Home > Robotlar kalmak için geldi

Robotlar kalmak için geldi

clip image00180 The robots came to stay

Birkaç ay önce, Milli coğrafya tema ve robotik pratik amaçlar için ileri ne hakkında konuşmak için bir kaç sayfa ve kapağının ayrılmış. Tabii ki, onlar bu zamana kadar, biz düşünce, bizimle etkileşim, insan figürleri ile robotlar için gittiğini, tahmin nerede 1980’lerde televizyon dizisi ‘gösterdi ne ile ilgisi yoktur, ve hatta dünyanın kontrol altına almak için işgal bu.

Ancak robotların orijinal fikir her gün ilerlemiştir; sektöründe biz işleme süreçleri için, uzun süre gördük. Bu iRobot gibi şirketler bu daha günlük amaçlar için gelmesi yaptık. Ben güzel bir köpek olan bir arkadaşı ile, Houston, ama her yerde saç bırakır başka bir zaman, biz felsefe başladı (egeomate) Bu oyuncaklar bu dünyada bu kadar önemli olduğu, ve daha düşük fiyatlarla bu yaşayan insanların bu rutinleri yapmak mal olacağını daha geldi neden. En pazarlanabilir kullanım arasında askeri, ev temizlik, endüstriyel temizlik, özel güvenlik, uzaktan iletişim ve araştırma bulunmaktadır.

Askeri kullanır

Karada ancak hava ve deniz ortamında bu sadece, hayatlarını kurtarmak için ihtiyaç iki ve üç boyutlu yarı özerk turlar, taramaları yapar veya haritalar üretir, mayın tespit oyuncaklar geliştirmek yol açmıştır. Bu yılın Mayıs ayında, Irobots ‘şirketin 16.8 milyon dolar için ABD Deniz Kuvvetleri bir talep olduğu bildirildi. Örneğin biz eylem en az üç kopya göstermektedir.

iRobot Savaşçı iRobot Negociator iRobot Ranger
clip image00253 The robots came to stay clip image00340 The robots came to stay clip image00429 The robots came to stay
Bu patlayıcı nesneyle nasıl etkileşimde filmde görmek, 150 kilo bir kaya işleyebilirsiniz Bu merdivenleri tırmanmaya. Askeri amaçlar için değil, kamu güvenliği için sadece keşfetmek için göndermek için idealdir. Bu denizde mayın algılayabilir ve hatta denizaltı dijital model için bilgi üretebilir

Ev robotların kullanır

Biz askeri değil çünkü Ama hiçbirimiz, bu bir nesne satın almak için pek çok plan vardır. Ama sabır götürmek bu ortak görevler, yorgun, ve rutin robotik dünyada girdiğiniz ilk olmuştur. , Süpürme vakumlama, çim biçme ve kanallar veya havuzları temizlemek evliliğin ilk iki yıl içinde ben bile onları memnun olduğunu terimleri şunlardır. Ama sık sık, bunu yapmak için size sorar bir veya birisi sıkıcı olur yapmak için ödemek için fiyat sesi gerekli.

Bu gün zaman her gün kedi tüy bırakmayan temizlik üzerinde harcama için çok değerli olduğu için, bu ürünlerin pazarlama girer ve vardır. En bazı örnekler görelim:

iRobot Roomba iRobot Looj iRobot Berro
clip image00518 The robots came to stay clip image00614 The robots came to stay clip image0078 The robots came to stay
Yetenekli bir çalışan gibi, halı vakum. Kendi sensörleri bir inç dışarı çıkmadan başka bir geçiş gerektiğinde bilmek gerekli hassasiyeti olduğunu fark ile. Bu beni büyüleyen biri, kanallar temiz, sadece son ve kahramanca bir koca açılan hava aylık sonucu kaldırma gibi hareket koymak zorunda. Bu havuzların alt temizleyebilirsiniz, yosun ve bakteri bile biz sadece koymak zorunda ve, saç toz kaldırmak için sorumludur ve

Scooba ve DirtDog bu varyasyonları daha kötü koşullarda temizlik ve biçme, iş tarama yapmak. Ayrı bir sanat olan ekstra aksesuarları.

Fiyat

Havuzun temizlik ayda iki kez yapan bir çalışan, biçmek haftada iki kez halı temiz ve garaj, saç kir süpürme ve her gün hayvan kalıntıları bir ülke değil dolardan az 6 Bir geliştirilen bir ortamda çizim olabilir saat, haftada altı gün gelişmekte olan bir ülkede 300 $ için gidebiliriz oysa, 1000 $ bir ay ilgili çalışan hakları anlamına gelir, yedi saat çalışma varsayarak. Bu oyuncaklar bu yarısı maliyet gidin ve bu nedenle köpeğin tüy bırakmayan bir toplama değerli zaman harcamak istemiyorum insanlar 300 $ bu aralıktaki bir robot yatırım için seçtiğiniz yapıyor.

Geliştiriciler için fırsat

clip image0095 The robots came to stayBirisi değişiklik yapmak istiyorsa, bu oyuncakların mimarisi açık olduğunu ve daha özel rutinleri oluşturmanıza olanak sağlar.

Temizlik hizmetlerinin sağlanması yapan şirketler Aware 2.0 ile işlevselliği özelleştirebilirsiniz ve aksesuarları geliştirmek şirketlerin daha birçok harikalar yapabilirdi.

Ve ben … ¡bunlardan birini istiyorum!

IRobot >> git

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.