MapInfo: Wczoraj, dziś i być może jutro

clip image00168 MapInfo: Yesterday, today and perhaps tomorrow

MapInfo jest programem, który został spopularyzowany regularnie jako konkurencyjnej alternatywy dla ESRI dominacji. Wiele już napisano na temat tego narzędzia, chcę poświęcić ten post do przeglądu na jego tendencji niż na możliwościach, które zgodnie z 2008 Badanie Daratech pojawia się na siódmym miejscu pod względem sprzedaży w 2008 roku i szóste pod względem tradycyjnych GIS. Jak zastanawiam się, aby wiedzieć, co udział mają otwarte platformy źródła, które teraz mają dobry poziom dojrzałości.

clip image00243 MapInfo: Yesterday, today and perhaps tomorrow

Zanim to:
1. ESRI
2. Bentley
3. AutoDesk
4. Intergraph
5. GE Energy (SmallWorld)
6. Leica (Erdas i więcej)

clip image00330 MapInfo: Yesterday, today and perhaps tomorrow

Wczoraj: alternatywa dla ESRI

MapInfo pojawia się w latach 80-tych, aby konkurować z partnerstwa z firmą Microsoft przed dwoma skrajnościami, które oznaczało, ArcView i Workstation Arc / Info, zarówno ze środowiska UNIX, jeden niż podły prostsze, a jak będzie to zawsze uwzględnić inne bardzo astralnych. Więc w tym przypadku, MapInfo jawi się jako rozwiązanie trochę tańsze niż ArcView, z bardziej przyjaznym wyglądzie, ponieważ wygląda jak Windows, ale w wersjach dla komputerów Macintosh i UNIX.

Tymczasem reszta była w innych falach, Bentley był nieznaczny wobec egeomates oznaczało jak Intergraph, AutoDesk walczył jego świat CAD, GE SmallWorld nie był nawet w snach (a jeśli nie dla GE to nie istnieje). Który nie istniał był ERDAS, teraz nabyte przez firmę Leica i dołączył do innych akcesoriów pojawia się na szóstym miejscu.

Przez czas Windows 95 pojawił się właśnie byliśmy zaskoczeni rzeczy bardzo prostych, ale to były wspaniałe w MapInfo, jak przycisk ESC, aby zatrzymać procesy wiszące, preview zoom, Zmiany w katalogach bez utraty link, folie łatwo podłączyć jeden do wielu i wiele do wielu. Rzeczy, które ArcView 2.1 nie uwagi jak tworzenie konturów, że z integracją MapInfo Vertical Mapper może zrobić, a tylko Arc / Info jechał, ale wiemy, jakim kosztem (od 10,000 dolarów i 20,000 dolarów).

Następnie MapInfo w tym czasie była to świetna alternatywa na problem tyranii, która była reprezentowana przez ArcView 2 x, który kontynuował walkę do 3x a następnie pojawił się w pamięci lukę, że niewielu przypominania o swojej sprawie.

Dziś, solidne narzędzie

MapInfo użytkownicy bronić go zaciekle, choć znają swoje słabości (w wersjach przed 9) w leczeniu obrazy są akceptowane, że dla wytwarzania produktów wyjściowych (mapy do druku) jest cudowne. Niektóre atrakcyjne funkcje do AutoCAD styl, jak Warstwy kontrola i wektor edycji, wśród rzeczy, które mnie zachwyciło to eksport do PDF z warstwami kontroli lub sposób, który może być włączony lub wyłączony warstwy z panelu bocznego.

clip image00422 MapInfo: Yesterday, today and perhaps tomorrow

Co się stało, że MapInfo stała się spółką publiczną, a zależność od clip image00514 MapInfo: Yesterday, today and perhaps tomorrowkto ma więcej działań jest skomplikowana w porównaniu z prywatnych firm, takich jak ESRI i Bentley, aby dać dwa przykłady. Tak więc, aby zobaczyć MapInfo należy uznać te różne etapy: przed wersją 7, przed wersją 8 i przed wersją 9. Stąd z nich jest rygor w ich produktuLifecycle.

Jeśli mierzymy MapInfo przeciwko ArcView 9x (bez rozszerzeń), zarówno trafi do rzutów karnych, a wygrane MapInfo pod względem funkcjonalności. Jeśli mierzymy goKolektor, MapInfo porażka pod względem egeomates i cena, ale wygrywa w wyjściowym generacji produktów i przyjazne środowisko. Więc MapInfo jest doskonałym narzędziem, bardzo solidny w standardów OGC, uzupełnione MapBasic, MapXtreme i routing dla budowania niestandardowych aplikacji, nie tylko dla komputera, ale do sieci.

Na poziomie klienta, MapInfo obsługuje WMS, WFS, SFS i GML, a zachowuje się jak serwer MapMarker, MapXtreme i Envinsa podejmować piruety. MapXtreme wykonuje zarówno klient, jak i serwer.

Wersja 10 przeprojektowanie jest wielki dym, w oparciu o poprzednie wersje, ale mam clip image00610 MapInfo: Yesterday, today and perhaps tomorrowwrażenie, że okazało się, jak skarpety wystąpienia sprzedawcy lodów. Można zauważyć, że zostało zrobione więcej niż aktualizacji interfejsu, a także wielki wysiłek, aby uświadomić sobie wiele słabości poprzednich wersji, w tym jego interakcji z Postgre i PostGIS jest bardzo istotne.

Może jutro

Minusem jest to, że jako spółka publiczna i zostać nabyte większość czynności przezPitneyBowes, Staje się MapInfo jeszcze jedno narzędzie wielkiego biznesu, który nie wydaje priorytet GIS. Co PitneyBowes wygląda na to narzędzie, które może dokonać korekty geoprzestrzennych ich lokalizacji platformy, więc zakup może być bardziej szkodliwe niż korzystne dla narzędzia.

Mój znak jest ujemny, ale to jest to, co nie zdarza się w prywatnej firmie, gdzie jego twórca nie tylko widzi pieniądze, może on generować, ale dumę widząc, że urodził się i nie, chyba że kryzys gospodarczy jest nie do zniesienia, to nie jest jego pierwszy Produkcja sprzedana najwyższą cenę lub likwidacji przez uchylając.

Mamy nadzieję, że nie będzie tak, ponieważ ich udział w rynku jest znaczący i ponad rynku są klienci, którzy oczekują, aby utrzymać lojalność w obu kierunkach. Wiele narzędzi pisałem tutaj, jak CadCorp i Kolektor GIS będzie już chcę mieć tego przywileju

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.