Home > MicroStation: baskı için düzen

MicroStation: baskı için düzen

AutoCAD ile bunu MicroStation ile bunu yapmak için denemek bazı kim zorluk yüzden belki de farklı bir mantık vardır, ve. Bir yandan, yok çünkü çok bunu yapmak için yolu AutoCAD yaptığı gibi olmadığını, bunu yapmak için nasıl ve diğer yardımcı olur.

Bunun için, bir egzersiz yapalım, ama hiç kullanmadıysanız durumunda bazı MicroStation temel ilkeleri derinleştirdi gerektiğini göstermektedir.

clip image001230 Microstation: layout for printing

Modeli harita ve levha

Modeli çizilmiş 1:1 dir çalışma, vardır. Ben gösteriyorum örnek, kadastro harita ve genişletiyor görünümü olan, tematik bir göstergesi, modeli üzerine inşa tüm bir yaklaşımdır.

Sayfası AutoCAD Düzeni olarak adlandırılan olduğunu ve yazdırmak için umut kağıt boyutu ile ilişkili bir kutu eşdeğerdir. 1: modeli her zaman 1 olduğu için bu, bir ölçek vardır biridir

Amaç bu örnekte gösterildiği gibi, bir dış kutu olan bir çıkış haritası, arka plan haritası, dairenin dörtte sağ ve sol yaklaşım üzerindeki gösterge oluşturmaktır:

clip image002164 Microstation: layout for printing

İlkinde, olanlar, bu işlevi blok (hücre) yapmak kopyalama, ölçek, kesme kullanın ve modeli her şeyi oluşturmak için şeyler yapamaz. Dezavantajı ne orijinal harita şey bir değişiklik yapmak için gidiyoruz hizmet oldu olmasıdır.

Nasıl düzeni oluşturmak için

Bu oluşturmak için, o kadar bilinen bir işlevi kullanılır modelleri iletişim, Veya kutu modelleri, yanında olan referanslar komutu. Görünür değilse, sağ tıklayın uygulamak ve gibi aktif Raster Yöneticisi.

clip image003124 Microstation: layout for printing

Sahip olduğu mantık sadece aynı olduğu için bu kutu, çok referans bir gibidir; çağrı haritalar, aynı veya diğer harici, seti ölçek, bir kesim rakam oluşturma ve baskı çerçevesi içinde onları bulmak.

Ilk şey çalışma oluşturmaktır, bu Yeni düğmesi ile yapılır ve bu şekilde yönleri yapılandırın: bu 2 veya 3 boyutlu, adı modeli, ek açıklamalar ölçek, çizgi stili ölçeği ise, levha türü

clip image00489 Microstation: layout for printingclip image00555 Microstation: layout for printing

Yerleşim inşa etmek nasıl

Eğer model üzerinde çalışıyor sanki burada araçları çalışmak, dikdörtgenler, çizgiler, şekiller, metinler. Her şey saydamlığı destekler MicroStation XM olarak bilinen 8.9 sürümlerinde, eşittir.

Inşaat basittir: Bir arka plan dikdörtgen, bir dairenin dörtte, iki küçük dikdörtgen. Daha sonra aracı ile biz farkı ile delik açmak bölgeleri oluşturmak.

Ayrıca şeffaflık ve ileri veya geri alınacaktır görmek için öncelikli oynamak, nesnelere arka plan rengini verebilir.

Benzer şekilde, bu size proje bilgilerini, ölçek, sayfa numarasını, ızgara koordinatları, logolar, vs için sığınma evleri oluşturabilirsiniz

Nesnelere haritalar embed

Haritalar sıklıkta nesneleri aramak için beklemek gibi, model çerçevesinde referans olarak yüklenir. Her biri baskı kağıda dayalı bir mantıksal ad ve bir ölçek vardır. Bu, aynı sayfa içinde farklı ölçeklerde 2/3D yaklaşımlar aramak için izin verir, ve aşağıda tarzı ve metinler özellikleri, PDF için raster 3D özellikleri görünürlük bazı ayarları sağlar.

Bu harita, yere düşer bu yüzden biz kırpma umut rakam bir kopyasını yapmak ve sadece harita üzerinde yer almaktadır. Biz boyutu ile kabul değiliz durumda, sağ tıklayın ve ölçek değişen özelliklerini ayarlamak vermek. Sonra kesim yapmak için makas ‘simgesini kullanın ve biz rakam oynar.

clip image00640 Microstation: layout for printing

, Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi her şey ve rakam ile daha sonra kesilmiş nesne, harita taşınmış olabilir.

clip image00726 Microstation: layout for printing

Gerisi sadece, deneyin deneyin, hata yapmak ve püf noktası bulana kadar pratik tutmak. Referans Çağrı, ölçek ayarlamak, kırpma konusu seçin kesme, ve harita üzerinde bir yer. Aşağıdaki çıkış örnek düzeni zaten inşa gösterir.

Kadastro haritaları ‘ızgara durumunda, bu baskı için son haritalar dayalı olması gerekir olmaz ama ilgili adı ve arka plan olarak ilgi alanı içeren kadran ile yaprak üzerinde özel modelleri inşa olacaktır. Bir komşunun blok numarası olarak haritayı için özel sayılar halinde, bu model üzerinde topoloji tutmak için düzen çizilmiş olabilir.

clip image00820 Microstation: layout for printing

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.