Home > Między Raka i Google Earth używać do katastru

Między Raka i Google Earth używać do katastru

Od dobrej chwili humor z holenderskiego przyjaciela, ten dzień, I ratować pewne podobieństwo między procesem, który prowadzi na raka w psychologii klinicznej i Google Earth romansu z niewłaściwych celów:

Etap 1: Fright.

google earth precission
Technika idzie do pola, w odpowiedzi na wniosek pomiaru właściciela, który chce sprzedać, który sprawdza, czy są nowe budynki, które nie są widoczne z mapy ewidencyjnej. Potem przychodzi do biura i widzi, że 40 lat temu ortofoto pokazuje tylko winnice na peryferiach, z wielkim działki w tamtejsze warunki.

On nazywa się technika, który został tam 23 lat, starzenie się stereoskopu zawieszonych na szyi i znoszone Leroy która tylko sprawia czcionki dla liter, po walce na nałożenie jednej warstwy na drugą, z pewnością zidentyfikować nie tylko na mapie, co jest w obraz.

Decydują uciekać się do ostatniej nowości roku; Google Earth osiągnęła 2004 i pokazuje kolorowe ostatnio ortofoto który pokazuje budynków.

Potem zaczyna się panika.

Współrzędne teren nie zgadzają z tymi, map, oni są przesunięte więcej niż 20 metrów.

cadastre

-Uważaj-. Czwartorzędowych mówi do niego. -Starożytni kosmici zrobili te współrzędne, i tylko oni mogą je zmienić.

Mając świadomość, że Google nie może być tak źle, przenieść całą swoją warstwę katastralny, aby dopasować obraz. Następnie zadzwonić do swojego szefa i przekonuje go, pokazując cyfrowego modelu terenu, który pasuje do warstwy ewidencyjnej, które zostały wywiezione do Google Earth.

Zadowoleni z nowości, szef plebsu komisji skłania go do wydawania planów każdej nieruchomości, w celu sprzedaży dla wszystkich mieszkańców w lepszej cenie “działek certyfikaty, które pokrywają się z Google Earth” … a teraz w WGS84! … SEO zoptymalizowane!

Etap 2: Denial

Dwa lata po Google pojawia się obraz, który mówi, 2006, technika zakłada, że ​​obraz jest bardziej aktualne, zdaje sobie sprawę, że lokalizacja budynku jest prawie 6 metrów przesunięte w kierunku południowo-wschodnim, gdzie wielobok przeniesiony, teraz rysowane w kolorze zielonym.

Wydaje się zaskakujące dla niego, że teraz koordynuje Mapy drukowane “nie są dobre, ani z oryginalnych map ani z wizerunkiem nowego Google. W tym czasie ręcznie rysowane mapy są porzucone w kąpieli, która stała winnicy od dnia czwartorzędu został zwolniony.

Strach staje się zaprzeczeniem, bo nie może zaakceptować, że Google jest w porządku, nie tym razem. Tak, że pozostawia nieruchomości i całe miasto, gdzie został przeniesiony, mając nadzieję, że problem rozwiąże się sama.

Nawet wiedząc o tym, decyduje się wydać nowe certyfikaty w oparciu o nowe współrzędne, a przesunięcie w zaokrągleniu do 6 metrów.

catastro google earthStan 3: Przyjęcie

Trzy lata później Google pojawia się nowe zdjęcie 2009 roku, a jak widać, szczegóły są o wiele wyraźniejsze.

Zauważył, że w budynku nie ma kształt w sposób miał interpretować.

To zbiega się z ostatnim miejscu lat, tak, że kończy się to przyjmując, że jego działki są przesunięte 6 metrów … więc postanawia wydać inne certyfikaty z przemieszczeniem, choć tym razem bez zaokrągleń.

On jest zaskoczony zauważając, że obraz ma nowy budynek zbudowany przed działki, więc dochodzi do wniosku, że nie może być bardziej dokładne informacje, więc porusza wszystkie jego odwzorowanie 6,47 m pod kątem – 27 stopni.

Old czwartorzędowych idzie do biura sprzedaży i procesu zakupu i pozostaje przerażony widząc, że współrzędne są dziwne. Postaraj się, aby propozycje lub znaleźć źródła, ale potem zrzeknie kiedy pokazał mu tematyczne kształty oparte na konstruktywnym typu.

Etap 4: Śmierć

On decyduje się czekać jeszcze jeden rok, do roku 2010, i idzie do pola zrobić nieruchomości szacowanej wartości z nowego budynku, który jest w obrazie. A w tym samym czasie na nowym wspaniałym urządzeń, których reklama nie jest wypłacana wspominając … 19 centymetrów dokładnością, bez post-processing.

Umieść GPS i zobaczyć, że współrzędnych jest offset, zrobić kolejny test na 15 do 25 minut i współrzędnych potwierdza, że ​​to jest … bardzo wzruszony. Zostaw GPS biorąc dłuższy czytania podczas powitania w nieruchomości nowej przedniej właściciela, on zaprasza go na kawę w korytarzu z widokiem na GPS, który jest praktycznie gotowania w słońcu południa przez prawie 40 minut.

Sąsiadka odpowiedziała mu, że kupił nieruchomość trzy lata temu, a już poszedł się zapisać go do Wydziału Ksiąg Wieczystych, który wymaga obecnie plany z dokładnymi współrzędnymi. UTM WGS84 … SEO zoptymalizowane!

Z pewnym strachem i chęcią siku, on żąda dokumentu własności i zajmuje go wątpliwości:

cadastre precission

 

Udał się zarejestrować samolot z certyfikacją z podatku od nieruchomości, który dostarczył Komisji zwykłych w 2007 r., i powiedział im, że docenia zrobili upgrade jak jest teraz pewna, że ​​popyt obu sąsiadów będzie miało uzasadnienie, bo ma Ostatnia samolot podczas ich ma więcej niż 30 lat.

Podjęcie kroków w siebie, w kółko. Pobierz dokładniejsze urządzenia, wreszcie kończy się przekonanie o rzeczywistości:

– Środki Google usługi są przesunięte 23,87 metrów!

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.