Home > Mobil Mapper 100 bir bakış

Mobil Mapper 100 bir bakış

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

clip image001246 A look at the Mobile Mapper 100Ashtech son zamanlarda son ESRI Uluslararası Konferansı, Mobil Mapper 6 özellikleri bir evrim onun adı verilen Mobil Mapper 100, az ama ProMark3 için yukarıda hassas gösterilecek olan yeni ekipman modeli, başlattı.

Sonunda şüphesiz çalışmak için eşek olduğunu PM3 düzeni kapalı olduğunu tatili ama hepimiz sorguladı ne sınırlı çünkü Aslında, bu, ben Magellan önümüzdeki yıllarda tutarak olacağına inanıyoruz cihazıdır.

ProMark3 şeytani gibi ArcPad durumda gibi üçüncü parti uygulamaları çalıştırmak izin vermez olmasıdır. Numaraları dedesi gözleri büyüklüğü ile basit ekranlar oyun çok pratik olmasına rağmen.

Bu ikili olmadıkları sürece Promark da, geleneksel tarama şarj etmek için sınırlamalar vardı. Aksi takdirde bize verdi kablosuyla dikkatli bir şekilde tedavi olup olmadığını bir büyük ekipman, bir sorunları (*) Bir gün.

Ayrıca Promark ikili olmadıkları sürece geleneksel tarama yüklemek için sınırlamalar vardı. Aksi takdirde büyük bir takım, dikkatli zaten bir gün bize bir Tin verdi kablo, ise.

Bu post-processing desteklenen rağmen Sonra MobileMapper 6, çift frekans destek vermedi ekipman olarak sınırlı kalmıştır, submetric hassas ulaşmak için yeteneklerini sınırlıydı. Ne de bir temel ve daha sonra acı sayıların büyüklüğü olabilir, bu 100 devralır gibi görünüyor.

Ne MM100 en iyisi

  • Hassas. Cihazları ABD $ 5,000 yakın olmasına rağmen şüphesiz bu, en önemli özelliktir. Bir Promark ve dört kez ne MM6 maliyeti daha neredeyse 2000 $ daha fazla. Bazı kanyonlar veya yüksek hassasiyetli tutan kapakları altında veri yakalama için bir optimizasyon sağlamak olsa da:

Bu SBAS daha az 50 cm gerçek zamanlı, DGPS gerçek ltime daha az 30 santimetre ve RTK veya posta işleme daha az bir santimetre sunuyor.

  • Özellikler GNSS. Diferansiyel düzeltme seçenekleri daha MM6 ile karşılaştırıldığında yenilik ve hatta PM3 şunlardır:

45 paralel all-in-kanallar
-GPS
-GLONASS
-L1 C / A
-SBAS: WAAS / EGNOS / MSAS
BIÇAK Teknoloji
DGPS, RTK ve MobileMapper Office postprocessing
Bir baz olarak ham veri yakalayabilir ve aynı zamanda bir avare olabilir.
NMEA 183 mesaj çıktı
RTCM2.3, RTCM3.1, CMR y CMR +, DBEN,
ATOM (Bu Mesajlaşma Optimize adlı bir Ashtech dalgadır)
VRS, FKP, MAC: gibi üçüncü taraflardan üsleri RTK destekler

  • Pencereler. Eğer ArcPad çalıştırabilirsiniz hangi ile İspanyolca, ya da yakalama veya Windows Mobile 6.5 işletim sistemine navigasyon için herhangi bir uygulama da dahil olmak üzere 11 dilde.
  • Ekstra Yazılım. Bir Ashtech başvurusu, GNSS Araç Kutusu, Mobil Harita Saha ve Microsoft Office Mobile için GNS Kontrol olan Mobil Haritalama ile birlikte gelir. Dışında Internet Explorer, ActiveSync ve el yazısı tanıma için kullanılan Kopyalayıcı gibi diğer uygulamalardan.
  • Bağlantısı açısından, MM6 Bluetooth getiriyor, ama bu şimdi Kablosuz 802.11 destekler. Ayrıca yuvası destekler.
  • MM6 kamera, pusula sensörü, mikrofon ve hoparlör depolama getiriyor gibi.
  • clip image002176 A look at the Mobile Mapper 100 256 MB kart ve lityum pil önceden üç saat içinde yüklenmektedir ile birlikte gelir. Ayrıca, adaptör garip bir şey ama evrensel bir AC şarj cihazı olmadığı için.

Kısacası, gerçek zamanlı submeter cihazıdır. Bu Promark 100 ve ben aynı ama anten ve Jeodezi yazılımı ile anlamak Promark 200, belirtilen çünkü bile bir yenilik, biz, isimleri oyun beklemesin.

Bu kötü görünmüyor, ama kanıtlanmalıdır. Bir ya da iki markalarından biri diğerine temsilcisi aldı, ancak Ashtech Magellan dönen sonra, Magellan olma bu konuda, stabilize başlıyor. Ama MMPRO kez kötü deneyimler, biz Ashtech daha iyi destek kabiliyeti gördük ve biz bu takım için ProMark3 atlama Pro ile ne olarak tamamen eskimiş olun anlamına gelmez bekliyoruz

Peki Artıları, ama onun hata işleme kaotik.

TERCÜME NOTLAR:

(*) dar la lataBir şey gelir bir İspanyol deyim sorunlara neden olur

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.