Municipal Katastru, który ze sposobów jest

Kilka lat dokonywania katastru i zawsze jest bardzo częste pytanie. Jaki jest najlepszy sposób robi katastru?

Trzeba przyznać, że to nie jest przepis, ponieważ istnieją różne warunki, które muszą być brane pod uwagę, a każda metoda może mieć przeciwne zmienne w różnych terytoriach. Więc ten post ma na celu wyjaśnienie tego tematu; weźmy wolno żuć niektórych aspektów, które mogą być przydatne do podejmowania decyzji, a w tym samym czasie, co z rzecz wspomagania produktywność była uznanym forum dyskusyjne kilka dni temu.

clip image001241 Municipal Cadastre, which method is appropriate

Dlaczego komunalnych katastru. I to wyjaśnić, ponieważ po jest stosowane w środowisku, w którym gmina chce, aby jego rejestru, albo przez nich lub przy wsparciu wspólnego projektu. To nie dotyczy dużego projektu modernizacji regionalnym lub krajowym, prowadzony przez scentralizowany podmiot, który będzie w stanie lepiej realizować projekt i mieć więcej pieniędzy … ale także więcej wskaźników pozostałe do spełnienia.

Scenariusz jest zatem regularne gmina rozmiar, który odbędzie się w przybliżeniu około 5000 budynków komunalnych w głównych miastach, około 4 dużych społeczności, ale mniej niż 1000 obiektów, a reszta to tereny wiejskie lub jak są one nazywane ponadto, rustykalny .

Kataster, za co? Jest to temat ważny do zdefiniowania, ponieważ precyzje kryteria katastru z podejściem prawnym nie może być taka sama, jeśli celem jest tylko podatkowych lub kontroli w zakresie wykorzystania gruntów. I to jest również ważne, ponieważ jeśli jest metodologia oceny, pomiaru budynków “lub trwałe wycena uprawy wymaga innych kryteriów do efektywnego procesu.

Priorytetem dla gminy, która nie ma katastru nie jest w swojej precyzji, jest mieć go w ogóle do użytku. Więc to musi być uznane metody, które są trwałe, które pomagają koniec pełnego gminy geodezji, aby poświęcić się do użytku, zaktualizować i poprawić jego dokładność.

Niektóre metody próbowałem. Ostatnich czterech lat próbowaliśmy różne alternatywy, w zależności od warunków gminy, tu podsumować kilka:

  • Fotogrametria. Stopniowo, w miastach metoda ta spada z użycia, głównie dlatego, że nie jest to ekonomiczne w stosunku do jego precyzji. Żadna firma nie będzie lot nad 10.000 metrów wysokości okolic bardzo mały obszar miejski, robi to dla całej gminy mogą być nieosiągalne ze środków własnych. Następnie, w przypadku korzystania Fotointerpretacja w obszarze miejskim, to zawsze należy mierzyć fronty i wreszcie precyzja nie będzie bardzo dobrze w miejscach, gdzie ludzie walczą ze sobą na 10 cm. Jednak na obszarach wiejskich jest rzeczywiście bardzo praktyczne, ponieważ osiąga większy zasięg bez konieczności przechodzenia każdą granicę i precyzja jest stosunkowo wystarczające, ponieważ działki są duże obszary.
  • Interpretacja Photo GPS +. Jeśli masz to ortofoto może być dość clip image002171 Municipal Cadastre, which method is appropriatestosuje się do wsi z bardzo dobrymi wynikami. Wyjaśnienie, że my ortofotomap z nawiązują do fotografii z lotu ptaka, jak zdjęcia satelitarne orthorectified że teraz pokazuje pixel mniej niż jeden metr ma zbyt wiele zakłóceń w obszarach o nieregularnej topografii, więc do tego zadania lepiej użyć orto od Google. W praktyce okazało się, że łączne stosowanie drukowanych ekspansji (ortofotomapy) i niskiej dokładności GPS (Garmin od 3 do 5 metrów) przynosi konkretne rezultaty niż kliknięcie zdjęcia lotnicze i stereoskopowego każdy z nich, aby następnie przenieść go do rozszerzenia.

