Prawym klawiszem myszy na

W przypadku AutoCAD, to bardzo często, aby użyć prawego przycisku myszy, aby wykonać to samo polecenie ponownie. W przypadku MicroStation jest powszechnie używany do resetowania odpowiednik polecenia esc klucz w programie AutoCAD.

Ale od AutoCAD 2000 umożliwia okno dialogowe kontekstowe inne opcje, wątpliwe jest, czy lepiej.

W tym celu oba programy zostały wdrożone, że okno dialogowe opcja może być aktywowana w delikatny sposób, co oznacza, że ​​zawsze będą używane dla konkretnej funkcji, ale może być także wywołany kontekstowej zdjęcie.

Z MicroStation.

Kiedy używamy po raz pierwszy program, pierwszy raz, kiedy nie prawym przyciskiem myszy zapytali nas, czy mamy nadzieję, że za pomocą przycisku do resetowania polecenia lub aktywować okno dialogowe (to jest z XM lub V8i wersjach). Niestandardowe pozwala nam korzystać z pierwszej opcji, ale nigdy nie może wiedzieć, jak wrócić.

Jest to rozwiązane w ten sposób:

Workspace> Preferencje> Wejście.

Do dyspozycji mamy kilka opcji, a wśród nich można zobaczyć polecenie zresetowania można aktywować esc key, dla tych, którzy tęsknią AutoCAD z trzecim żebrze.

clip image001212 Mouse’s right button

Teraz, jeśli to, czego chcę, to zawsze włączyć okno dialogowe z prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz:

Resetowanie Pop-up menu z alternatywa Clic

Jeśli chcemy, że to pozostanie zresetować polecenie, a następnie wybrać alternatywną naciśnij i przytrzymaj. Następnie wybierz z rozwijanej panelu, jak długo sprawa do aktywacji, to biegnie z baru, i zamiast robić to z tysiącami sekund, że nikt nie może sobie wyobrazić, jest to dokonywane w proporcji do 60 części sekundy. Jeśli więc uruchomić do 15 będzie jeszcze ćwierć sekundy.

I gotowe, jeśli stosuje się prawo kliknij, resetuje mi polecenie, jeśli stosuje kliknij prawym ale naciskając bez zwalniania, wydaje mi się okno dialogowe z najczęstszych poleceń lub kontekst polecenia do wykorzystania.

Z AutoCAD

Będąc przy Civil 3D sprawia, że ​​trudno znaleźć Narzędzia> Opcje, Więc można wpisać polecenia, jak w dawnych czasach: Opcje , a następnie naciśnij wpisać.

To samo może być ustawiony, nic więcej niż tutaj czas jest w milisekundach.

clip image002148 Mouse’s right button

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.