Home > OpenGeo Suite: GIS Oprogramowanie świetny przykład, myślałem na słabości w modelu OSGeo

OpenGeo Suite: GIS Oprogramowanie świetny przykład, myślałem na słabości w modelu OSGeo

Do dziś, przynajmniej w środowisku geoprzestrzennych, każdy profesjonalny z neutralnego myślenia uznaje, że oprogramowanie open source jest tak dojrzały jak komercyjne oprogramowanie, a pod pewnymi względami lepsze od niego.

Strategia standardów pracował bardzo mądrze. Chociaż wątpliwe jest jej aktualizacja bilans przeciwko wymaganej energii dla rozwoju technologicznego, a może było to podwaliny dla sukcesu w innych przedsięwzięciach, takich jak społeczności, filozoficznego podejścia, ekonomii i innych pomysłów, które były wykorzystywane do uzasadnienia modelu, które ostatecznie są również potrzebne.

Jednak sprzedać Otwarte rozwiązania źródło nie jest łatwe w środowiskach biznesowych i rządowych z wielu powodów, które częściowo są zakorzenione w konkurencji, ale również jako nieuchronny skutek niedoskonałości modeli, które musi się rozwijać i współistnieć z własnościowego oprogramowania. Decydenci zgłaszających się pytania, takie jak:

 • Jeśli pewnego dnia w wyniku innych aktualizacji platformy pojawi się problem, w takich aspektach jak: bezpieczeństwo, który odpowiada chwili potrzebujemy wsparcia, i za jaką cenę, tak aby pozostawić w budżecie?

 • Biorąc pod uwagę zakres alternatyw w języku, bibliotek, rozwiązań klienckich, rozwiązań internetowych, itp., co kombinacja musimy wybrać, aby zapewnić pełną zgodność z najbliższym?

OpenGeo Suite to rozwiązanie, które nie tylko wykorzystuje wszystkie dojrzałości dostępnych narzędzi, ale to ma również na celu odpowiedzieć na te niedoskonałości modeli. Oprócz nadaje Wspólnocie rozwiązania, które mogą zwiększyć swoje wysiłki na rzecz rozwoju, tworzy wątek, tak zaangażowane komponenty mogą kierować jego ewolucję, i dla firm, OpenGeo Suite zapewnia wymaganą wagę do podejmowania decyzji o otwartym źródle. Chociaż istnieją inne firmy, po pewnym czasie próbuje tę alternatywę, nie było innego wyboru dla mnie, że uznania wysokiej wydajności i kreatywności zespołu myślenia za bezgraniczna, kreatywnego firmy tego rozwiązania.

geoserver gis

Rzućmy okiem na to, co trochę sugeruje podejście OpenGeo Suite:

Jakich narzędzi OpenGeo Suite obejmują?

geoserver opengeoMając tak wiele opcji, rozwiązanie to nie jest złe, to jest normalne, choć nieco komplikuje, jak zapewnić wybór narzędzi w zintegrowanych procesów produkcyjnych. Zły wybór może się kosztowne, jeśli uświadomimy sobie, o tym, kiedy zainwestowaliśmy wysiłki w zakresie badań, rozwoju, szkolenia, a przede wszystkim, nieściągalne czasie.

Na przykład, tylko w zakresie rozwoju języka, mamy zagadkę wynikających z potrzeb społecznych, wielu z nich robi dokładnie to samo, inne emulacji w inny sposób, niektóre z unikalnych cech w prostych procedur, które, jak już będzie wszystko, aby je mieć. Zobaczmy to rozdzielanie funkcji i języków, choć muszę szczerze mówiąc, podział na kategorie nie jest wyłączne i w niektórych przypadkach trudno jest odróżnić granicę:

 • Na poziomie klienta, który jest najbardziej popularny kontekście są: QGIS, Trawa, ILWIS, Saga, Kapaware oparty na C + +. gvSIG, Jump, uDig, Kosmo, LocalGIS, GeoPista, SEXTANTE oparty na Javie. MapWindow, przez jego strony jest oparty na ActiveX. NET.
 • W bibliotekach mamy: GDAL, OGR, Proj4, FDO, GEOS na C + +. GeoTools, WKB4J, WST i Bałtyckiego w oparciu o Java. NTS, GeoTools.NET, SharpMap pracuje. NET.
 • W zakresie rozwiązań internetowych, które są obecnie, biorąc wielki boom: Mapserver, MapGuide OS na C + +, GeoServer, magisterskie, GeoNetwork na Javie. OpenLayers, ulotki i Ka-Mapa w JavaScript, MapFish na Pythonie, MapBender w PHP / Javascript.
 • Jako odniesieniu do baz danych ‘, PostgreSQL jest niekwestionowanym dominujący, ale także istnieją inne rozwiązania.

