Home > Praca pliki kształtów z AutoCAD

Praca pliki kształtów z AutoCAD

Pliki kształt, znane jako. SHP pliki będzie czwartorzędowych formaty w kwestii technologii, ale nie możemy uniknąć, że zostały spopularyzowane jak to było ArcView 3x. To dlatego, że są nadal szeroko stosowane, do tego stopnia, że ​​większość platform szczególnie geoprzestrzennych opracowaliśmy procedury do ich obsługi. Nawet gvSIG mogą czytać i edytować je.

Powszechnie stosowane wcześniej była alternatywa do eksportu z ESRI do DXF, ze szkodą dla utraty danych tabelarycznych. W tym przypadku, będzie widać, jak do tego rodzajuspeedraptors za pomocą AutoCAD AutoCAD Map, słyszałem o tym procesie poprzez delikatne Txus odpowiedzi na forum Cartesia.

1. To nie jest jakaś AutoCAD

Plik kształt składa się z geometrii, zawartych w rozszerzeniu pliku. Shp, to dane tabelaryczne zawarte w. Pliku dbf oraz indeks, który łączy oba, co jest. Shx.

Aby odczytać plik z nich wymagane jest AutoCAD Map, lub obu Civil 3D; warto również wyjaśnienie, że w przeciwieństwie do Bentley Map lub gvSIG Nie można odczytać pliku natywnie, Ale jest to możliwe dzięki połączeniu FDO.

Robię ten przykład z programu AutoCAD Civil 3D 2008.

2. Jak importować. SHP plików

Należy to zrobić w menu:

“Mapa / tools / import”, nie można wybrać. Plików SHP jak E00, a nawet relacje z początkowego ArcInfo stacji roboczej.

Umożliwia także importowanie programów takich jak MapInfo (. MIF. Tab) i Geographics MicroStation (. Dgn) Myślę, że to dobre otwarcie z programu AutoCAD do formatu outsiderów, bo przy imporcie z DGN tą drogą możliwe jest przechwytywanie mslink i inne modyfikacje, takie jak wykorzystywanie złożonych obiektów i przekształcenia komórek blokować raz.

Następnie panel wyświetla monit o przypisanie występ i możliwość importowania tylko strefę.

 

Jest również możliwe, aby określić, czy wielokątów mogą być konwertowane do łamanych zamkniętych.

3. Jak wyeksportować. SHP

Dla eksportu proces jest podobny, “map / tools / Export”, a następnie do wywozu musi zostać wykonane osobno, linie, punkty, wielokątów i tekstu. Wybór może być wykonywane ręcznie, przez warstw lub klas obiektów i czy są topologie zdefiniowane, to lepiej.

Konieczne jest również określenie cech obiektów, które będą budowały kolumny dbf, rzut pliku wyjściowego, a konwersja zamkniętych polilinii do wielokątów.

W tym zadaniu importowania i eksportowania istnieje alternatywa, aby utworzyć profil, aby uniknąć coraz określające warunki, to będzie zapisany jako plik IPF, który może być ładowany za każdym razem dokonać procesu..

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.