Home > MicroStation 8.5 problemy w systemie Windows 7

MicroStation 8.5 problemy w systemie Windows 7

Ci, którzy mają nadzieję na wykorzystanie Microstation 8.5 dziś muszą korzystać z systemu Windows XP na maszynie wirtualnej niekompatybilności z Windows 7. Wspomnieć Problem edytor tekstu, Które wspomniałem, jak rozwiązać go wcześniej, a także zapoznać się z menedżera obrazu i połączenia ODBC. Przyjrzyjmy się, jak te problemy zostaną rozwiązane.

Problem z Menedżera Raster

Nie jest to kwestia debata, dlaczego ludzie nadal korzystać z tej wersji 10 lat później. Prawdą jest, że 2004 jest Microstation V8 było innowacje. Ludzie kochali tę wersję swojego potencjału po cierpienie ostatnich lat z DGN, który był jeszcze 16-bit. Teraz może czytać i edytować AutoCAD w 2006 DWG / DXF rodzimej plik, zintegrowane historyczny rekord, w lewo na jednej stronie MDL bolesne język przyjęcie języka Visual Basic for Applications (VBA) i, oczywiście, wykorzystać potencjał dgn v8, który nie był już ograniczony do 64 poziomy i liczbę obiektów.

Pomimo powyższego rozwoju narzędzi był jeszcze na Clipper, z ograniczonym interfejsem graficznym w folii przeładunku i interakcji kursora, aby rodzaj orzeźwienia w postaci obrazu, zwrócony obiekt w czarnej tonacji. Ale z tych rzeczy, o własne środowisko, które nie były proporcjonalne do wyposażenia w pamięci RAM, w imponujący sposób może sprawnie obsługiwać duże ilości danych.

Bentley obiecał uzyskać naprawdę “Windows” w wersji, obiecując, aby nie uszkodzić potencjał. Tak więc w 2006 roku, pojawiła się seria XM, chociaż zastanawiał się, dlaczego ludzie dziwnie reklamowane go z przesłaniem “nie będzie ostatni, i czekać coś więcej”. To było aż kilka lat po tym pojawił V8i, który przyniósł wszystkim, że Bentley pracuje teraz w ramach koncepcji i-modelu.

Oczywiście, że ta wersja jest przestarzała, co teraz można zrobić z Bentley Map lub dowolnej wersji Microstation V8i. Ale jeśli ktoś opracowane na VBA dla tej wersji, nie będzie łatwo zmienić, jeśli program spełnia swoje podstawowe potrzeby, znacznie mniej, jeśli rozwój dzieje się pionowe, takie jak Microstation Geographic, ProjectWise, Géoweb Wydawnictwo lub jeśli wykorzystać możliwości tego DGN data historyczna.

Bla, Bla, Bla … historia. Przyjrzyjmy się, jak rozwiązać ten problem:

Wracając do problemu Raster Manager wszystko jest w zarządzaniu MicroStation cache zmiana, która została zdefiniowana w różnych zmiennych, w tym MS_RASTER_CFILE_FOLDER.

Dla XM, Bentley integruje inny zarządzania i, oczywiście, foldery lokalizacje zmieniają nadchodzi po Windows XP nie sprawia, że ​​można dotrzeć do cache … znacznie więcej 64-bitowych, gdzie prawa są bardziej skomplikowane w niektórych folderach. Ale funkcjonalność istnieje, ponieważ nie zdarza się tak jak z pierwotnych plików, takich jak jpg, dzieje się tylko z plików skompresowanych, jak. ECW,. HMR lub. Tiff.

Najprostszym sposobem, aby rozwiązać tę sprawę jest poprzez kopiowanie hrfecwfile.dllzłożyć, co jest, co rozwiązuje to w pierwszych przeprowadzające testy zrobiliśmy z Microstation XM.

Więc, co jest wymagane, to szukaj w Internet Microstation XM, zainstalować go i poszukać tego pliku. Następnie zastąpiony w miejscu, w którym wspólne pliki są:

C: Program Files (x86) Common Files Bentley shared RasterFileFormats ECW hrfecwfile.dll

Problem ze sterownikiem ODBC dla programu Microsoft Access w wersji 64-bitowej

Na razie użytkowników Microstation Geographic ‘, to było bardzo solidne połączenie z bazą danych za pomocą sterownika Oracle, Microsoft Access poprzez ODBC. Podczas Geographics jest bezprzedmiotowy w odniesieniu do Bentley Map, który wciąż był używany przez wiele projektów, do tego stopnia, że ​​to nie jest dziwne, aby jeszcze zobaczyć rozwój tych funkcji w Be Inspired.

microstation-windows-7

Problem dla tych, którzy zazwyczaj nie czytać, jest to, że na 64-bit, Windows 7 nie można dokonać połączenia ODBC do Access lub Excel.

Jeśli mamy dostęp do połączenia ODBC w sposób tradycyjny:

Start / Panel sterowania / Narzędzia administracyjne / System i zabezpieczenia / Narzędzia administracyjne / Źródła danych ODBC

Widać, że tylko kierowcy mogą być dodawane do SQL Server. Ale to dlatego, że pierwsza opcja jest, aby uruchomić to z 32 bitów, z których uprawnienia administratora nie są włączone w pliku odbcad32.exe z adresu

C: Windows System32

microstation-windows-71

Teoretycznie może to być włączony Właściwości kliknij prawym przyciskiem myszy, zmienić uprawnienia administratora, ale w niektórych przypadkach nie można sobie na to pozwolić, więc,

Co możemy zrobić, to starać się to samo polecenie, ale w środowisku 64-bitowym, na trasie:

C: Windows SysWOW64

Tutaj szukamy Odbcad32.exe

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.