Home > Model domeny Administracja Land – Kolumbijska przypadek

Model domeny Administracja Land – Kolumbijska przypadek

Administracja ziemia jest obecnie jednym z głównych wyzwań krajach. Nie jest to nowa aspiracja, ponieważ jego funkcją jest więcej niż wyraźne w konstytucji głównych artykułów i różnych przepisów, które regulują stosunki ludzie z prywatnych i publicznych środków krajowych. Jednak nie jest to międzynarodowy trend krajowej tworzenia systemów wzmocnić politykę krajową, w którym mogą być wykorzystane z korzyści oferowanych przez technologię teraz, wymogów globalizacji i oczywiście zapotrzebowanie mieszkańców przez publiczność efektywności s0ervices.

Zostałem również poinformowany, że Kolumbia jest obecnie w procesie ISO 19152 adopcyjnej, znany jako grunty Administration Domain Model. LADM, bardziej niż bycie globalnym standardem zastosowania, jest wynikiem konsensusu wielu specjalistów w dziedzinie zarządzania nieruchomościami, opracowany na podstawie badań dotyczących tego, jak różne kraje świata uczynić to w wyniku Deklaracji w 1998 roku, który powiedział o kataster tradycyjne systemy zastąpienie modele wykorzystują. Jest to główny powód, dla którego LADM nie mogą być znane przez specjalistów związanych z Nauk o Ziemi oraz w kolumbijskiej przypadku, jak można się spodziewać, nie jest postrzegana się jako rozwiązanie, ale z przestrzennym semantycznego punktu widzenia, takie jak czynnik ułatwiający krajowy realizacji polityki zarządzania nie tylko prawa do ziemi, ale w ogóle dla właściwości przez kilku narodów.

cadastreladm colombia

Wspominam kolumbijskiej sprawę, bo będziemy musieli pilnować ich postępu, jako ciekawe ćwiczenia, które z pewnością będą widoczne poza kontekście latynoamerykańskim. W pierwszym etapie, który rozpoczął się w drugiej połowie 2015 roku nie tylko pokazano wyzwanie, które obejmuje dostosowanie różnych instytucji związanych z materiałem i zarządzania dóbr naród niematerialnej; również pomija oczywisty przywództwa i dojrzałość, które nabyły instytucje jak Agustin Codazzi Institute, notariusze i nadleśnictwa rejestracji oraz wpływu współpracy międzynarodowej poszukujących najlepszych praktyk internacjonalizacji.

ladmGeoSmoke w LADM wydaje mądrą decyzję, wobec wyzwań związanych z głównym nurtem planowania i standaryzacji instancje działania jako Programu Wsi Własności formalizacji, Land Restytucji Unit, kolumbijskiej Instytut Rozwoju Wsi INCODER i zdecentralizowanych katastrów, że w niektórych przypadkach wydaje mi mają lepsze warunki niż krajowy przykład na potrzebę dostosowania się do zmian.

Międzynarodowe trendy w zarządzaniu gruntami.

Nalegam, że zarządzanie ziemia nie jest nauką, która jest znana z Katastru – Kancelaria – Planowanie przestrzenne specjalistów większości; będzie to powieść fakt modeli UML zrozumienia, na których występuje standard LADM i sposób, w jaki się zmaterializować schematu instytucjonalnego, który już istnieje na platformy technologiczne obecności oraz istniejących pracuje. Tak, aby uzupełnić ten artykuł, ja uratować nieodwracalne wartości trendów w zakresie administrowania gruntami, które zostały przedstawione w jednym z obecnych warsztatów fazowych i że po prostu może zgłaszać uwagi, które graniczą na skraju oczywiste, ale które stanowią Kolumbijczyk przetwarzać główne wyzwania.

ladm

Aktualizacja procesów informacyjnych decentralizacjaZ centralnych szczeblach samorządów, w ramach perspektywy odpowiedzialność nie tylko za podatku katastralnego, ale także prawnych.

