Home > OpenGeo Suite: Bir CBS Yazılım büyük bir örnek, OSGeo modelin zayıf üzerine düşünce

OpenGeo Suite: Bir CBS Yazılım büyük bir örnek, OSGeo modelin zayıf üzerine düşünce

Bu gün için, en azından coğrafi ortamda, nötr düşünce ile herhangi bir profesyonel, açık kaynak yazılım, ticari yazılım olarak, ve ona üstün bazı yollar gibi olgun olduğunu tanır.

Standartlar stratejisi çok akıllıca çalıştı. Teknolojik gelişmeler için gerekli enerji karşı denge güncelleme tartışılır olsa da, belki de bu tür sonuçta da vardır topluluk, felsefi yaklaşımı, ekonomi ve modelini haklı göstermek için kullanıldı diğer fikirler gibi diğer çalışmalarında başarı için temelini attı ne oldu gerekli.

Ancak, Açık Kaynak çözümleri satmak gelişmeye ve özel yazılım ile birlikte gerekir kısmen rekabet köklü ama aynı modeli zayıflıkların kaçınılmaz sonucu olarak birçok nedenden dolayı iş veya hükümet ortamlarında kolay değildir. Karar vericiler kendileri gibi sorular olun:

 • Diğer platformlar güncellemeleri sonucunda bir sabah güvenlik gibi yönleriyle, bir sorun görünüyorsa, bütçelenen bırakacak şekilde, kim desteğe ihtiyacımız an yanıt verir ve ne fiyata olur?

 • Vb dil, kütüphaneler, istemci çözümleri, web çözümleri, alternatiflerin aralığı verilen biz yakın tam uyumluluğu sağlamak için ne kombinasyonu seçmelisiniz?

OpenGeo Suite mevcut tüm araçları vadesini güçlendirir değil sadece bir çözümdür, ama aynı zamanda bu modeli zayıflıklara cevap vermeyi hedefliyor. , Toplumuna, kalkınma çabalarını artırabilir bir çözüm vererek ilgili bileşenleri kendi evrimini rehberlik eder şekilde bir iş parçacığı oluşturur ve işletmeler için ek olarak, OpenGeo Suite açık kaynak üzerinde karar vermek için gerekli ciddiyet sağlar. Diğer şirketler olsa da, bu alternatif çalışırken bir süre sonra, başka bir seçenek benim için orada değildi sınırsız, bu çözümün yaratıcı şirketin arkasındaki düşünce ekibinin yüksek kapasite ve yaratıcılık tanımak.

geoserver gis

En OpenGeo Suite yaklaşımı ima bazı göz atalım:

OpenGeo Suite içermez hangi araçlar?

geoserver opengeoPek çok çözüm seçenekleri olması biraz entegre üretim süreçlerinde araçları seçilmesini sağlamak için nasıl zorlaştırıyor rağmen, normal, kötü değil. Biz araştırma, geliştirme, eğitim, ve her şeyden önce, kurtarılamayan zaman içinde çaba yatırım yaptık biz bu konuda fark varsa bir yanlış seçim pahalı alabilirsiniz.

Örneğin, yalnızca dil gelişimi açısından, biz onları çok başka bir şekilde taklit tam olarak aynı, diğer yapıyor, toplumun ihtiyaçları, kaynaklanan bir bulmaca var, biz tüm bunları sahip olurdu zaten gibi basit rutinler benzersiz özellikleri ile bazı. Ben dürüst olmak gerekir, ancak, sınıflandırma münhasır değildir ve bazı durumlarda sınır ayırt etmek zor, özellikleri ve dilleri bu ayrımı görelim:

 • Istemci düzeyinde olan en popüler içerik konusudur: C + + dayalı qgis, Çim, ILWIS, SAGA, Kapaware. gvSIG, Jump, uDig, Kosmo, LocalGIS, GeoPista, SEXTANTE Java tabanlı. MapWindow, kendi ActiveX yan tarafından. NET dayanmaktadır.
 • Kütüphanelerde biz var: GDAL desteği, Ogr, Proj4, FDO, GEOS C + +. Java tabanlı GeoTools, WKB4J, JTS ve Baltık. NTS, GeoTools.NET, SharpMap üzerinde çalışıyor. NET.
 • Şimdi büyük bir patlama alıyor web çözümleri, açısından: MapServer, MapGuide OS üzerinde C + +, GeoServer, Derece, Java GeoNetwork. OpenLayers, JavaScript Broşür ve Ka-Map, PHP / JavaScript Python, MapBender üzerinde MapFish.
 • Veritabanlarının ilgili olarak Postgrees tartışmasız hakim olduğu, ama aynı zamanda başka çözümler vardır.

