Home > Publikowanie map w internecie z GIS kolektora

Publikowanie map w internecie z GIS kolektora

UWAGI tłumaczenie: Proszę przeczytać kilka uwag na koniec tego postu

clip_image002Dziś zobaczymy, jak utworzyć map-publishing serwis przy kolektorze dolotowym GIS IMS. Jeśli masz dostawcę pamięci, należy zainstalować kolektor Enterprise Umowa użytkowania.

W tym przypadku będę używał Mapserving, Strona, która zapewnia hosting i usługi publikacji na kolektorze w danych. Istnieje wiele map przechowywanych tam, w tym niektóre w połączeniu z otwartymi warstwami i inne z Flash.

1. Przygotowanie mapy.

I przygotowaliśmy mapę, która ma kilka folderów, w których elementy są przechowywane, ramki danych, w którym łączy się kilka warstw i widoków podejście w stylu skrótów.

clip_image003

2. Wgrywanie opublikowane mapy.

Istnieją dwa sposoby, aby przesłać mapy do Mapserving, jedna ładuje opublikowany asp sieci, jak wyjaśniono wcześniej, inny jest za pomocą kreatora szablonów.

W tym pierwszym przypadku będę używał sekund, wymaga jedynie wgrać plik z elementów połączonych w jedną. Zip skompresowanym formacie, a następnie wskazać, które jest nazwą składnika, który mamy nadzieję będzie widoczny domyślnie … rozmiar ramki, a jeśli chcesz legendy, widoki i inne opcje publikowania.

I gotowe, powiedz, że to jest publiczne, aby inni mogli zobaczyć.

clip_image004

3. Tworzenie usług OGC

W przypadku korzystania z utworzonej publikacji przy użyciu ASP, to jest o wiele lepiej, ponieważ można dostosować szablon, w tym tworzenie WMS i usługi WFS, które działają doskonale. Jest to możliwe do skonfigurowania, jeśli chcesz dostęp do być publiczne lub tylko dla grupy kontrolowanej użytkowników.

Do tego musimy przesłać folder utworzony w strone folderze głównym, skompresowany w formacie ZIP i tylko musimy zmienić adres mapie przez adres serwera, który publikuje “G:.. PrivateMaps686-641829333N5M-Prediosnombre nazwa . map file ”

clip_image005

Jeśli zauważysz, ten szablon nie ma panoramowanie kontroli, przewijanie compass rose, legendy i poglądy są takie same, ale nie tu warstwy zgrupowane wyszukiwania są bardziej ograniczone.

W przypadku chęci wklej do WMS usług, adres będzie to samo, tylko “default.asp” zastępuje się wyrazami “wms.asp”

clip_image007W przypadku WFS usług, równie otrzymuje brzmienie “wfs.asp”, które mogą być dostępne z dowolnego programu, który obsługuje standardy OGC.

4. Ile jest jej koszt

Jeśli zrobiliśmy to poprzez ISP, będziemy musieli dostarczyć licencję IMS wykonawczego, że idzie do 95 dolarów plus koszt zakwaterowania. Mapserving.com udostępnia tę usługę od opłaty podstawowej 9,95 dolarów miesięcznie limit wysyłania do 25 MB i 1,5 GB transferu. To nie jest źle, jak na wsi, która chce mieć swoje dane, można nawet interakcji z bazami danych bardziej złożonych.

Poniższy opłata jest 29,95 dolarów, pozwala robić publikację przez kontrolowanych użytkowników, a ostatni z 49,95 dolarów pozwala załadować usługę publikowania na zewnętrznej sieci. Chociaż możliwe jest, aby zwrócić rozszerzenie dla każdego z programów, jak chcemy.

Czy to by ESRI kosztować wiele wysiłku (*), Nawet bez korzystania z serwera GIS.

Istnieje również możliwość podjęcia służby w badaniu 30-dniowym, więc jeśli masz zamiar zobaczyć mapy zrobić to szybko, bo nie mają one usługi na długi czas … ale oni się ze mną dzieje kilka pomysłów.

UWAGI TŁUMACZENIE:

(*) Costaria un ojo de la cara: Jest to popularne używane faza, gdy chcemy podkreślić, że zadanie zajęłoby naprawdę duży wysiłek

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.