Home > MapBuilder teslim … Başka var

MapBuilder teslim … Başka var

TERCÜME NOTLAR: Bu yazının sonunda bazı yorumlar okuyun.

Bu ilginç projeler görmek acı verici şok ifade (*), Ve almak için … sadece birkaç gün önce ben onları sürdürülebilirlik veren pazarlama saldırgan bir planı ile ilişkili olmayan projelerin zayıflık bahsetti mi olduğunu kabul.

clip image0028 MapBuilder surrenders… it’s another

Tam olarak değil MapBuilder durumda, iyi sonuçlar ile Aralık 2003’te doğan bir proje ve duyurdu son bir kararlı sürümü çekecek ama bunu yapıyor olduğu gibi proje ile devam edemez. Daha fazla entegrasyon ile oldu OpenLayers, Hangi iş anlamak gibi görünüyor, şimdi MapBuilder geliştirme ritim tutmak o kadar kolay olmasa da.

Bir düzeltme yapmak Yani, onlar bu değil terk (**) Yerine bilgi daha iyi bir yararlanarak amacı ile OpenLayers da rol bırakarak işbirliği modelini değiştirmek.

Ne yaptı MapBuilder iyi yapar?

Bu projenin en büyük başarısı çok komplikasyon olmadan izin LGPL lisansı altında bir uygulama yaratmaktı dönüşüm ve AJAX ortamında XML işleme altında internet için müşteri haritalama hizmetleri oluşturmak. Birçok göre, onun basitleştirilmiş modeli Model-View-Controller (MVC) ama çoğunlukla çok az sunucu gereksinimi ile kullanımı oldukça kolaydır.

  • Harita hizmetleri GML, WFS, GeoRSS ve aynı zamanda Google Maps içerebilir. Ama OpenLayers olan entegrasyonu ile de Yahoo, Virtual Earth ve Multimap bağlantı yol açabilir
  • WFS ile her iki veri yayın için destek … işlem hizmetleri (WFS-T) da dahil olmak üzere sahip
  • Web Harita Bağlam (WMC) ve Açık Web Hizmetleri Bağlam kullanarak hizmetleri oluşturabilirsiniz.
  • Çeşitli OGC standartlarına uygun olduğunu ve bir proje OSGeo kabul mezunu

Var Bazı çok iyi monte örnekleri, Çünkü bazı Firefox sürümleri (eski bir şey), Internet Explorer ve Mozilla ile işlevselliğini entegre başarmıştı … onun sınırlayıcı biz acı gerçekle indi yolun sonunda, kendi tarayıcıları için Google ve Microsoft deli değişiklikleri izlemek için değildi bu yüzden :

Bunu yapamazlar çünkü, ama hayat maliyetleri para her şey … hatta hava için değil “Birisi iyi bir şey geliştirmek için Bu ücretsiz, zor”.

En ciddi sorun bu uygulama kadar şüphe ve hatta birisi devam eder umuduyla kaldı, böylece birkaç olmasıdır … birisi olmak bile çok kötü bu kadar satın alma tamamlanır.

Bu MapBuilder sürümü muhtemelen son olacağı açıktır, ancak OpenLayers taraftan daha sürdürülebilir süreklilik sağlayabilir.

TERCÜME NOTLAR:

(*) rasgar sus vestiduras: Eğer şok olduğunuzda, huysuz ya da daha sonra zarar zamanGiysilerinizi gözyaşı

(**) Tiren la toalla: çok zor ya da daha sonra bunu yapamazsınız hissediyorum çünkü bir şey terk zaman Eğer havlu atmak

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.