Podłącz MicroStation V8i z usług WMS

Jakiś czas temu pokazaliśmy archaiczną formę, jak to było możliwe, aby połączyć się z usług OGC wykorzystujących MicroStation; Pamiętam Keith powiedział mi, że następna wersja będzie miał takich możliwości.

Połączyć

Aby uzyskać dostęp, to zawsze za pomocą menedżera rastrów, że teraz, dodatkowo do dodawania plików rastrowych i usług przetwarzania obrazu jest wyświetlany Web Map Service (WMS). W tym celu nie jest konieczne Mapa Bentley, już w MicroStation, ponownie, należy V8i lub jak to nazywa v8.11.

clip image00143 Connect MicroStation V8i with WMS services

Cargar capa

Ostatni raz, kiedy wyjaśniono, jak działają usługi obrazu “, więc teraz będziemy tylko zobaczyć, jak załadować system WMS.

Po wybraniu tej opcji, pojawi się panel, który decyduje url z serwisu, więc każda usługa dane opublikowane ze standardami OGC poprzez WMS może być konsultowany.

clip image00231 Connect MicroStation V8i with WMS services

W tym przypadku widać, że jest jeszcze możliwość podłączenia do usług publikowanych przez GIS kolektora poprzez WMS, które w tym przypadku mogą uzyskać dostęp poprzez localhost.

Po wybraniu usługi, kwerendy układu warstw, które chcesz zamówić, style i ustawienia krycia. Po prawej stronie znajduje się panel ustawień, które ogólnie obejmuje projekcję, w których warstwa jest, format obrazu, przejrzystość, zakresu, między innymi. Jest też zakładka do podglądu, który jest bardzo przydatny.

clip image00318 Connect MicroStation V8i with WMS services

Zapisz warstwę

Następnie plik można zapisać z rozszerzeniem xwms i później wymagalne.

Trochę późno, ale w końcu osiągnął to do MicroStation, widzieliśmy ten sam funkcjonalność zanim wykonane przez różnorodne, gvSIG i Google Earth.

WFS?

Myślę, że nie.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.