Home > Pobierz Liczba danych stanowiska

Pobierz Liczba danych stanowiska

Czas temu widzieliśmy przewodnik dla stosowania ogólnej stacji w katastrze, w tym, wydaje przechwytywania informacji.

Teraz zobaczymy, jak pobrać dane do komputera, przy użyciu jednego z przewodników, że dokonane przez jednego z moich techników. Rzeczywiście, jest to świetna praca. Używam do tego:

Sokkia tachimetr ustawić 520

Kabel transmisji danych USB

Prolink 1,15

1. Wcześniej “extra GFT”

clip image001217 Download total station dataZ jakiegoś dziwnego powodu, kabel transfer został uszkodzony kilka razy z moim pierwszym stanowisku całkowitej. Choć chłopcy są ostrożni, nie mogliśmy znaleźć przyczyny; niż możliwość, że nie o pas, z którymizawiązać krowiego ogona, Muszą być stosowane w tym celu … z podobnymi wynikami.

clip image0026 Download total station data

Widziałem kabel transferu (jak pokazano na rysunku), że ma żarówkę, gdzie układ jest wstawiony, gdy jest umieszczony na końcu, to jest bardziej wydajne niż jeśli jest umieszczony w jego centrum. Myślę, że w tympierdolony desperacja, że ​​wkładanie i wyjmowanie kabla w szybko i źle, i to było powodem, układ został spalony.

2. Przygotować stanowisko do przekazywania

Po podłączeniu kabla do przenoszenia (Konwerter USB na szeregowy), To oznacza, że ​​to, co mamy nadzieję, że jest do przesyłania danych, a które zadania:

MEM> PRACA> potem naciśnij Wpisać.

W kolejnym panelu wybierz Wyjście Komunikacja, A następnie naciśnij Wpisać.

clip image003113 Download total station data

Następnie wybierz prace mają zostać przeniesione. Należy zauważyć, że, po wybraniu, a nie występujące w ilości przechwyconych punktów, tekst jest zmieniony Na zewnątrz, Co oznacza, że ​​jest on gotowy do przeniesienia.

clip image00480 Download total station data

Poniżej jest tylko, aby wybrać opcję OK, z SDR33 Format, a następnie pojawia się komunikat wskazujący, że dane są przesyłane i ilość etapów procesu. Pamiętaj, to jest wykonywana do momentu skonfigurowania połączenia z Prolink, która jest opisana poniżej.

3. Konfiguracja Prolink

Projekt. Aby to zrobić, robimy File> New ProjectI przypisz nazwę pliku, który będzie przechowywać w formacie SPP. To może być otwarte w przyszłości, w przypadku zamykamy program i trzeba wrócić do tego samego projektu. Jest to nowy projekt dla każdego JOB, Jeśli nie … chcesz mi powiedzieć.

clip image00634 Download total station data

Połączenie. Teraz możemy nacisnąć ikonę odbioru, lub wybrać te polecenia w sekwencji Plik> Wyślij otrzymywać. Potem zobaczymy panel pobierania, gdzie możemy ustawić kilka parametrów:

clip image00722 Download total station data

clip image00817 Download total station dataUstawienia, Ustalimy, że port w użyciu będzie COM4, Baud wybrany kurs 1200, Nie parzyste8 bity danych i bity stopu 1.Odbywa się to tylko raz, a czasem trzeba spróbować więcej niż jeden port.

Połączyć przycisk, połączenie jest testowane i jeśli znaleziono, dworzec będzie widoczny pod nazwą:

Powerset Plik SDR.

Przycisk zmienia się od Połączyćdo Odłączyć opcja.

Przeniesienie. Po wybraniu za pomocą przycisku transferu (Middle strzałka), pobieranie jest aktywne.

clip image00916 Download total station dataUważaj, w tym czasie należy aktywować wysyłanie od całkowitej stacji, jak to wspomniano na końcu ustępu 2.

Wreszcie, należy zapoznać się z pełną wiadomość transferu. Co za szczęście, krowa nie uszkodzić kabla.

Import / Export. Do tej pory, co zrobiliśmy, jest przeniesienie zestawu danych. Aby zaimportować zestaw do panelu, wykonaj Plik> Importuj, Wybierz pobrany pakiet, a następnie widzimy surowych danych.

clip image01012 Download total station data

Co się są punkty eksport do DXF. W ten sposób, staje File> ExportI wybiera punkt z adnotacjami.

clip image0117 Download total station data

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.