Home > Pytania o IIS, IMS i GIS kolektora

Pytania o IIS, IMS i GIS kolektora

clip image001316 Questions about IIS, IMS and Manifold GIS

Odpowiadając na pytania z mojego ostatniego spotkania z technikiem, który myśli wiele z gmin w tworzeniu publikacji usługi z GIS kolektora, w celu zakończenia kolektora obsługi wspomniałem wcześniej.

Zamiar stworzenia tych usług jest to, że wydział ksiąg wieczystych mogą służyć dane bez udostępniania plików, nie martwiąc się o aktualizacji. Na przykład z jednostki Miejskiego Kontroli Środowiska Miejskiego i miejskiej administracji, którzy mają dostęp za pośrednictwem przeglądarki, jak odbywa się to w Google Maps lub poprzez program GIS, jak mógłby być ArcGIS.

1. Dlaczego IIS?

IIS jest Publishing Service, która już przynosi systemu Windows przy użyciu ASP, publikowania w Tłumik, dzięki tej trasie tylko trzeba zrobić “plik, eksport do HTML”. To nie jest możliwe z Tłumik do tworzenia publikacji za pomocą usługi serwera Apache, jak wiedziałem … lub nie wykonana przez zwykłych śmiertelników.

2. Która wersja systemu Windows?

Z systemem Windows XP Professional, IIS jest zintegrowany … co * f dla tych, którzy mają Home Edition, ponieważ mimo że w internecie powiedzieć można załatać, ja nie próbowałem

3. Jak włączyć usługi IIS?

Start, Panel sterowania, Dodaj / Usuń programy, dodać składniki systemu Windows. IIS jest wybrany, a następnie zastosował przycisk “Dalej”, to prawdopodobnie może poprosić o CD z systemem Windows, w przypadku jest pre-instalowany … to już inna * f.

clip image002227 Questions about IIS, IMS and Manifold GIS

clip image00423 Questions about IIS, IMS and Manifold GIS4. Jak uruchomić usługi?

Ale człowiek, który przychodzi w oknach readme!

clip image00610 Questions about IIS, IMS and Manifold GISStart, Panel sterowania, Narzędzia administracyjne, Internet Information Server. Wybieramy ikonę odtwarzania tak, że usługa jest uruchomiona.

5. Jak stworzyć dostęp do localhost?

Będąc w tym samym panelu poprzednie pytanie, wybierz urządzenie, który będzie pełnił rolę gospodarza, wybierz właściwości folderu “stron internetowych” i we właściwościach dostępu jest to użytkownikowi w postaci “maszyna IUSR_NAME” tak, że doręczany mapy mogą być współdzielone przez użytkowników anonimowych.

clip image00744 Questions about IIS, IMS and Manifold GIS

Oczywiście istnieją inne bardziej skomplikowane sposoby to zrobić.

6. Jak stworzyć usługę publikowania?

F * ck! Wygląda na to, że nie czytasz mojego bloga, 5 punktów mniej, przeczytać tutaj, tutaj, tutaj i tutaj, a następnie przyjść do mnie zapytać.

7. Jak udostępnić mapy w intranecie?

Proste, jeśli znajduje się w tej samej sieci, wystarczy wpisać adres IP. Aby dowiedzieć się o adres IP jest zrobione na komputerze, który jest obsługujących dane “start, uruchom, wpisz polecenie cmd, wpisz” i tam wpisz ipconfig.

Nie powinno się wydawać na IP maszyny, która musi być liczbą jak 192.168.0.109, aby użytkownik w sieci będzie wybrać ten IP w przeglądarce i folderów map można zobaczyć opublikowaną usługę.

Dostęp będzie

http://192.168.0.168/

W przypadku, gdy chcesz podzielić się kilka map, bez większego rozwoju, to jest opublikowane w oddzielnych folderach, jeśli jest chcieli utworzyć menu, podstawowa strona z linkami do różnych map można rozwijać … jeśli nie, to po prostu umieścić proste skróty. W przypadku, gdy chcesz to zrobić przez Internet … to jest dla innego wątku, ponieważ wymagałoby to publiczny adres IP lub inne żonglerka.

8. Jak to możliwe, wspólne mapy z AutoCAD lub ArcGIS?

Jeśli podczas wykonywania publikowania są włączone WMS i WFS opcji, użytkownik ArcGIS, gvSIG, V8i Microstation, AutoCAD Map, lub dowolnej aplikacji obsługującej usługi OGC mogą uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem tego adresu URL:

http://192.168.0.168/wms.php

W tym przypadku będzie to widoczne w postaci obrazów

http://192.168.0.168/wfs.php

W tym przypadku warstwy mogą być pobierane

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.