Home > Long Now, eGeomate od 10,000 lat

Long Now, eGeomate od 10,000 lat

Czy kiedykolwiek znaleźć na Facebooku, szkoła w obraz, w którym studiował, całkowicie zmienił, nowoczesne lub upadku na kawałki?

clip image0013 Long Now, an eGeomate of 10.000 yearsPotem okazuje się, że wielu ludzi, którzy mieszkali na tej samej scenie istnieją na Facebooku, oznaczony na zdjęciu wykonanym przy użyciu 110 Kodak mm. Jak można dowiedzieć się więcej ludzi, dowiedzieć się, są bardziej aktualne zdjęcia zrobione przez ludzi, prędzej czy później w tym samym miejscu, które rzucają same łzy o 8 wieczorem z różnych części świata. Podobne historie, anegdoty, studentów, którzy powrócili jako nauczyciele być wszystko to, czego nienawidzi, ale to, 26 lat później, chciał wrócić do tych dni.

Jest to, jak nas wszystkich ludzi są, wyrzucając naszego syna szkicownik, tylko dlatego, że nie mieści się w szafie badania. To samo z notatki z naszej 12 narzeczonej roku, dla którego byłby gotów oddać wszystko, żeby mieć go w naszych rękach, aby żyć w chwili ponownie.

Long Now jest fundacja utworzona z zamiarem tworzy idee, które zapisano w historii, co nie powinno zostać utracone w czasie. To czas, który się tak szybko, że zapominamy, że zniszczymy, to strata, ale rok później chcemy odzyskać.

Tu i teraz, po prostu oznacza, w tym pokoju, te 5 minut. Ponieważ jutro, a następnie w ciągu jednego roku lub w ciągu 10 lat, będzie zupełnie inny. Co by nie powiedzieć w 10,000 roku.

clip image0021 Long Now, an eGeomate of 10.000 years

Długi teraz jest pod tym pomysłem. Pochodzi z zamiarem altruistycznych stworzyć historyczną projekt konserwacji w perspektywie długoterminowej.

  • Teraz to tylko trzy dni: wczoraj, dziś i jutro
  • Dzisiejszych czasach to ostatnia dekada, to dziesięć lat, a następne … dobrze, nawet nie to rok, kiedy wstrząsnąć naszą głowę w rytm Kopciuszka.
  • Długi to okres 20000 lat. Okres ten wynosi od 8000 pne do 12.000.

Choć jest bardzo astralne dym sennych osób, to jest sposób, w jaki wielu bibliotek, muzeów i encyklopedie zostały utworzone. Z tą różnicą, że w tym przypadku odnosi się do “się”, który zawiera 10000 lat temu, a drugie tyle do przodu, z tego powodu, te panowie dodaje zero na rok (jesteśmy w roku 02011), zapewniającej podobne zjawisko Y2K po 9999 rok zostanie przekazany. Pomysł, aby stworzyć coś, co będzie dla historii w perspektywie długoterminowej, jak jest teraz Stonehenge lub Giza piramidy, które są tylko około 4000 lat temu.

Z wariantem, że to, co jest może być rozbudowany w czasie, a ktoś w 10000 lat może zobaczyć, co zrobiliśmy w prawo dzisiaj, nasze zwyczaje, modę, formy rządów, infrastruktury … dobrze, aby mogli zobaczyć, że były jaskiniowcy w roku 2011 w miejscach o absurdalnych nazwach takich jak Meksyk, Argentyna, Hiszpania, Peru i Hondurasie. W tym wieku myśleliśmy, działał, walczył na głupie rzeczy, czy malowidła naskalne w iPad 2 tabletki, a kiedyś być podłączony przez przestarzałych matchboxes nazwie satelity i krzyczał wiadomości z pomruków w języku nazwie Twitter.

Długi się pod uwagę co najmniej 5 razy warstw, z których jest pożądana do zachowania historii:

clip image0032 Long Now, an eGeomate of 10.000 years

  • Naturalna warstwa, która powinna zawierać obrazy satelitarne, zachowanie ziemia lodowce, klęsk żywiołowych, wylesianie i inne aspekty, które mogą być przydatne do spraw środowiska.
  • Kulturowych warstwa, która zawiera antropologiczne wyrażeń, które uszczegółowione różnych regionów naszej planety, który sprawia, że ​​jesteśmy wyjątkowi i dlatego nie powinniśmy dyskutować.
  • Warstwa zarządzania, w której różne formy rządu i administracyjne, polityczne rozwoju występują.
  • Warstwa infrastruktury, z tym, co dzieje się między nami a naturą. To, co służy do transportu nas, żyć i przeżyć, co jest dziś, a jutro już nie.
  • clip image005 Long Now, an eGeomate of 10.000 yearsWarstwy biznesowej, ze światem aspekty ekonomiczne, teraz coraz bardziej zglobalizowanym.
  • I wreszcie warstwa mody i sztuki, gdzie będzie widział ludzkość kreatywne wyrażeń.

To wydaje się senny, nieco naiwny. Ale jeśli to się stało, aby ktoś z aparatem chwili został wymyślony, nawet z jednego bloku miasta, byłoby bardzo cenne, gdyby zostały zrobione systematycznie. Długi teraz projekt opiera się na podjęcie tego, co mamy teraz, komputerów i nośników danych.

Do tego istnieją różne instrumenty próbują modelować, jak to działa. Obejmuje ona Projekt Rosettaże ze światowej lingwistyki współpracy specjalistów, budują spis różnych języków i dialektów świata. Innym jest Długie Zakłady, Której celem jest stworzenie prognozy, co może się zdarzyć w przyszłości. Rozumiemy Długi Server jest projekt do przechowywania informacji i Viewer długo rodzaju Google Earth widza, ale z warstwami, które pozwalają na powrót konsultacji historii za pomocą trybu interaktywnego.

clip image0062 Long Now, an eGeomate of 10.000 yearsAle Long Now najważniejszym projektem jest 10000 zegar roku. Genialny sen, który stara się o zegarek, który trwa w czasie, które mogą być zachowane, prowadzony przez jaskiniowiec, rozumianej przez przyszłe pokolenia, które przeżyły globalnego wymierania i który jest w stanie dać skok w roku 12000.

Więc jeśli jeden dzień chcecie dołączyć do fascynującej przypadku Long Now Jest to jeden z nich. Być może teraz wydaje się iluzoryczna, a ludzie, którzy podpisali się na tej idei będą rozpatrywane coś nierealne, pochodzących z ludzkich rzeczywistościami. Ale nie będzie w ciągu 50 lat, a tym bardziej w 10000.

Jeśli są tacy, którzy marzą tematów, jak w dłuższej perspektywie, to jest prawdopodobne, że krótkoterminowe marzenie nie może być uznane za urojenia

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.