Home > Quyết định cho MapServer

Quyết định cho MapServer

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na końcu tego postu.

Korzystając z niedawnej rozmowie z instytucji Katastru, że wystąpiono z tym, co do publikowania map, I Podsumujmy tutaj najważniejsze wracać rzecz ratunkowych do wspólnoty. Może z czasem będzie to służyć kogoś, kto chce podjąć decyzję, czy poprosić o pomoc egeomate za.

Dlaczego MapServer

Etap był ktoś, kto chciał pozostawić na Wydawcę Géoweb Bentley, ponieważ nadal miał licencjęDiscovery Server, Poprzednik nim, już w latach kurzu. Innym powodem, dlaczego byli zainteresowani Bentley było to, że był on ich odwzorowanie Microstation Geographics z aplikacjami VBA dla budowy i utrzymania map katastralnych.

Wcześniej na blogu (Ugly – Rare jak mówi przyjaciel) Pokazaliśmy, jak stworzyć usługę mapowania internetową, za pomocą GIS kolektorze dolotowym, jak niski koszt alternatywny. Rozmawiałem również jeden dzień o zasługach Géoweb Publisher Bentley jako rozwiązanie, gdy nie ma więcej pieniędzy. To dać ciągłość tego starego postu, w którym zrobiłem porównań między różnymi aplikacjami do publikacji internetowych map.

Po rozmowie zdecydowaliśmy się pójść na MapServer, problem, który mam nadzieję wykorzystać w najbliższych dniach. Przy okazji, zaczynają próbować do końca roku innych platform open source, ale w środowisku WWW.

clip image001239 Deciding for MapServerMapServer aplikacji GIS nie jest, a nawet udaje, że jest, jak jego strona internetowa mówi. Urodzony z inicjatywy Uniwersytetu Minnesota, stąd logo pochodzi od zbiegu rzek Minnesota i Missisipi. To jest dzisiaj punktem odniesienia w internetowej usługi map rozpowszechnione, być może z powodu jego pochodzenia anglosaskiego. Podoba Ci się to wniosek jest szeroki zakres – Szeroki naprawdę – Lubię swoją prostotę, tak proste dla nowych użytkowników, cała magia jest w obsłudze mapie pliku, który może zostać wygenerowany z programów takich jak QGIS lub zrozumieć logikę mapscript do wykorzystania w językach takich jak PHP, Java, Perl, Python,. Ruby lub C #.

Ponad MapServer istnieją aplikacje opracowane bardziej “serwowane“Jak kameleon, Cartoweb, Ka-mapę i Pmapper. Są one zalecane dla użytkowników z mniej domeny kod, mimo że jest idealny do zrozumienia prymitywną logiką Mapserver za.

clip image002170 Deciding for MapServer

Pokazany przykład jest to, że tylko jeden z przykładów prac robimy teraz. Z pozwoleniem od nich i mając świadomość, że usługa ta będzie dostępna dla publiczności w ciągu kilku tygodni, a następnie można zobaczyć, że działa.

Jakie inne aplikacje internetowe istnieje?

W tym celu użyję OSGeo Fundacja jako odniesienie, jeden z najbardziej twórczych w zakresie zrównoważonego rozwoju normalizacji open source w geoprzestrzennych dziedzinie. Chociaż zgadzam się, że istnieją inne bardziej.

 • Mapbender, Bardzo popularne, używane jako cienki klient z Mapserver w przypadku IDE Gwatemali. Powodem odwołania jest to, że został opracowany dla PHP i JavaScript, dwóch najczęściej stosowanych połączeń w sieci dzisiaj.
 • Mapbuilder, Który zakończył się w wersji 1.5 i połączone z otwartymi warstwami. Jego AJAX … była piękna.
 • Otwarte Layers, Zastanawiam się czy to jest zintegrowany z Google lub Yahoo Maps lub stać się bardziej wydajny cache na wyświetlaczu rastrowej.
 • MapGuide Opensource, Bardzo popularny ze względu na związek Autodesk. To wytrzymałe na wszystkich, w pożądanym smaku (*).
 • Stopień, cała wędzony o standardach. To ma tak wielki potencjał w Europie. Ze względu na stabilność wsparcia GML proponuje jako alternatywę dla neutralnego sieci procesów realizacjiINSPIRE inicjatywa.

Inne rozwiązania osgeo inkubacji są:

 • GeoServer, Jego największy potencjał jest, że jego rozwój jest na Javie. Wiele do zaoferowania jako otwarte warstw poprzez integrację z danymi z Google Maps, Google Earth i Mapy Yahoo, w tym ArcGIS.
 • Geomajas która obejmuje cienki klient, Desktop i Web.
 • MapFish, Z priorytetem dla Pythona, ale chyba jeden z najmniej udokumentowane (online).

Mapserver za Zalety

OGC normy wsparcie. Być może najlepszym, choć w tym prawie wszystkie aplikacje open source mają się dobrze, przynajmniej w zakresie WMS, WFS, WCS, GML.

