Home > Model kompetencji stosowane do katastralny

Model kompetencji stosowane do katastralny

clip_image001

Ten etap projektu I zostały prowadząc cele do akredytacji technicznych z katastru, dostawcy usług obcych, komunalne, personel techniczny zbrojenia, między innymi. Odbywa się to z celem tworzenia zdrowego przejścia w celu zmiany rządu, który będzie po tegorocznej procesu wyborczego.

Kontekst

W innych krajach, w których więcej agresywności mają już prawa obsługującego publicznego karierę, nie są normy dla osoby, która ma zostać zatrudniony przez agencje rządowe, w tym samorządów, a to gwarantuje ich stabilność, jak wykonują swoją pracę z kompetencji. W tych szerokościach geograficznych, z całego bólu, który pozwala uczciwość, jest tylko propozycją, która trwa 6 lat, w tej kadencji i nie zostanie zatwierdzony podczas gdy wpływ na niezdrowe nawyki patronat polityczny, więc nie ma żadnych regulacji, które mówi, że prezydent nie może wystrzelić więcej niż 70% pracowników technicznych, na przykład do, wręcz przeciwnie, mimo, że są z tej samej partii politycznej może on podjąć pełną zamiatać, bo uczynił obietnice tych, którzy walczyli w kampanii nie ważne ile inwestycja dawcy lub ich samej gminie przeprowadzono tego zasobu.

Więc my zdecydowaliśmy się użyć modelu umiejętności pracy, co jest dość używany w kilku krajach z akademickich i technicznych przypadkach szkoleń. Oczekuje na koniec kolejnych dwóch miesięcy, aby mieć standard, z którym możemy zmierzyć szkolenia oferowane mając zapotrzebowanie na akredytacji … Chociaż w zasadzie to paliatywnej stosuje częściowe, ponieważ ktoś musi promować prawa publicznego kariery.

 

Metodologia

Kompetencje Labor jest zdolność osoby do wykonywania konkretnie działać przynosząc do gry swoją wiedzę, know-how, swoich umiejętności osobistych i przystosowania się do nieprzewidzianych danej sytuacji.

Konkurs nie jest niczym więcej niż WYNIK opiera się na trzech podstawowych aspektach:

 • Co wiedzieć
 • Co można zrobić
 • Co jeden to

Następnie kompetencje są oddzielone od środowiska aplikacji od poszczególnych z nich (takie jak zarządzanie, program GPS mapowanie, wycena nieruchomości …) poprzez ogólne (np. podstawowe trygonometrii, kartografia, i komputera), a następnie krzyż konkursy (planowanie, przywództwo , komunikacja …), aż zakończone uniwersalnych wartości (szacunek, uczciwość, odpowiedzialność …)

clip image00233 The competency model applied to cadastral

Więc normy techniczne Laboral kompetencji to zestaw umiejętności, które są ważne dla określonej grupy pracowników i organizatorów, w tym przypadku, technicy, którzy świadczą usługi związane z ewidencji gruntów i budynków dla gmin, stowarzyszeń i projektów współpracy

Standard kompetencji pracy składa się:

 • Agregaty dla konkurencji (to jest wynik)
 • Elementy konkurencji (to, co jest w stanie zrobić w zależności od wyniku)
  • Kryteria wydajności
  • Zakres wydajności
  • Dowody wydajności i wiedzy
  • Obszar zastosowania

Czego oczekuje?

Jak powiedziałem powyżej, oczekuje się, że w czasie, może to być w ustaleniu utworzonych zasobów ludzkich, ale nie w kategoriach prostego testu, który zapewnia, że ​​wie, jak to zrobić, ale jeśli chodzi o systematyczne norm kompetencyjnych. Chociaż katastru jest dość szeroki temat, będziemy koncentrować się na pracy z co najmniej kilku ról wspólnych w gminach, takich jak:

 • Główny Asystent katastru
 • Kataster Assistant
 • Technik Survey
 • Rzeczoznawca Technician
 • Technik cyfrowych

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.