Home > Özgür Yazılım öncelikleri arasında CAD / GIS

Özgür Yazılım öncelikleri arasında CAD / GIS

Özgür Yazılım Vakfı (FSF) Ticaret programı kapsamında olmayan özel yazılım kullanımı, gelişimi ve korunması teşvik amacıyla 1985 yılında oluşturuldu. Gigabriones ile ben FSF coğrafi için iki içerir on öncelikli projeler açıkladı duydum:

clip_image002Google Earth için bir yedek

Bu Titan Leica, ESRI ArcGIS Explorer, Microsoft Virtual Earth, NASA World Wind ve GeoShow olarak özel bir biçimde sanal küreler çeşitli girişimleri vardır.

Kaynakları ‘tüketim başkalarına ve aynı zamanda bu konuda gürültü yapmak için devreye alınmıştır kim Google, çünkü karşılaştırıldığında küçük olduğu için ama tabii ki, Google Earth daha popüler olduğunu. Bu yayılma veri içerik miktarını büyümeye yaptı ve bu nedenle insanlar tarafından tercih ediliyor, bu yüzden FSF ücretsiz kullanım altında onun yerine arıyor.

Bu Google verilerine erişemiyor ama kml dosyalarını okuyabilir, baz da dahil olmak üzere OGC standartlarında diğer veri kaynaklarına erişim anlaşılmaktadır Sokak Haritalar açın(OSM) ve aynı zamanda gitmek Mermer on-line işbirliği.

clip_image003Opendwg kütüphaneler için bir yedek

Bu onlar CAD formatları için ücretsiz bir lisans altında kullanımı, dağıtımı ve standardizasyon desteklemek için tasarlanmış bir proje arıyoruz. Biz hatırlıyorum eğer güzel olurdu Open Design Alliance dışında bu fikri neden olduğunu IntelliCAD gibi girişimlerinden, biraz V8 olsa geçmek mümkün olmamıştır AutoDesk ve Bentley V7 tarafından parametreleri değiştirmek için çılgın bir şekilde 2000 yılında dwg sonra yapılmıştır özellikleri kullanılabilir.

Bu nedenle bir çok program Bentley ve AutoDesk gelecek yıl için planlanan olmasına rağmen standart bir destek olduğunu bahane ile bu eski dosyaları açma devam ediyor.

SFS öncelikli giren diğer projeler şunlardır:

Gnash, flash dosyaları için bir oyuncu

Coreboot ücretsiz bir BIOS çözüm

Skype yerine Yazılımı

Video düzenlemek için ücretsiz yazılım

GNU Octave, Matlab yedek

Ağ yönlendiricileri bir yöneticisi

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.