niż 6 dolarów godzin, przy założeniu pracy siedem godzin dziennie, sześć dni w tygodniu oznaczałoby to 1000 dolarów miesięcznie związanych świadczeń pracowniczych, natomiast w krajach rozwijających się może pójść za 300 $. Zabawki te go kosztuje połowę tego, a to powód, czyni, że ludzie, którzy nie chcą spędzić swój cenny czas na gromadzenie psa szarpie wybrać zainwestować w robota które wahają się od 300 dolarów.

Szansa dla deweloperów

clip image0095 The robots came to stayJeśli ktoś chce dokonać zmian, architektura tych zabawek jest otwarty i pozwala na tworzenie bardziej specjalistycznych procedur.

Firmy zaangażowane w świadczenie usług sprzątania może dostosować funkcjonalność poprzez Aware 2.0 i akcesoria firm, które rozwijają mógł zrobić o wiele więcej cudów.

A ja … ¡chce jeden z nich!

Idź do iRobot >>

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.