Nie mówię, że są do dyspozycji, ale wątpliwe, dla projektów w małych gminach, w ich efekcie do innych obiektów, które teraz pozwalają GPS z wyświetlaczem rastrowych lub dlatego, że nie zawsze można mieć dostępne rówieśników lub zasobów ludzkich, zdolnych do opanowania techniki. Kliknij fotografii nie przynosi korzyści w zakresie precyzji, bo tylko szerokość rapidographs na ortofotomap 1:10000 drukowanym będzie 10 metry plus zgromadzonych błędów z oprogramowania ortorektyfikacji. Istnieje również pytanie, czy krawędź wzgórza, że ​​jej stereoskopowe wyświetlacze porządku, ale nie widać na wydruku, musi zostać odrzucone, ponieważ praktyka pokazuje, że jest to możliwe dla technik, które wykorzystuje metody konwencjonalnej; rookie nie będzie wiedział, co wykonać na jeden z dwóch sposobów, a lepiej się kilka punktów z GPS do jego orientacji. A potem, z innych informacji, takich jak interpretacji przestrzennego, aktualne techniki teledetekcji zrobić lepiej i taniej pracy z nadzorowanej klasyfikacji.

· GPS + kompas. Metoda ta jest przydatna, jeżeli masz mało pieniędzy. Użyłem w miastach, korzystając z pary GPS z dokładnością sub-metrową do przetwarzania siatkę ulic, a za pomocą kompasu, aby zawiązać końce. Ponieważ jest on używany taśmę do mierzenia fronty, błąd zostanie przeniesiony na ulicę, pozostawiając względną dokładność granice w mniej niż 10 cali i bezwzględną względem cumowania GPS w pobliżu metra. Fundusze powinny być mierzone i brane łożyska z triangulacji. To nie jest właściwe, jeżeli badanie ma skutków prawnych, lub gdy będą miały tytuł lub certyfikaty katastralnych z wartości prawnej, na które nie zajmowały dużo pola kontroli w czasie clip image003131 Municipal Cadastre, which method is appropriateaplikacji.

· GPS + tachimetr. Ta metoda działa, ponieważ pozwala na dobrą precyzję i informacje w 3 wymiarach, że prędzej czy później w końcu będą przydatne. Wymaga Para GPSdo georeference pierwsze dwa punkty wyjściowe, i wziąć kilka-wystarczy-punktów kontrolnych w celu uniknięcia błędu w niewłaściwym przeprowadzaniu tylnej widzenia. Nie musisz całkowitej stacji, może być wynajmowane jak punkty GPS, które mogą być zawarte indywidualnie. Zawsze będzie potrzeba mierzyć środków, które mogą być obsługiwane na ortofotomapy, kompas lub cumowanie triangulacji, która jest najbardziej odpowiednia.

Która metoda polecam.

Gdybym miał dokonać wyboru, to byłoby o całkowitej stacji. Poświęć kilka chłopaków pochodzących z liceum w informatyce, szkolenie ich i zwolnić do pracy, funkcji. Również dla gminy lub związku lub konsorcjum gmin, do nabycia łącznie stacji, który poprowadzi przez 7,000 dolarów nie jest zły inwestycja, ponieważ stosowanie poza badania, katastru przebudowy lub projektów inżynieryjnych to dobra inwestycja. Jest tylko potrzebny, aby szukać kształcenia kadr.

I tu mówię o konwencjonalnej stacji ogólnej, nie ma zastosowania do robotyki w środowiskach, w których praca jest stosunkowo tanie i jeśli blisko pół oko Twoja stacja zostanie skradziony telefon … a jeśli jeszcze go, zaszczyt za.

Podsumowując, kto zdecyduje metody muszą zrozumieć, że mapy ewidencyjnej zawsze będzie niedokładne odbiciem rzeczywistości. I choć nasz pomiar jest dość dokładny teraz, za kilka lat będzie przesłuchiwany przez jego względny brak precyzji w zakresie od góry na Marsie.

Najlepszą metodą jest jeden, który jest zrównoważony ze środków własnych, których inwestycja zostanie zrealizowana w krótkim okresie, w którym będziemy się ukończyć całą gminę zniesione tylko w dwóch okresach rządów.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.