Home > Nie zajmujemy tachimetru robota?

Nie zajmujemy tachimetru robota?

Kilka dni temu miałem przyjemną rozmowę z egeomated przyjaciel na wykorzystaniu Jestem teraz daje do odbicia i jeśli robota będzie mi pomóc w jakikolwiek sposób, aby zminimalizować czas. Tutaj Podsumowując część rozmowy.

clip image001242 Do we occupy a robotic total station?Czym jest to, co nazywamy robotic stacji roboczej.

W skrócie, jest sprzęt, który ma zdolność do wyszukiwania na własnej bramki, robi zamiatać dopóki nie założył. Współpracuje z ręcznym kolektora, która funkcjonuje do stacji od miejsca, w którym jest umieszczony. Pryzmatu

Każda marka ma już zabawki, które to zrobić, najlepszy jaki widziałem w tym zadaniu są ostrości.

I nie wiem, czy teraz Sokkia ma odbicia, ale Topcom rzeczywiście.

Gdy go nie używać.

W konwencjonalnych badaniach, takich jak katastru, widzę małą użyteczność na tym, co najmniej z dwóch powodów:

1. Może być powolna. Co się dzieje, jest to, że jeżeli operator kolejowy opuszcza wyrównane sprzętu, wykonuje instrukcję kolektor i idzie z pryzmat spodziewać się, że sprzęt go znaleźć, będzie kilka niespodzianek. Jedną z nich jest to, że urządzenie będzie w cyklu, w kierunku ruchu wskazówek zegara, dopóki nie znajdzie się pryzmatu, a jeśli ta porusza się w przeciwnym kierunku, to wymiata prawie pełny okrąg dla każdej pozycji.

Być może, jak egeomated przyjaciel powiedział, jeśli te drużyny miałyby czujnik, który będzie pracować z częstotliwością UHF kurwa, że ​​będzie szybkie przeszukiwanie na 4 ćwiartki, tak, że będzie znaleźć pryzmat, a następnie po prostu zrobić skan w tym kwadrancie. Pozwoliłoby to zaoszczędzić dużo czasu.

2. To nie jest bezpieczne. Kryterium to zostało częściowo wędzone, myślenia w krajach, w których praca jest drogie i to jest możliwe, aby zapisać bez asystentów. Tak więc, geodeta staje się operator stacji, który również idzie z pryzmatu, a także ładuje statywu, własny ochroniarz, wreszcie staje się jakby “cały-man”. Ale to kryterium nie ma zastosowania do krajów hiszpańskojęzycznych, w którym koszty wypłat asystenta jest stosunkowo niski i gdzie zamiast krajach rozwiniętych, całkowitego ograbienia stacji dzieje się chociaż trzeba uzbrojonego strażnika w pobliżu.

Gdy jest okazja, aby go używać.

Sam widziałem, jak stosowanie jest z praktycznych odbicia. Jest to funkcjonalność, że niektóre nowoczesne stacje przynosi, który sprawia, że ​​rozmach całego obszaru, tak jak radar, a następnie jest on przetwarzany w trzech siatki wymiarowej. Sprawa byłaby na przykład praca, która sprawia, masowy ruch gleby, cięcia, wypełnia; ze skanu o 6 rano będziemy mieć stan początkowy, jest umieszczona na tym samym miejscu, na 5 pm, w 5 minut będzie można obliczyć wielkości produkcji.

Również dla wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy, takich jak ten, ogłoszony przez firmę Leica na stronie Hexagon (firma, która niedawno Zakupione Intergraph)

clip image002172 Do we occupy a robotic total station?

Jeśli jeden z tych dni, rząd USA zatrudnia osoby do badania każdego ściągaczem nosa Jerzego Waszyngtona … na pewno, robot jest idealny.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.