  • Web Map Service (OGC: WMS), 1.0.0, 1.0.7, 1.1.0 i 1.1.1
  • Web Feature Serwis (OGC: WFS), 1.0.0, 1.1.0
  • Web Coverage Serwis (OGC: WCS), 1.0.0, 1.1.0
  • Geography Markup Language (OGC: GML), 2.1.2, 3.1.0 Level 0 Profil
  • Web Documents Mapa kontekstowe (OGC: WMC), 1.0.0, 1.1.0
  • Stylem Warstwa Descriptor (OGC: SLD) 1.0.0
  • Filter Encoding Specyfikacja (OGC: FES) 1.0.0
  • Sensor Obserwacja Serwis (OGC: SOS) 1.0.0
  • Obserwacje i pomiary (OGC: OM) 1.0.0
  • SWE Common (OGC: SWE) 1.0.1
  • OWS Common (OGC: OWS), 1.0.0, 1.1.0

Porcja danych za pośrednictwem otwartych wytycznych GIS Consortium, każdy program będzie trzymać się ich bez większego pracy. Obejmuje SW od AutoDesk Civil3D, ArcGIS. Bentley Map, aby gvSIG, QGIS, itd. A nawet Google Earth / maps przez WMS.

Porównując go z aplikacji, które już wcześniej pracowały (Wydawnictwo Géoweb i GIS Manifold), MapServer wyprzedza je, ponieważ ma znacznie rozpowszechnianie, Dlatego jej strona ma wystarczająco dużo informacji, opracowane przykłady, bez podania użytkownika społeczność. W przypadku GWP tam jest wiele do zrobienia, a co jest z Tłumik w języku hiszpańskim jest bardzo krótko – pomijając Geofumadas w taki sposób, aby nie wejścia w sprzeczności.

Dane support to cud. To nie niebo jest ale zbliża wystarczy:

•: pliki Shape, GML, PostGIS, i wiele innych, w tym przez Ogr świecie DGN.

 • Geodatabase lub wektor danych: pliki Shape, GML, PostGIS ponad światem za pomocą Ogr, w tym DGN.
 • Dane rastrowe: georeferencyjnych TIF i co chcemy poprzez Gdańskiej.
 • Na wyjściu, można utworzyć jpg, png, pdf i oczywiście standardów OGC.

Wtedy nie ma cross-platform. MapServer można uruchomić na IIS, co czyni go przyjaznym dla użytkowników systemu Windows / PC. Może też działa na Apache, więc można go uruchomić na Windows i Linux bez problemu, nie tylko służyć dane, ale w nawigacji. W kolektorze w przypadku, publikowanie jest tylko przez usługi IIS, jeśli Apache nazywa generuje przeciążenia, choć niektórzy przedstawili swoje piruety z nim. A w przypadku Bentleya, to działa tylko w systemie Windows, zwracając uwagę, że w internetowej wdrażania jest ActiveX, która działa tylko w przeglądarce Internet Explorer, chyba że pali IDPR do sublime w przestrzennej wkładu.

Trzeba powiedzieć, że nie ma do czynienia z płacić licencji. Licencja z kolektora Universalu będzie w kolejności 600 dolarów, Bentley GWPublisher o 10.000 zł z ograniczonej grupy użytkowników, a jeśli byłoby Server GIS, jest powyżej 15.000 dolarów.

Wreszcie widzę wielką zaletę w rozwój. Znajdź kogoś, kto pracuje MapServer nie jest tak łatwe, ale jest o wiele łatwiej znaleźć niż z innych aplikacji, w tym zdalnie z nich, takich jak ten, robimy teraz. Deweloper, który wie, wnętrzności Bentley GWPublisher nie jest tak łatwo znaleźć, musi wiedzieć projektu Wise, Geographics, MicroStation VBA i Bentley Map, aby skorzystać z solidnego rozwoju Bentley Geospatial Server (Chociaż muszę przyznać, że można to zrobić wspaniałe rzeczy). Deweloper GIS Kolektor, to jest po prostu bardzo trudne, choć jest to tylko. NET i Server GIS jeden, jego bezpieczne, że będzie pobierać opłaty w zależności od sposobu kosztów licencyjnych.

Jak zainstalować go w 5 krokach

Nie ma zbyt wielu kroków, tak jak na początku Księgi Rodzaju:

 1. Pobierz OSGEO4W tutaj
 2. Zainstaluj go, przynajmniej MapServer, Apache i jeden przykład.
 3. Instalacja Apache i stworzyć usługę (lub odebrać katalog przez IIS).
 4. Podnieś usługi
 5. Wprowadzić próbkę w przeglądarce

Tak, jak w Księdze Rodzaju, między wierszem 1 i 2 jest kilka rzeczy, które wydarzyły się w buncie szatana. Generalnie należy zwiększyć usługi za pośrednictwem http://localhost/ lub http://127.0.0.1/ bierze swoją bitwę, ale nauczysz.

To będzie w następnym poście, że wytłumaczę

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*)wytrzymałe ogóle, w pożądany smak. Hiszpański Idiom: “morir”, co oznacza, że ​​coś podtrzymuje swoje pierwotne właściwości. Z drugiej strony, “al gusto” lub “el el sabor Deseado” jest czymś więcej niż żargonie graficzny frazy, co oznacza, że ​​można zrobić zadania, czego potrzebujesz.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.