Pobieranie Google Earth mapy drogowe

O ile nam teraz, nie ma programu (jeszcze), że mogą pobrać Google Earth ulice w formacie wektorowym. Chociaż zadanie to może być wykonane przy użyciu otwartej ulicy Maps, jaka szkoda! nie istnieje, wszystkie miasta w tym oprogramowaniu.

Ale jeśli ktoś jest zainteresowany ulicach Google Earth; rozwiązaniem byłoby pierwsze, ich pobierania, takich jak obrazy, a następnie, ciężkiej pracy i niestrudzenie (Hiszpański idiom: “lo bestia”, synonim: pracować jak zwierzę) W przekształcaniu ich w formacie wektorowym. Tu można zostawić kilka wskazówek, aby zmniejszyć poziom bestia:

1. Umieszczenie czarny obraz w tle

Robimy tak, żeby dostać to zdjęcie satelitarne nie zasłaniać widoczności ulicach. Można to zrobić tworząc czarny obraz w formacie bmp za pomocą MSPaint, to obraz jest przesłać do Google Earth, rozciągając ją na obszarze zainteresowania.

clip image001106 Downloading Google Earth’s street maps

clip image00270 Downloading Google Earth’s street maps2. Pobieranie obrazu z StitchMaps

Teraz, używając StitchMaps, wybieramy mozaikę, pozwalającą zobaczyć teksty o grubości poniżej street VECTOR.

Należy pamiętać, że nawet jeśli nie wszystkie ulice można zobaczyć w wysokości obrazu w programie Google Earth, w StitchMaps, możemy zobaczyć je wszystkie, dlatego wybieramy niską wysokość, w tym przypadku wartość wynosi 384 metrów.

Po mozaika jest określona, ​​polecenie pobrania znajduje się, czekając, aż ten obiekt jest gotowy. Wreszcie, zapisać go do formatu TIFF w tym kalibracji dla OziExplorer (. Map). Obraz wygląda jak na rysunku pokazano poniżej: jeden w prawo jest widok zoom:

clip image00353 Downloading Google Earth’s street maps

Jako dodatkową uwagę, jeśli chcemy, aby przekształcić go w formacie. Ecw, najpierw musimy wysłać plik do Globalny Mapper, Po drugie, projekcja jest przypisany, a następnie należy skorygować z. Mapie pliku. Po tym, można je wyeksportować do pliku. Formacie ecw dla lepszej obsługi w innym programie.

clip image00439 Downloading Google Earth’s street maps

clip image00525 Downloading Google Earth’s street maps3. Digitalizacja z programu śledzenia

Rysowanie linii może być irytujące, więc jeśli chcesz poruszać się szybko, można skorzystać z programu do automatycznego układu, takich jak, na przykład, Microstation Descartes.

Rozumie się, że obraz, który jest w formacie ecw, jest zlokalizowanych geograficznie (chociaż można to zrobić za pomocą Descartes)., Co będzie dalej, jest konwersja obrazu do wektora przy użyciu tej samej procedury przedstawionej w poprzednim poście.

Maska jest robione dla żółtych barwach, a drugi jest tworzony dla szarych nich. Następnie musi być przekształcony w wektorze Sprzątanie topologiczna. W segmencie, w którym tekst jest umieszczony, wektor nie zostanie utworzony, będziemy musieli uczynić Unię ręcznie, choć, jeśli chcesz skorzystać z Kartezjusza, to można przekształcić wszystkie te dźwięki tekstowych do szarego stosowanych tonu na ulicach, dlatego zrobiliśmy to mniejsze. Jeśli tekst ma być wektorowy, służy zorientowanej polecenie tekstu.

4. W Sprawa nie mając MicroStation Descartes

Ta sama praca może być wykonywana z tych programów: Autodesk Raster Design, ArcScan, GIS Kolektor, a nawet Corel śladu.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.