 • The systemy transakcyjne Włączenie przez które operacje te stosunki własnościowe są kontrolowane wśród zainteresowanych stron, w tym rząd w obiektach, które reprezentują prawa interesu publicznego. Interesującym aspektem tej tendencji jest to, że centralizacja nie oznacza więcej biurokracji, ponieważ uzupełniają pierwszego nurtu, w którym transakcje operatorzy są samorządy, podmioty prywatne i pojedynczych osób; ale działa na Systemy transakcyjne krajowe kontrolne.
 • The Bazy korzystania z historią danych administracyjnych i geometrycznych modelowanych zarówno wersjami przestrzennego przechowywania dokumentacji źródeł. Oznacza to nie tylko sprawiają terytorialnych planów badawczych lub zarządzania, ale modelować swoje podsumowanie mieć aplicability na własności państwowej oraz w nawiązaniu do aktualnej wersji
 • ladmThe standaryzowane modele danychużywać niezależnie od platform technologicznych, przyjmując standardy rozumienia model logiczny, który pochodzi zarówno z fizycznego modelu i procesów; niezależnie od tego, czy informacje zastrzeżone lub wolne oprogramowanie jest używane.
 • Model-Oriented Architecture, znane w języku angielskim jako MDA (Model Driven Architecture). Nic proste aspektem, przez pilności ludzkiego interfejsu do paszy danych i umierających ryzyka w czasie bez wczesnych zwycięstw które uzasadniałyby zmianę mentalności kosztów
 • Grunt Rights Integracja, wykorzystanie gleby i planowania przestrzennego, w uproszczeniuPrawa Przedmiot Prawo, Ale rozszerzył się do systemu, który pozwala zobaczyć relację praw poza to, co prawo wyraźnie określa, a które mogą mieć zastosowanie do dóbr materialnych i niematerialnych.
 • Kataster wizja od A koło życia punktu widzenia, z obowiązkiem myśleć w 3D, że choć nie jest to chęć braku sfinalizowania pokrycie 2D wyświetlacz, należy włączyć nawet na poziomie administracyjnym przez miejskich pilną własności intelektualnej i muszą być gotowi dla 4 d, nie tylko z punktu widzenia BIM ale ponieważ relacja czasu zajmuje tylko automatyzację.
 • Orientacja w kierunku prostoty i łatwości obsługi, co implikuje dekryminalizacji propozycję Banku Światowego, aby zakończyć katastru świata w krótkim czasie za pomocą punktowego fabułę jako pilną podstawy, ale włączone do rejestru nieruchomości, spychając precyzję dla przyszłości, kiedy będziemy mieć czas i -money-. Wtedy, być może zdamy sobie sprawę, że świat zrobił resztę jako styl OpenStreetMap.
 • The multidyscyplinarnym integracji osób związanych z zarządzaniem gruntami, każdy z nich czyni to, co odpowiada w swoim systemie, ale replikowania modelu wymiany danych zgodnie z normami interoperacyjności. Oczywiście, to nie implikuje zobaczyć technologię jako celu samego w sobie, lecz jako sposób znanego już cel; Oznacza to, by dodawać stopniowo aktorów, unikając usuwania doświadczenie specjalistów z powodu jej niezgodności z technologią, ale również zwiększenie młody zasób ma być gotowy do przejęcia na trasie, która z pewnością będzie trwać kilka lat.

ladm colombia

Kolumbijczyk wyzwaniem z LADM

Proponuję jako ogólnego zastosowania ćwiczenia umysłowego, śledzić, co będzie robić Kolumbii, która jest szczery, nie mają łatwo, ale to będzie wola polityczna i utrzymywanie przez naród wysokie cele z pewnością skorzystać z możliwości wynikających teraz – że inne kraje już chciałby mieć – Wśród których są dostrzegł:

ladm

 • The Prawo publiczne Włączenie jako jeszcze jeden zapis, że wycisnąć kartograficznego bogactwo i konwertuje go do praw, ograniczeń i obowiązków, zarówno dla podmiotów publicznych i podmiotów prywatnych.
 • Rozwój kataster wielozadaniowy projekty pilotażowe, pod katastralnej zakładka uproszczenia wizji poprzez delegowanie odpowiedzialności za aktualizację danych.
 • A Administracja ziemi węzła konformacji w kolumbijskiej infrastruktury ICDE danych przestrzennych, model, który wykracza poza standardową przepisu geoportali danych.
 • Aktualizacja metodologie, które ułatwiają działanie lokalne rządy i centralną zależność polityk, zwłaszcza w odniesieniu do wyceny ewidencyjnej, ale także otwarcie się do metod geodezyjnych, uproszczenie “chłodny“Złożoności i precyzji przez wyższości utrzymaniu aktualizowane dane.
 • Wytrzymałość na rozciąganie od walki z wielokąta, biorąc pod uwagę nieuniknione scenariusz w kraju do korzystania ESRI prawie jak bóg Geomatyki wersji i uporem ISO-19152 wędzone zachować ARC-węzeł jako jedyny prymitywny sposób wyjaśnienia wszechświata.
 • The Katastru i rejestracja Integracja w unikalnym systemie transakcyjnym, gdzie można zobaczyć nie tylko, kto jest / osoba prawna / public naturalne, ale również związana obowiązki na nieruchomości, jej geometrii i obciążeń prawnych i administracyjnych. To wyzwanie, poza transformacji instytucjonalnej – co nie jest pilne– Implikuje zmianę mentalności w ewidencji globalnej wizji, co do odpowiedzialności państwa, poza interwencją pilnych projektów, z dobrą intencją, ale z dążenia do zbiegają się interesem narodowym polityk publicznych.

· Międzynarodowy widoczność nieaktywny LADM do specyfiki tego, co przez wiele lat dokonały Kolumbijczyków.ladm

Lista życzeń jest nieskończona i dobre poczucie realności, nawet utopijne. Ale to samo uczucie stało nikomu 14 lat temu, kiedy jego mentor ułatwione dwa dokumenty, które zmieniły swój świat widząc drogę; zwłaszcza jeśli dokumenty te były Figura Katastru 2014 projekt wniosku oraz Chrit Lemmen abstrakcyjne “Model Core katastralny Domain“.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.