Yukarıdaki hemen hemen her ortamda bir sistemin monte edilmesi mümkün olduğunu göstermektedir. Dahası, onlar bir dilde doğmuş olsa da birçoğu artık diğerleri destekledi. Birçoğu da müşteri olarak doğdu ama web verilerini yönetme yeteneğine sahip ve Açık Katmanlar gibi durumlarda, bir web-tabanlı bir ortamda bir istemci araç üzerinde yapılan hemen hemen her şeyi geliştirmek bile mümkün edilmiştir.

Hangi özgür yazılım kombinasyonu biz kullanmanız gerekir?

OpenGeo suite karar Qgis bir masaüstü istemcisi olarak, o, bu noktada, zaten eGeomate bir ürün ‘kategorisini hak ediyor. Web için onlar zamanı Java ortamı olarak, GeoWebCache kütüphane olarak mozaikleme ve OpenLayers için bu son seçenek gerekli kayıt, özellikle onun tarafından büyük bir başarı ile büyüyor Talimatı gibi çözümleri dikkate olmasa da Tomcat, İskele üzerinde çalışan veri sunucusu olarak GeoServer seçti Eklentiler ve mobil uygulamalar ile potansiyele dayalı bir model. Tek bir dilin hat için gidebiliriz Bak ama şimdi ben bu tanımın bunları açmıştır analiz matrisi görmek istiyorum.

Açık olalım, herkes bireysel tarafından bu çözümleri uygulayabilirsiniz. : Örneğin; Ne OpenGeo içeren daha verimli sıkıcı rutinleri yapmak iyileştirmeler ile bu bileşenlerin sürümleri ile bir yükleyici

 • Yükleyici keskin montaj yapar. Sen yüklemek, kaldırmak veya kaldırmak istediğiniz bileşenleri seçebilirsiniz. Java çalışma zamanı motoru ve mutlu ‘Hata 503’ ele sahip olanlar için kendi programını bilecek.
 • Windows, Mac OS X, CentOS / RHEL, Fedora, Ubuntu ve Uygulama Sunucuları: Farklı montajcılar vardır.
 • Son 4.02 sürümü PostgreSQL 9.3.1, 2.1.1 PostGIS, GeoTools 10 GeoWebCache 2.4.3 ve GeoServer 1.5 getiriyor, ek OpenLayers 3 destekler.
 • Başlangıç ​​menüsünde GeoServer ve Postgres durdurmak veya başlatmak için doğrudan bağlantılar oluşturulur, aynı zamanda Postgres için shapefile ‘veri yükleme (shp2psql) için kullanıcı arayüzü yükseltmek ve aynı zamanda PostGIS (pgAdmin) veritabanına erişmek için
 • Ayrıca start menüsünde bu sürümde GeoServer, GeoWebCache ve GeoExplorer hizmetler için temiz bir kontrol paneli ile, sürüm 3 müşterinin arayüzünü kaldırır localhost, bir erişim vardır.
 • Bu ürün, GeoExplorer, GeoServer için bir veri izleyici olarak hizmet GeExt dayalı bir Sınırsız etkileyici bir gelişme, yerel bir dosyadan veya bir veri deposundan veri yükleme sağlar ve kuralları da dahil olmak üzere renk, çizgi kalınlığı, şeffaflık, etiketleme, ayarlayabilirsiniz olduğunu ve GeoServer stil dosyası (SLD) üzerinde doğrudan tasarruf. Onun aklı başında hiç kimse sadece kod ile bu işleri ve GeoExplorer mükemmel bir çözümdür –daha fazla şeyler yapar rağmen
 • geoserver boundlessGeoServer yüklü sürüm veri ithalat için bir bağlantı içeren ve bir veritabanından bilgi Localhost gelen barındırılan bir hizmet dahil başka taşınmış olabilir hangi ile PostGIS dahil olmak üzere yerel şekil katmanları, gelen kökenleri yaratabilir; ilginç olduğunu bu veri yükleme onlar konsol hattı ile yapılır sürece MultiPolygon tabakası kaldırıldığında, varsayılan basit bir çokgen olduğu için, zorluklar atmak ogr2ogr sorunları çözer
 • Install seçeneği ben onları entegre karar verdim, çünkü bu durumda, WPS hizmetler görünür.
 • Yükleme anda, CSS Styling, CSW, Kümelenme ve GDAL görüntüler arşiv desteği gibi GeoServer Eklentiler ekleyebilirsiniz. Bir eklenti PostGIS için veritabanı üzerinde noktaların bulutlar destekler ve istemcisi olarak da GDAL / Ögr yükleyebilirsiniz da vardır. Geliştiriciler için WebApp SDK ve GeoScript yüklemek için bir seçenek yoktur.
 • Sunucu üzerinde barındırılan benim sürümü aksine, ben kesinlikle eklenebilir daha olası veri kaynakları olduğunu görmek, ama OpenGeo Suite ile gelen sürüm durumunda, virgülle ayrılmış metin getiriyor, H2, H2 Jndi, SQL Server, OGR Oracle ve raster arka olasılıkların bir avuç.

