Home > Open Street Map ile Manifold bağlayın

Open Street Map ile Manifold bağlayın

Bir süre önce bu Manifold Google, Yahoo ve Virtual Earth bağlanabilir konuştu. Şimdi tesadüfen # Jkelly adlı bir forumda kullanıcı tarafından C geliştirilmiştir Open Street Haritaları (OSM), ile bağlantı için konnektör ortaya çıkmıştır.

Haber bu hafta ortaya çıktı Manifold forumu, Nerede olduğunu kimse nasıl yapıldığını görmek ve icat çalışın böylece kodu olarak bağlamak için. Dll yüklü başka bir hem duman (İspanyol Deyim: “Fumada”, fikir).

Bunu yapmak için nasıl

Bunu yapmak için, biz gerekir indir, Şimdi Manifold Forum dan tarafından,. Dll sadece diğer bağlantı olan yerde “program dosyalarının / Manifold Sistemi /”, yerleştirilmesi.

Daha sonra “Dosya / resim / link / manifoldu görüntü hizmetleri” ile yapılır katman yüklemek için

Bu Yahoo Maps, Google ve Virtual Earth seçebilirsiniz bir panel sağlar. Şimdi de artık Virtual Earth katmanları görmek gerekir:

  • Mapnik
  • Osmarender
  • Cloudemade en döngüsü haritası

clip image00140 Connect Manifold with Open Street Map

Sonuçlar

Sonunda biz OSM gördüğünüz gibi bağlantılı bir görüntü katmanı var ve biz katman şarj etmek için şu anda çok karar verirseniz önbellek saklanabilir yakınlaştırır yapılabilir. Ayrıca ayrılabilir, bu yüzden bize piksel boyutu seçmek için bu seçeneği verecek ve yerel kapsama devam edecek.

clip image00230 Connect Manifold with Open Street Map

Bir harita görüntülemek için, sadece görünümü (harita) sürükleyin ve sistemi OSM aynı değil durumda, aynı projeksiyon olmadığını uyarır var. Daha sonra aşağıdaki sekmesinde, OSM katmandan biz sağ fare ile tıklayın ve “kullanım projeksiyon” seçin ve hazır yapmak dağıtım ekledi.

Bu, büyük vektör veritabanlarının çevrimiçi biri önce, iyi bir jest görünüyor gibi Biri diyor, Mağaza geniş bir ortak ‘ağı milyon 364 üzerinde ürün kalemi. Bu Global Mapper ve CadCorp gibi diğer ürünler yapmak.

Güncelleme: Ayrıca vardır yüklendi Google Earth Arazi ile bağlanmak için bir kütüphane.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.