Powyżej pokazuje, że możliwe jest zamontowanie układu niemal każdych warunkach. Co więcej, wielu z nich, nawet jeśli urodzili się w języku, teraz obsługiwane innych. Wielu z nich również urodził się jako klienta, ale są zdolne do zarządzania danymi w sieci, a w przypadkach, takich jak otwarte warstw, możliwe jest nawet rozwijać się w środowisku internetowego niemal wszystko, co jest zrobione na narzędzia klienta.

Darmowe oprogramowanie, które musimy wykorzystać połączenie?

OpenGeo zdecydował się na apartament QGIS jako klienta pulpitu, które w tym momencie, już zasługuje na kategorię pozycji “w eGeomate. Dla sieci wybrali GeoServer jako serwer danych, który działa na Tomcat, Jetty jako Runtime Environment Java, GeoWebCache dla teselacji i OpenLayers jak biblioteki, choć to ostatnie rozwiązanie nie wymaga rejestracji rozważa rozwiązania jak ulotce, która rośnie z wielkim powodzeniem, zwłaszcza przez ITS model oparty na wtyczkach i jej potencjału z aplikacji mobilnych. Spójrz, że mogą przejść do linii jednego języka, ale teraz chciałbym zobaczyć macierz analizy, które doprowadziły ich do tej definicji.

Bądźmy szczerzy, każdy może wdrożyć te rozwiązania poprzez indywidualne. Co OpenGeo jest to instalator z wersji tych komponentów “z ulepszeń, które czynią bardziej wydajnych żmudnych procedur, na przykład:

 • Instalator umożliwia montaż ostro. Możesz wybrać, które komponenty chcesz zainstalować, usunąć lub odinstalować. Dla tych, którzy do czynienia z aparatu wykonawczego Java i szczęśliwa “Error 503” będzie wiedział, jego użyteczność.
 • Istnieją różne instalatory: Windows, Mac OS X, CentOS / RHEL, Fedora, Ubuntu i serwerów aplikacji.
 • Najnowsza wersja 4.02 przynosi PostgreSQL 9.3.1, PostGIS 2.1.1, GeoTools 10 GeoWebCache 2.4.3 i GeoServer 1.5 dodatkowo obsługuje OpenLayers 3.
 • W menu start są tworzone bezpośrednie linki do zatrzymywania lub uruchamiania GeoServer i PostgreSQL; również podnieść interfejs użytkownika dla danych załadunku Shapefiles ‘do PostgreSQL (shp2psql), a także dostęp do PostGIS (pgAdmin) bazy danych
 • Również w menu Start nie ma dostępu do localhost, który w tej wersji usuwa interfejs wersji 3 klienta, z panelem sterowania do GeoServer czysty, GeoWebCache i usług GeoExplorer.
 • Ten produkt, GeoExplorer, jest bez granic imponujący rozwój oparty na GeExt który służy jako widza danych dla GeoServer, umożliwia przesyłanie danych z pliku lokalnego lub z magazynu danych, a można ustawić kolor, grubość linii, przezroczystości, etykietowania, w tym przepisy i zapisywanie bezpośrednio na pliku stylu GeoServer (SLD). Nikt w jego zmysłach działa to tylko z kodem i GeoExplorer to doskonałe rozwiązanie –mimo że więcej rzeczy
 • geoserver boundlessZainstalowany GeoServer wersja zawiera link do importu danych, i może tworzyć początki z lokalnych warstw kształtów, w tym PostGIS z których informacje z bazy danych może być przeniesiony do innego zawarte z localhost do usług hostingowych, to jest ciekawe, że przesyłanie danych rozwiązuje problemy OGR2OGR że, chyba że są wykonane z linii konsoli rzucać trudności, gdy warstwa MultiPolygon jest podniesiona, bo domyślnie jest to proste wielokąt
 • W tym przypadku pojawia się, ponieważ usługi WPS w opcji instalacji postanowiłem je zintegrować.
 • W czasie instalacji, można dodać GeoServer Dodatki takie jak CSS Styling, CSW, klastrów oraz wsparcie dla GdaĹ zdjęciami bibliotek. Jest też dodatek dla PostGIS, który obsługuje chmury punktów “w bazie danych, jak i klienta można również zainstalować GDAL / OGR. Dla programistów jest opcja instalacji webapp SDK i GeoScript.
 • W przeciwieństwie do mojej wersji hostowanej na serwerze, widzę, że jest więcej możliwych źródeł danych, które z pewnością można dodać, ale w przypadku wersji dołączonej do OpenGeo Suite przynosi tekst rozdzielany przecinkami, H2, H2 JNDI, SQL Server, OGR , Oracle i garstka możliwości w rastrowych tła.