Ne qgis hakkında?

 • Tüm iyi, qgis sen Postregs tabanı ile ve aynı zamanda GeoServer ile etkileşim hangi ile OpenGeo kaşif olarak adlandırılan büyük bir eklenti oluşturulduğu için çünkü. Buradan, SLD’yi düzenlemek katmanları, katman grupları, düzenleme isimler, silme, görünüm çalışma alanları, önbellek katmanları, vb taşıyabilirsiniz
 • Bir katman çıkarılırsa, sld kaldırılır, tüm bu yapılandırılabilir ve sonunda yukarıda ne olduğunu kontrol istemciden bir iş başarır ve senkronizasyon REST API kullanarak yapılabilir.
 • Şimdi ne yok shp2psql ama ben sonra onlar ilerlemeyi, UI aksine, mağaza bağlantıları, blok çeşitli katmanları yükleyebilir, Spit eklentisi olarak belki de şeffaf, aynı panele entegre olduğu sürpriz olmayacak bar daha gerçekçi olduğunu ve hata mesajları daha anlaşılır.

Bu grubu, OpenGeo Suite Bu sihirli reçete olduğunu söyleyerek değildir. Kursları satan şirketler daha kısa bir öğrenme eğrisi garanti bu yolu öğretmek için tercih edebilirsiniz özellikle çünkü ama kesinlikle bu tercihine toplumun çok hareket edecek.

Combo sunucu üzerinde monte edilebilir diğer araçlar ile uyumludur.

OpenGeo Suite ile birlikte darbe

Biz bu topluma ne etkisi görürsünüz; Sınırsız arkasında artık sektör sürdürülebilir hale araçları ve kütüphaneler geliştirme dahil olan bu alanda çok deneyime sahip insanlar var çünkü. Ama özellikle birlikte uzmanlıkgirişimcilik ve pazarlama hizmetleri, hangi sıklıkla teknik seviyesinden israf edilmektedir. En az altı bahsetmek gerekirse:

 • Eddie Turşu ve Ken Bossung, İYONİK kurucuları, 2007 yılında ERDAS aldım ve şimdi Leica aittir şirketi.

 • OpenLayers 2 ve GeoExt geliştirme batırılmıştır Andreas Hocevar ve Bart van den Eıjnden.

 • Bize SEXTANTE bu mirası bıraktı Victor Olaya,

 • Paul Ramsey, PostGIS ilk başlatanlar.

Her zaman böyle bir destek, güvenilirlik, güvenlik ve gelişmeler üzerinde kalite kontrol gibi alanlarda özel sektör şirketlerine karşı rekabet için bir risk getiriyor formalite – Başka bir olumlu etkisi pazar canavar, olmadan, büyük şirketin formalite üzerinde.

boundlessSınırsız sunduğumuz hizmetler, platform göç yıllık destek hizmetlerine kadar kademeli olarak yerel ve iş destek olan farkı anlar kurumsal ve kurumsal pazar ile uyumlu görünüyor gelmiştir. Bu pazar kolay olmamalı, ama biz bir varlık olarak yazılım geliştirme ve bilgi dikkate alınarak, kurumlar düşüncede olgun nasıl zevk ile görmek, bu yüzden özel sigorta işe kendi sürücüler için oto tamircisi iş atamalarını üzerinden yapılan ve yol oldu dağıtım şirketlerine hizmetler.

Açık kaynak modeli, herkes için fırsat var. Peki Sınırsız sunduklarını, bir olmak için bir fırsat var,ortak, Ötesinde uygulama, eğitim, destek ve geliştirme alanında hizmet satışı yeteneklerini geliştirmek isteyenlerin yeteneğidir. Örnek bize değerli ve diğer yollarla başka bir vesileyle görüşecek gvSIG Vakfı, yol çaba öğrenmek ve güzelleştirmek için iyi dersler ile görünüyor.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.