Microstation: układ do druku

Robi to z AutoCAD ma inną logikę, a może właśnie dlatego tacy, którzy starają się robić to z Microstation trudności. Z jednej strony dlatego, że nie jest zbyt pomocne informacje, jak to zrobić, w innych, że sposobem na to nie jest tak, jak AutoCAD czy.

Do tego, zróbmy ćwiczenie, ale sugerują, że niektóre MicroStation podstawowe zasady powinny być pogłębione w przypadku, gdy nie używałem.

clip image001230 Microstation: layout for printing

Map modelu i arkusza

Model jest do pracy, która jest 1:01, gdzie jest rysowane. Przykładem Jestem pokazując to mapy ewidencyjnej, a widok, który się rozwija, jest podejście tematycznej wskaźnika, wszystko opiera się na modelu.

Karta jest co AutoCAD nazywa Układ i jest równoważne polu, który jest związany z rozmiarem papieru, mamy nadzieję wydrukować. To jest jeden, który ma skalę, ponieważ model jest zawsze 1: 1

Intencją jest, aby stworzyć mapę wyjściową, która ma zewnętrzną mapę pola, tło, wskaźnik na prawej i lewej podejścia w ćwierć koła, jak pokazano w poniższym przykładzie:

clip image002164 Microstation: layout for printing

W pierwszych, którzy nie mogą korzystać z tej funkcji, aby bloki (komórki), kopiowanie, skalowanie, cięcie, i robić rzeczy, aby stworzyć wszystko od modelu. Wadą jest to, że jeśli masz zamiar dokonać zmian w mapie nic oryginalnego, co stało się służy.

Jak zbudować układ

Do budowy tego, jest on wykorzystywany funkcjonalność znaną jako dialogowe modeleLub modele box, który znajduje się obok Referencje Polecenie. Jeśli nie jest widoczny, należy zastosować kliknij prawym i jest aktywna jak Menedżer Raster.

clip image003124 Microstation: layout for printing

To pole jest podobnie jak odniesienia jednego, bo logika, że ​​ma to tylko same; połączeń mapy, same lub inne zewnętrzne, skala set, tworząc cięcia postać i ich lokalizacji w ramach druku.

Pierwszą rzeczą jest to, aby utworzyć arkusz, odbywa się to z przycisku Nowy i są skonfigurować takie aspekty, jak: rodzaj karty, jeśli jest to 2 lub 3 wymiary, model nazwa, skala, skala adnotacje stylu linii

clip image00489 Microstation: layout for printingclip image00555 Microstation: layout for printing

Jak budować osady

Oto narzędzia działają tak, jakby pracowali na modelu, prostokąty, linie, kształty, tekst. Wszystko jest równa, w wersjach z 8,9 znanych jako Microstation XM, który obsługuje przezroczystość.

Konstrukcja jest prosta: prostokąt tła, ćwierć koła, dwa małe prostokąty. Następnie za pomocą narzędzia tworzenia regionów możemy zrobić otwory na podstawie różnicy.

Możesz też dać kolor tła do obiektów, grać z przejrzystości i priorytet, aby zobaczyć, które zostaną umieszczone w przód lub w tył.

Podobnie na ten temat można tworzyć schronisk dla informacji o projekcie, skali, liczba arkuszy, współrzędne siatki, logo, itp.

Wstaw mapy do obiektów

Mapy są ładowane jako odniesienia w ramach modelu, tak często jak tylko czekać, aby zadzwonić w obiektach. Każdy z nich ma nazwę logiczną i w zakresie, który jest oparty na arkuszu druku. To pozwala na połączenie 2/3D podejścia w różnych skalach w tym samym arkuszu, a poniżej przedstawiono kilka ustawień stylu i tekstów funkcje, widoczność rastrowych właściwości 3D w formacie PDF.

Mapa ta mieści się gdzieś, więc robimy kopię figury, które mamy nadzieję, że kadrowanie i znajduje się tuż nad mapą. W przypadku, że nie jesteśmy w uzgodnieniu z wielkości, dajemy prawym przyciskiem myszy i ustawić właściwości zmiany skali. Następnie używamy ikonę nożyczek “, aby dokonać cięcia, a my grać postać.

clip image00640 Microstation: layout for printing

Następnie obrobiony przedmiot wszystko i postać może być przeniesiony na mapie, jak to pokazano na poniższym rysunku.

clip image00726 Microstation: layout for printing

Reszta to już tylko próbować, próbować, popełniać błędy i ćwiczyć, aż znajdziesz talent. Zadzwoń odniesienia, ustawić skalę, wybierz przedmiot przycinanie, cięcie, i miejsce na mapie. Wyjście pokazuje następujący przykład w układ już zbudowany.

W przypadku sieci map katastralnych “, nie będzie trzeba opierać się na ostatecznych map do drukowania, ale byłoby to zbudowany niestandardowe modele w arkuszach z nazwami i ćwiartki zawierających obszar zainteresowania jako tło. W przypadku poszczególnych numerów dla tej mapie jako sąsiada numeru bloku, to może być narysowany na układzie zachować topologię modelu.

clip image00820 Microstation: layout for printing

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.