Co z QGIS?

 • Najlepszy ze wszystkich, bo dla QGIS został stworzony świetny plugin o nazwie OpenGeo Explorer, z którymi można komunikować się z bazą PostgreSQL, a także z GeoServer. Stąd można edytować SLD, przesunąć warstwy, grupy warstw, edycja nazwy, usuwanie, przeglądanie obszarów roboczych, warstwy w pamięci podręcznej, itp.
 • Jeśli warstwa jest usunięta, SLD usunięto, a wszystko to jest konfigurowany i ostatecznie osiąga pracy z klientem, co jest sterującego powyżej, synchronizacja może być za pomocą API spoczynkowym.
 • Przez co teraz nie ma to shp2psql ale nie będę się dziwić, że potem zintegrować je w tym samym panelu, być może tak przejrzyste, jak wtyczki Spit, że, w przeciwieństwie do interfejsu, połączenia sklepu, może przesłać kilka warstw w bloku, postęp Bar jest bardziej realistyczne i komunikaty o błędach są bardziej zrozumiałe.

Z tym, OpenGeo Suite nie mówi, że to jest magiczne receptury. Ale na pewno będzie poruszać się znacznie społeczności do tej preferencji, zwłaszcza, że ​​firmy, które sprzedają kursy wolą uczyć tę trasę, która gwarantuje krótszy czas nauki.

Łączony jest kompatybilny z innymi narzędziami, które mogą być montowane na serwerze.

Wpływ, że pochodzi z OpenGeo Suite

Zobaczymy, jaki wpływ ma to na społeczność, bo za bezgraniczną są ludzie z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, który został zaangażowany w rozwój narzędzi i bibliotek, które teraz tworzą sektor zrównoważonej. Ale zwłaszcza ekspertyzaprzedsiębiorczości i usług marketingowych, które często jest marnowana z poziomu technicznego. Wspomnieć co najmniej sześć:

 • Eddie zalewy i Ken Bossung, założyciele jonowe, firma, która kupiła ERDAS w 2007 roku i jest obecnie własnością firmy Leica.

 • Andreas Hocevar i Bart van den Eijnden, które zanurzono w OpenLayers 2 i rozwoju GeoExt.

 • Victor Olaya, który pozostawił nam to dziedzictwo SEXTANTE,

 • Paul Ramsey, pierwsi inicjatorzy PostGIS.

Kolejny pozytywny wpływ ma na formalności wielkiego przedsiębiorstwa, że ​​bez rynku staje się potworem, – który jest zawsze ryzykiem, przynosi formalność, aby konkurować z firmami z sektora prywatnego w obszarach takich jak wsparcie, wiarygodności, bezpieczeństwa i kontroli jakości w ciągu zmiany.

boundlessOferta usług Nieograniczone działo, od migracji platformy usług wsparcia rocznych wydaje się zgodna z rynkiem korporacyjnym i instytucjonalnym, które stopniowo rozumie różnicę mając wsparcie lokalnych i biznesu. To nie powinno być łatwe na tym rynku, ale widzimy, z przyjemnością, jak instytucje dojrzewają w myślach, biorąc pod uwagę rozwój oprogramowania oraz informacje jako składnik aktywów, więc był sposób, w jaki się to przez przypisywanie pracy mechanik samochodowy dla swoich kierowców do ubezpieczenia i wynajem specjalistycznego usługi dla firm dystrybucyjnych.

W modelu open source, jest szansą dla każdego. Więc to, co oferuje Bezgraniczna, jest tam, a możliwość bycia partner; Poza to zdolność tych, którzy chcą zwiększyć ich zdolność do sprzedaży usług w zakresie wdrażania, szkolenia, wsparcie i rozwój. Przykład wydaje nam cenne i dobre lekcje, uczyć się i uzupełniają wysiłki, które w inny sposób prowadzi Fundację gvSIG, które omówimy przy innej okazji.

Pobierz OpenGeo Suite.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.